Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnypiątek, 31 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 522
Ilość komentarzy: 0

Co to karton teleskopowy i do czego służy?

Co to karton teleskopowy i do czego służy?


W roku 2023 ktoś, kto chciałby wysłać mapę, plakat, czy inne wielkoformatowe dzieło, czy wydruk, nie powinien mieć żadnego problemu z doborem odpowiedniego opakowania. Branża opakowaniowa w znacznym stopniu się rozwinęła, przez co wybór różnego rodzaju i różnego zastosowania opakowań, to obecnie żaden problem.

Sprawą oczywistą jest, że do zapakowania i wysłania na przykład plakatu, najlepszym rozwiązaniem będzie kartonowa tuba, która dzięki swojej konstrukcji zapewni odpowiednią ochroną, chociażby wielkoformatowemu plakatowi. Tuba kartonowa jest wykonana ze spiralnie skręcanego, wytrzymałego i grubego papieru, ponadto na końcach posiada specjalne plastikowe zatyczki, czy też po prostu zaślepki. Oczywiście tubę kartonową możemy kupić w różnych rozmiarach, mówimy tutaj o długości, a także średnicy przekroju takiej tuby. Jest to naprawdę świetne opakowanie do wysyłki wielkoformatowych wydruków, jednak posiada jedną poważną wadę, która może stać się problematyczna, kiedy w ofercie danego sklepu posiadamy różnego rodzaju wymiary wydruków, a nie każda kartonowa tuba sprawdzi się do zapakowania takich wydruków, ze względu na luz, który może się pojawić po spakowaniu.

Dlatego też w przypadku wysyłki wydruków wielkoformatowych warto zastanowić się nad kartonami teleskopowymi, które są idealnym zamiennikiem dla tekturowych lub kartonowych tub. Z czego wykonane są kartony teleskopowe? Jakie posiadają zalety? Do czego można wykorzystać kartony teleskopowe oraz jak wygląda ich konstrukcja? Standardowo odpowiedzi udzielamy w dalszej części naszego wpisu.

teleskopowy karton


Czym jest karton teleskopowy?


Karton teleskopowy to nic innego jak jeden z wielu rodzajów opakowania, z tym że w jego przypadku mówimy o konkretnej, właściwie dość znanej konstrukcji, jednak nie każdy może wiedzieć, że tego rodzaju, kartonowe czy też tekturowe opakowanie ma również taką nazwę. Otóż karton teleskopowy składa się z dwóch elementów, gdzie jeden nachodzi w sposób precyzyjny na drugi, oczywiście w momencie składania.
Kartony teleskopowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony teleskopowe


Jakie są zalety kartonów teleskopowych?


Jedna część kartonu jest nieco węższa od drugiej, dlatego też jest możliwe włożenie jednego kartonu w drugi, jedną z największych zalet tego rodzaju opakowania jest przede wszystkim możliwość regulacji długości, szerokości lub wysokości w zależności od konstrukcji takiego kartonu teleskopowego. Karton można również dowolnie docinać (nie we wszystkich rodzajach), tak by spełnił on nasze wymagania pod względem rozmiarów.

Ponadto karton teleskopowy jest ekologiczny, jak praktycznie wszystkie opakowania wykonane z papieru czy makulatury. Nadaje się do ponownego użytku, jeśli nie został uszkodzony, a dodatkowo przy odpowiednim segregowaniu odpadów, możemy dać mu kolejne życie w postaci innych produktów wykonanych z papieru.

pudło teleskopowe


Jakie rodzaje kartonów teleskopowych są dostępne w sprzedaży?


Najczęściej kojarzącym się kartonem teleskopowym będzie ten, który może z pewnością stać się zamiennikiem tub tekturowych do wysyłania plakatów czy inny dużych wydruków. Podłużny karton teleskopowy, najczęściej o przekroju kwadratu, dzięki czemu zwinięty plakat będzie miał takie samo oparcie na każdej ze ścianek.
Jednak w sprzedaży dostępne są również innego rodzaju opakowania teleskopowe, takie jak pudła teleskopowe, czyli mówiąc inaczej pudła z serii FEFCO 300. Śmiało możemy napisać, że wszystkie pudła z przykrywką mogą zostać określone mianem pudeł teleskopowych, ponieważ działają one na dokładnie takiej samej zasadzie jak wcześniej wspomniany podłużny karton teleskopowy. Regulowane kartony są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy potrzebują elastyczności pod względem rozmiaru opakowań służących do wysyłki przedmiotów.

Wymieniając kolejne zalety kartonów teleskopowych, na pewno trzeba również wspomnieć o niskiej cenie, wszystko to wiąże się z tym, z jakiego materiału zostały wykonane, a jak wiemy, jest to papier w postaci kartonu lub tektury falistej, w zależności od tego, jakiej wytrzymałości wymagamy od takiego produktu. Na cenę ma wpływ również wielkość teleskopowego kartonu, jakiego potrzebujemy.

czerwone pudło teleskopowe


Gdzie możemy kupić karton teleskopowy?


Zakup różnego rodzaju opakowań w przypadku użytku prywatnego kończy się najczęściej wybraniu się do super lub hipermarketu. Jak każdy z nas wie, w takich sklepach możemy znaleźć działy zarówno z narzędziami, elektroniką jak również z produktami z branży opakowaniowej. Jednak znajdować się tam będzie raczej podstawowa gama produktów z tej branży i raczej na próżno nam będzie szukać kartonów teleskopowych na pułkach hipermarketu.

Jeśli chcemy kupić kartony teleskopowe, powinniśmy odwiedzić sklep z branży opakowaniowej. Dobrą informacją jest to, że taki sklep możemy odwiedzić również wirtualnie. Jest to oszczędność czasu, niesamowita wygoda, a także możliwość porównania cen w kilku miejscach naraz, bez wychodzenia z domu. Jeśli szukasz sklepu z szeroką gamą produktów z branży opakowań, wejdź koniecznie na neopak.pl.
karton teleskopowy
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie