Aneta BurzyAneta Burzyczwartek, 13 kwietnia 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1162
Ilość komentarzy: 0

Co włożyć do pudełka wspomnień?

Pisaliśmy wcześniej jak zrobić pudełko wspomnień. Podpowiadaliśmy jakich materiałów użyć, by takie pudełko wykonać i oczywiście ozdobić. W tym wpisie natomiast podpowiemy co można włożyć do pudełka wspomnień - a mogą być to naprawdę różne rzeczy! Naturalnie pierwszym, co przychodzi do głowy jest wrzucenie do tych pudełeczek zdjęć, czy biletów z pamiętnych wydarzeń, ale nie jest to jedyne co może się w nich znaleźć.

Co do pudełka wspomnień włoży podróżnik?


Poza zdjęciami w pudełkach lądują pocztówki z odwiedzonych miejsc, albo kapsle z piw z różnych zakątków świata. W pudełkach wylądują też zapewne stare paszporty z pamiątkowymi pieczątkami z odwiedzonych miejsc, albo bilety wstępu z różnych wystaw, czy muzeów. Do pudełka mogą powędrować także znalezione drobiazgi jak kamyki, czy muszle znalezione na drugim końcu świata, albo ziarno kawy z degustacji w plantacji kawy w Kolumbii. Generalnie wszystko to, co przywołuje wspomnienia z wojaży.

Co znajdziemy w pudełku wspomnień rodziców?


Często można w nich znaleźć pamiętniki, czy dzienniki z młodości, albo listy miłosne. Rodzice, którzy kolekcjonują rzeczy po dzieciach ukryją w swoich pudełkach pierwszy ząbek, który wypadł dziecku, kosmyk włosów, czy też identyfikator ze szpitala. A nie rzadko również pierwsze śpioszki, czy buciki. Mogą się w nim znaleźć też prace plastyczne, czy dyplomy ze szkoły.

pudełko wspomnień, pudełko ozdobne, projekty DIY, projekty z dziećmi, tworzenie pudełek wspomnień
Pudełka kolorowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Pudełka kolorowe

Pudełko wspomnień to świetna zabawa aktywizacyjna dla dziecka!


Tworzenie pudełka wspomnień może być świetnym pomysłem na wspólną zabawę rodziców i dzieci. Może być to tradycja rodzinna, którą zaczniemy już we wczesnych latach, albo pudełko które wręczymy na 18 urodziny dziecka. 

Dlaczego jednak warto zrobić pudełko wspomnień z dzieckiem? 


Tworzenie projektów DIY z dziećmi ma wiele zalet i pozytywnych skutków dla ich rozwoju i relacji między rodzicami a dziećmi. Powodów wspólnego tworzenia może być wiele, a oto kilka z nich:
 • Rozwój kreatywności - Tworzenie projektów DIY pozwala dzieciom na rozwijanie swojej kreatywności i wyobraźni poprzez tworzenie czegoś z niczego i eksperymentowanie z różnymi materiałami i technikami.
 • Rozwój umiejętności manualnych - stworzenie pudełka wspomnień pozwali na poprawę umiejętności manualnych, w tym koordynacji wzrokowo-ruchowej i precyzji.
 • Wsparcie nauki i rozwoju - prace kreatywne pozwalają na naukę nowych umiejętności i koncepcji, takich jak nauka o różnych materiałach, narzędziach i technikach, a także rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów.
 • Wzmacnia więź między rodzicami a dziećmi - spędzenie czasu z dziećmi nad wspólnym tworzeniem ich pudełka wspomnień to świetna okazja do budowania silnej więzi między rodzicami a dziećmi poprzez wspólne dziedzictwo, dzielenie się pomysłami i rozmowę.
 • Wsparcie samodzielności - to także doskonała okazja do wspierania ich samodzielności i umiejętności podejmowania decyzji, ponieważ dzieci uczą się, jak planować i realizować swoje projekty samodzielnie.

W pudełku dziecka może znaleźć się wszystko, co sobie dzieci wymyślą - super kamyk znaleziony na spacerze, naklejka dzielny pacjent, papierek po cukierku który świetnie smakował, zasuszony kwiatek, który się spodobał na łące albo zrobiony własnoręcznie kasztanowy ludek. Tak na prawdę nic nie powinno dzieci ograniczać. 

Podsumowując, w pudełku wspomnień można przechowywać wiele różnych pamiątek i przedmiotów, które są związane z ważnymi momentami z naszego życia. W naszym pudełku może znaleźć się wszystko, co ma dla nas wartość sentymentalną i jest związane z ważnymi dla nas wydarzeniami lub osobami.
pudełko wspomnień, pudełko ozdobne, projekty DIY, projekty z dziećmi, tworzenie pudełek wspomnień
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie