Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaniedziela, 29 maja 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 914
Ilość komentarzy: 0

Czy dyspensery do folii ułatwiają pracę na magazynie?

Czy dyspensery do folii ułatwiają pracę na magazynie?


Są takie miejsca, gdzie liczy się szybkość i sprawne pakowanie. Właśnie dla takich firm stworzone zostały specjalne dyspensery ułatwiające pracę i zwiększające moce przerobowe pracowników, którzy nie muszą już owijać paczek ręcznie. Jest to niestandardowe rozwiązanie przynoszące oczekiwane rezultaty. Szybko zmieniający się rynek branży e-commerce wymaga od przedsiębiorców ciągłego szukania nowych możliwości. My również je znajdujemy. Jedną z nich jest zautomatyzowanie prac pakowych. W sklepie internetowym Neopak dostępne są sprzęty ułatwiające pakowanie. Dostać je można w atrakcyjnych cenach, różnych modelach, a nawet kolorach. Dyspensery, odwijacze folii stretch i ucinarki powinny znaleźć swoje miejsce na każdym magazynie. 

Dlaczego warto zaopatrzeć się w profesjonalny sprzęt?


Praca może być ciężka. Można tracić siły, cenny czas lub zniechęcać pracowników do działania. Może też być zupełnie inaczej – praca na magazynie będzie lekka i przyjemna, a pakowanie zajmie dosłownie kilka minut. Przedsiębiorcy, którzy chcą stale zwiększać możliwości swoich pracowników, jak i swojej firmy, powinni zainteresować się maszynami stworzonymi specjalnie po to, aby oszczędzać cenny, a przede wszystkim drogi czas każdego pracownika. Dlaczego warto posiadać w swojej firmie dyspensery i odwijacze do folii stretch? 

Dyspenser do folii

Ułatwienie pracy – zmorą każdego przedsiębiorcy jest zatrudnianie nowych pracowników, ponieważ trzeba poświęcić im wiele czasu, aby zostawili prawidłowo wdrożeni i poznali wszelkie systemy pracy obowiązujące w danej firmie. Praca na magazynie jest o tyle bardziej trudna, że wszystkie procesy muszą być znane przez nowych kandydatów na dane stanowisko. Właśnie, dlatego warto zakupić dyspensery, które odciążą rekrutów i zoptymalizują całą pracę na magazynie. 

Łatwość pakowania – nietrudno wyobrazić sobie pracownika, który męczy się kilkanaście minut z rozcinaniem foli, choć w tym czasie mógłby zrobić wiele innych rzeczy. Walczenie z owiniętymi przesyłkami jest naprawdę pracochłonne i zniechęca do działania pracowników danego magazynu. Warto przemyśleć zakup odpowiednich dyspenserów, które ułatwią pakowanie, jak i rozpakowywanie dostarczonych przesyłek i palet. Pracownicy będą mieli o niebo lżej. 

Bezpieczeństwo – ile to razy zdarzyło się, że nieodpowiednio przeszkolony pracownik zrobił sobie krzywdę podczas wykonywania obowiązków, które można byłoby zrzucić na specjalne maszyny? Bezpieczeństwo w zakładzie pracy jest niezwykle istotne, dlatego warto o nim pomyśleć, zanim dojdzie do przykrego zdarzenia. Dyspensery, odwijacze czy ucinarki są proste w obsłudze i nie narażają pracowników na utratę zdrowia – a to jest bardzo ważne, szczególnie kiedy na magazynie jest duża rotacja pracowników. 
Dyspensery i Odwijacze

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Dyspensery i Odwijacze

Czy warto zakupić dyspenser do folii stretch?


Dyspensery do folii stretch kosztują niewiele – zazwyczaj jest to koszt rzędu kilku złotych. Nie są drogą inwestycją, a sprawdzą się dosłownie wszędzie, gdzie tylko będzie taka możliwość. Uniwersalne aplikatory do folii sprzedawane są w zestawach pakowanych po dwie sztuki. Są one dopasowane do rolek folii z różnymi średnicami tulei, a więc można powiedzieć, że nie trzeba kupować dyspenserów pod folię lub folii pod zakupione dyspensery. Jest to niezwykle uniwersalny produkt, jak zostało to już wspomniane wyżej. Powinien znaleźć się na każdym magazynie i sklepie, który specjalizuje się w sprzedaży internetowej. Odpowiednie zabezpieczenie kartonu lub palety to podstawa biznesu e-commerce, bo przecież nikt nie chciałby, aby klient otrzymał uszkodzony produkt. Dyspensery znacząco skrócą czas, który potrzebny jest do zabezpieczenia danej przesyłki. Proces foliowania jest niezwykle łatwy i skuteczny, dzięki takim akcesoriom. Dyspenser R.O.S. jest bardzo wygodny w użytkowaniu. To lekki i ergonomiczny produkt, wykonany z tworzyw sztucznych gwarantujących jego długą żywotność.  A o tym, dlaczego folia stretch jest najlepszym produktem do zabezpieczania kartonów, pisaliśmy w innych artykułach, ale warto wspomnieć jeszcze raz: 

odwijacz do folii stretch

Folia stretch jest niezastąpionym produktem. Zobaczyć ją można wszędzie tam, gdzie pakowanie paczek jest niezwykle ważne, ponieważ zawartość nie może zostać w żaden sposób uszkodzona. Jest kilka rzeczy, które warto wiedzieć o folii stretch – przede wszystkim to, że nie przepuszcza ona wilgoci i chroni przesyłki przed trudnymi warunkami często występującymi podczas transportu. Owinięte nią kartony nie brudzą się, nie rysują, a co najważniejsze nie są podatne na rozdarcia powstałe na skutek kontaktu z ostrym narzędziem. Zabezpieczenie przesyłki czy też palety przy pomocy kolorowej folii podnosi estetykę całego pakunku – kiedy patrzy się na karton zabezpieczony folią, to pierwszą myślą jest, że znajduje się w nim coś niezwykle cennego lub delikatnego. Folia stretch sprawdza się tam, gdzie kurierzy zabierają tysiące paczek każdego dnia. 

Kupując dyspenser, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że nie każdy wytrzyma częste użytkowanie i dużą używalność. Wiele miejsc sprzedaje akcesoria niezbędne do pracy na magazynie, ale nie wszystkie warte są uwagi. Dlaczego? Przede wszystkim, dlatego że tworzy się je z mało jakościowych materiałów, a wszystko po to, aby zarobić największą ilość pieniędzy niskim kosztem. Jeśli potrzebny jest profesjonalny sprzęt (czy to dyspensery, czy inne akcesoria), należy zakupić go w odpowiednim, sprawdzonym sklepie internetowym, a właśnie taki jest Neopak. Ważne też jest sprawdzenie czasu oczekiwania. Niekiedy na dyspensery czeka się kilka dni, a nawet tygodni, a przecież w prowadzeniu biznesu najważniejszy jest czas. 


Dyspensery do folii stretch minirap? 


Tak, dokładnie. Folia minirap też potrzebuje akcesoriów, aby praca z nią była o wiele łatwiejsza. Najbardziej przydatnym narzędziem stworzonym do tego rodzaju folii jest specjalny aplikator, którego zadaniem jest ułatwienie odwijania małych rolek. Jest on niezwykle wytrzymały, a wszystko to dzięki wytrzymałemu tworzywu sztucznemu, z którego jest on tworzony. Dyspenser ten odporny jest na wiele rodzajów uszkodzeń – ciężko go połamać, ukruszyć czy porysować. Wyposażony został w obrotową głowicę, która dodatkowo wpływa na komfort użytkowania. Kontrola naciągu oraz sama aplikacja jest niezwykle prosta i poradzi sobie z nią nawet nowy pracownik. Warto również wspomnieć o poręcznym uchwycie. Ten ergonomiczny detal odpowiada rozmiarem również standardowym wersjom folii stretch. Urządzenie samo w sobie waży niewiele i łatwo je przechowywać, ponieważ wejdzie, chociażby do szafki. Jakie jest główne zadanie rozwijaczy? Przyśpieszają one pracę podczas pakowania przesyłek, które za niebawem opuszczą magazyn i pojadą w świat. Dzięki specjalnej konstrukcji dyspensery chronią przed skaleczeniem, a cały proces pakowania staje się o wiele bardziej efektywniejszy. 

W sklepie internetowym Neopak dostępny jest również wygodny owijacz do folii minirap. Został on stworzony, aby ułatwić ręczną aplikację folii stretch podczas przygotowywania paczek do wysyłek – najlepiej sprawdzi się przy kartonach niewielkich rozmiarów, większe gabaryty wymagają klasycznej wersji folii. Rozwijacze minirap to świetna jakość i profesjonalne wykonanie, które zakupić można w ekonomicznej cenie. Są one niezwykle wytrzymałe i bezawaryjne – rzadko się psują, a jak już się tak dzieje, to cena pozwala na szybką i sprawną wymianę. Te odwijacze również zostały wyposażone w obrotową głowicę ułatwiającą pracę. Ten produkt swoim rozmiarem jest dostosowany do standardowych rolek, w tym przypadku rozwijacz będzie kompatybilny z folią stretch nawiniętą na rolkę o średnicy 50mm.


folia minirap z odwijaczem


Czy dyspenser jest naprawdę potrzebny?


Używanie folii stretch jest znaczące, prowadząc biznes opierający się na wysyłce towaru. Może ona wpłynąć na stan przedmiotów w momencie, którym dojdą one do miejsca docelowego. Natomiast trzeba pamiętać o tym, że tylko prawidłowo używany produkt daje efekty, dlatego warto zainwestować w rozwijacze, dyspensery i ucinarki. Tego rodzaju urządzenia w znacznym stopniu ułatwiają pracę, przyśpieszają sam proces pakowania. Poręczne, ergonomiczne, pozwalające na wygodniejsze pakowanie wszelkiego rodzaju opakowań. Odpowiadając więc na najważniejsze pytanie zadane wyżej – warto zakupić akcesoria wspierające pracę, ale nie jest to obowiązkowe. Warto wziąć pod uwagę, że nie kosztują one wiele, więc czemu by nie kupić ich na próbę? 

Dostępne są również produkty z półki premium. Specjalne, jakościowe zaklejarki do folii stretch to produkt, który sprawdzi się w każdym miejscu, gdzie wysyłane są paczki wymagające odpowiedniego zabezpieczenia. Dyspenser premium cechuje się wyjątkową ergonomicznością, co sprawia, że cały proces owijania jest o wiele prostszy i szybszy niż gdyby był wykonywany ręcznie. Większy komfort pracowników, mniejsze wydatki przedsiębiorcy, ponieważ magazynierzy wyrabiają się z pakowaniem i przygotowywaniem do wysyłki. Przedmiot ten jest lekki – można przenieść go z jednego do drugiego miejsca bez większej trudności. Ponadto jego wytrzymałość pozwoli mu służyć przez wiele miesięcy, a ekonomiczna cena sprawi, że będzie można go w każdej chwili wymienić na nowy. Bardzo dobrze sprawdzi się w wielu branżach. Może się przydać również wtedy, gdy pracujesz zdalnie.

To, czy firma potrzebuje dyspenser, zależy już tylko od przedsiębiorcy. Są firmy, które nie będą prawidłowo funkcjonować bez dodatkowych akcesoriów, ponieważ pracownicy mieliby za dużo ilość zadań. Odpowiednie narzędzia ułatwią pracę – nawet jeśli nie jest jej dużo. Warto inwestować i dbać o komfort pracowników magazynu, z pewnością odwdzięczą się oni przy najbliżej okazji. Folia nie jest łatwa w codziennym użytkowaniu i warto wziąć to pod uwagę, rozważając zakup dodatkowych akcesoriów.
dyspenser do folii stretch
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie