Bartosz TyrkaBartosz Tyrkawtorek, 25 października 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1101
Ilość komentarzy: 0

12 cech najlepszych kartonów do pakowania i wysyłki

Praktycznie każdy karton przeznaczony do pakowania wysyłkowego na pierwszy rzut oka wygląda podobnie. Wystarczy jednak wykorzystać go w praktyce, aby przekonać się, że nie zawsze będzie spełniał pokładane w nim nadzieje. Chodzi przede wszystkim o to, aby pakunek był możliwie solidny i zapewniał bezpieczeństwo przez cały ciąg transportowy. Tym bardziej dziś, kiedy sytuacja gospodarcza nie jest w najlepszym stanie, warto zwracać uwagę na to, jakie rodzaje kartonów wykorzystujemy do tworzenia paczek wysyłkowych. A może być z tym różnie.

Cześć producentów, szukając oszczędności, stawia na mniej odporne opakowania, które nie zabezpieczają w pełni tego, co zostaje włożone do ich wnętrza. Z tego też względu postanowiłem wyróżnić 12 cech najlepszych opakowań, po których poznamy, że dany karton będzie maksymalnie wydajny i bezpieczny w użytkowaniu. To ważne, jeśli chcemy zwiększyć ochronę wysyłanych produktów ze swojego sklepu internetowego, bądź po prostu chcemy zabezpieczyć pakunek w rozwiązaniach niekomercyjnych. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z poniższym materiałem!

TOP 12 cech kartonów, które pozwolą wytypować odpowiedni produkt


Wielu z nas staje przed niełatwym wyborem – jakie opakowanie tekturowe wybrać, aby spełniało pokładane w nim zadania? W końcu chodzi o to, aby dno tekturowe było solidne i odpowiednio stabilizowało przewożony produkt. Równie istotne są funkcje praktyczne – jeśli karton jest łatwy w składaniu, to czas potrzebny na jego stworzenie będzie znacznie krótszy, a to kolejna oszczędność. Ważne jest również, aby opakowanie kartonowe było stosunkowo tanie i nadawało się do ponownego użytku, np. jeśli odbiorca odeśle nam produkt w ciągu 14 dni od zakupu.

karton-w-drodze

Także w celach indywidualnych warto postawić na solidny karton, który będzie wystarczająco wytrzymały. Jeśli chcemy nadać paczkę prezentową, to kolejnym ważnym czynnikiem jest wygląd ogólny opakowania. Dziś na szczęście nie ma problemu z doborem estetycznego, ozdobnego opakowania. Wiedząc już, jakie kartony są polecane, warto zwrócić uwagę na ich konkretne cechy. Okazuje się bowiem, że może być ich całkiem sporo, a każda z nich ma szansę być czynnikiem decydującym o zakupie. Jakie są więc najważniejsze cechy dobrych kartonów?

Wytrzymała tektura użyta do produkcji


Ważne, aby karton został wykonany z tektury pochodzącej od zweryfikowanych dostawców. Dużym problemem może być bowiem zamawianie opakowań z zagranicy, co do których nie mamy pewności, w jaki sposób zostały wyprodukowane. Jeśli chcemy zatem uzyskać pewność, że dany produkt będzie spełniał nasze oczekiwania – poszukajmy informacji dotyczących jego pochodzenia. Ważne również, aby był to przedmiot, który spełnia polską normę dotyczącą produkcji kartonów zabezpieczających przesyłki.

Niska cena, która idzie w parze z solidnością


Solidny karton nie musi być drogi. Wręcz przeciwnie – tektura jest stosunkowo tanim materiałem, dlatego wysoka cena produktu powinna zapalić nam czerwoną lampkę. Co więcej, bardzo często uzyskamy bardzo atrakcyjne zniżki, jeśli np. będziemy chcieli zakupić większą ilość opakowań. Zawsze warto dokładnie sprawdzać taką możliwość, wysyłając zapytanie do sprzedawcy opakowań. Jeśli będziemy mieli do czynienia z uczciwym przedsiębiorcom, z pewnością uzyskamy odpowiedź dotyczącą możliwości negocjacji cen. Warto stawiać na tanie kartony, które posiadają certyfikaty wysokiej jakości.

uszkodzony-karton
Opakowania e-commerce

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Opakowania e-commerce

Duża pojemność kartonu, czyli zmaksymalizowana przestrzeń


Wytrzymałość czy niska cena kartonu to nie wszystko. Wybierając odpowiedni produkt sprawdźmy, czy jest on dostępny w wymiarze przez nas szukanym. Najlepsze kartony to takie, które nie będą ani za duże, ani zbyt wielkie. Jeśli korzystamy z usług sprawdzonego sklepu, to nie powinniśmy mieć z tym większego problemu. Szeroki wybór rodzajów długości i szerokości boków to dowód, że firma zajmuje się sprzedażą kartonów uniwersalnych, których posiada bardzo dużą ilość w wielu wariantach do wyboru.

Łatwość w samodzielnym składaniu tektury


Karton musi być łatwy w składaniu, a cały taki proces nie powinien być problematyczny nawet dla osoby zderzającej się po raz pierwszy z takim zadaniem. Dobre opakowania kartonowe są przystosowane do szybkiego sklejania. Część ofert produktowych dotyczy także tektury automatycznie się składającej, inne zaś wskazują na kartony, które powinny być zabezpieczane warstwą taśmy samoprzylepnej. Wspólnym mianownikiem jest jednak łatwość składania takiego produktu. Przychodzi on do nas w płaskiej formie, dlatego użytkownik będzie zobligowany do samodzielnego złożenia kartonu.


Odpowiednia gramatura produktu


Sprzedaż wysyłkowa wiąże się z koniecznością dostosowywania wymiarów i wagi produktów do przyjętych norm. Zbyt ciężki karton generuje dodatkowe koszty, związane z koniecznością większych wydatków na transport. Warto zatem wybierać kartony, które nie posiadają dodatkowych usztywnień czy pogrubień konstrukcji – jeśli oczywiście nie zamierzamy przenosić w nich bardzo masywnych przedmiotów. Do normalnej wysyłki wystarczy zwykły, tekturowy karton, który posiada tradycyjne parametry wytrzymałościowe.

Uniwersalne zastosowanie


Kolejną cechą najlepszych kartonów jest uniwersalność. Zakupiony produkt powinien posiadać wiele zastosowań, wobec czego będzie można korzystać z jego uniwersalności na różne sposoby. Karton może posłużyć nie tylko do realizacji wysyłek, ale stanowić także świetny produkt do archiwizowania dokumentów w firmie, czy do pakowania niepotrzebnych rzeczy. W niektórych sytuacjach przyda się także jako pojemnik nieodzowny przy wszelkiego rodzaju przeprowadzkach czy pracach remontowych.

Sprawdzony producent


Cechy produktowe są nierozłącznie związane z podmiotem, który dany towar wytwarza. Z tego też względu warto wybierać kartony opatrzone znanym i zweryfikowanym logiem. Może się bowiem zdarzyć, że nieopatrznie skorzystamy z oferty firmy, która nie do końca daje rękojmię co do rzeczywistego pochodzenia danego towaru. To ważne, ponieważ kartony niekoniecznie dobrze znoszą dalekie podróże, np. na statkach przypływających z Azji. Tym samym warto wybierać produkty od lokalnych przedsiębiorców, produkujących i sprzedających towary na terytorium Polski i reszty Europy.

tektura-wady

Brak konieczności stosowania kleju


Ważną cechą produktową jest użyteczność i łatwość w rozporządzaniu takim dobrem. Zaletą, która znacząco ułatwi proces przygotowywania kartonów w firmie jest łatwość w składaniu opakowań. Jeśli chcemy zatem zaoszczędzić czas, który byłby potrzebny do realizowania takich zadań, możemy postawić na kartony z systemem automatycznym. To spora oszczędność, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę kartonów mnożoną przez czas potrzebny na ich złożenie.

Produkt wykonany z materiałów ekologicznych


Coraz większą wagę przykładamy do rozwiązań ekologicznych. Robimy to nie tylko my, ale przede wszystkim nasi odbiorcy. Jeśli karton przystosowany do wysyłki produktów będzie towarem ekologicznym, to zwiększamy tym samym pozytywne skojarzenia z naszą marką. Dodatkowo, możemy jeszcze bardziej podnieść prestiż, dodając informację w wysyłce dotyczącą certyfikatu takiego produktu.

Możliwość ponownego wykorzystania kartonu


Z powyższym punktem dotyczącym rozwiązań ekologicznych wiąże się jeszcze jedna bardzo ważna rzecz. Karton nie musi być przecież produktem jednorazowym, dlatego wybierając odpowiedni produkt, zwróćmy uwagę na jego cechy wytrzymałościowe. Jeśli został on sporządzony z dobrej jakości tektury, to bez problemu może posłużyć on nam ponownie. Jeśli prowadzimy firmę sprzedażową, to również będzie miało to dosyć duże znaczenie. Klienci zawsze zwracają część zakupionych produktów, co zaś stwarza problem składowania zużytych kartonów. Jeśli opakowanie będzie solidne, to z powodzeniem możemy wykorzystać je do ponownego wysłania towaru.

Duża dostępność produktowa


Dobre, solidne kartony szybko się sprzedają. Jeśli sklep internetowy miewa braki w asortymencie najbardziej podstawowych produktów, to znak, aby zastanowić się nad zakupem. Co bowiem stanie się w sytuacji, gdy na już będziemy potrzebować ustandaryzowanych kartonów, a na stanach magazynowych nie będzie ani jednego egzemplarza? Z tego też względu, spoglądając na cechy kartonów, warto zwrócić uwagę na ich ogólną dostępność. Czasami niektóre towary mogą być wycofywane, np. ze względu na niezbyt sprzyjające parametry wytrzymałościowe. Decydując się na zakup zerknijmy na opinie i dostępność w rożnych przedziałach czasowych.

wytrzymaly-karton

Spersonalizowany wygląd kartonu


Brązowa tektura to najbardziej uniwersalny i najczęściej spotykany materiał do wytwarzania kartonów. Nie oznacza to jednak, że nie możemy wyróżnić naszej firmy na tle konkurencji. Jeśli chcemy przedstawić się konsumentom z nieco bardziej profesjonalnej strony, warto zadbać o personalizację kartonów, albo wybór tektury barwionej. Identyfikacja wizualna pomoże nam przekonać klienta do ponownego zakupu. Jest to także szansa na wywarcie pozytywnego wrażenia i zwiększenia zadowolenia drugiej strony.

Cechy opakowań kartonowych, które przekonują o zakupie produktu – podsumowanie


Dwanaście cech produktowych, przedstawionych w niniejszym rankingu, to rzecz jasna jedynie wycinek części parametrów, które warto brać pod uwagę przed zakupem odpowiedniego kartonu. Lista nie jest zamknięta i może zawierać także inne, subiektywne pozycje. Warto jednak wziąć te cechy pod uwagę, jeśli chcemy zmaksymalizować szansę na wybranie odpowiedniego produktu. Ważne, aby karton był dostosowany do naszych potrzeb – zarówno tych komercyjnych, jak i prywatnych, jeśli karton ma zostać użyty w celach indywidualnych.

Wielość rodzajów kartonów, dostępnych obecnie w sprzedaży, może wprawiać w zakłopotanie. W przypadku chęci dokonania dużego zakupu, zawsze warto zasięgnąć opinii firmy, która tego typu produkty oferuje. Doradcy klienta z pewnością pomogą w wybraniu konkretnego typu opakowania, ściśle dostosowanego do rzeczywistych wymogów osoby zamawiającej. Jeśli chcemy dokonać szybkiej transakcji, to warto bazować na najbardziej sprawdzonych i polecanych typach kartonów – takich, które będą zawsze uniwersalne w zastosowaniu.
kartony-na-ziemi
Wyślij emailem
  • Czy warto używać kartonów do pakowania i wysyłki?

    Kartony to jedne z najczęściej wybieranych ekologicznych opakowań do pakowania i wysyłki. Zdecydowanie warto ich używać, mają wiele zalet. Doskonale zabezpieczają towar w nie zapakowany przed urazami mechanicznymi. Oczywiście, jeżeli po zapakowaniu zostają nam duże, wolne przestrzenie warto kupić specjalny wypełniacz do paczek. Kolejną ich zaletą jest ich niska cena, oraz fakt, że można używać ich wielokrotnie. Kartony są lekkie, nie zwiększają znacząco wagi paczki. Dostępne są w wielu rozmiarach, a z ich złożeniem poradzi sobie każdy. 
    Dobrej jakości kartony w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie