Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaponiedziałek, 27 czerwca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 885
Ilość komentarzy: 0

Czy dyspensery do taśm przyśpieszają pakowanie?

Czy dyspensery do taśm przyśpieszają pakowanie?


Zaklejanie paczek może być wyjątkowo męczące. Szczególnie jeśli na swoją kolej czeka masa kartonów, które trzeba przygotować do wysyłki. Proces każdego dnia jest taki sam – pakowanie, zabezpieczanie, zamykanie, zaklejanie. A co jeśli pracownicy mogą zdecydowanie szybciej i łatwiej przygotowywać przesyłki do przekazania kurierowi? Wystarczy kilka dodatkowych elementów, aby praca na magazynie była sprawniejsza. Jednym z nich jest dyspenser do taśm. Czy naprawdę wpływa on na pakowanie? Czy warto zainwestować w taki sprzęt?

Dyspensery do paczek

Czym są dyspensery do taśm?


Przedsiębiorca, który miał okazję znaleźć się na magazynie, choć raz widział dyspensery do taśm. Są one lekkie i ergonomiczne. Nie wymagają nakładu siły i ułatwiają pracę, jak żaden inny produkt. Pozwalają na szybkie i dokładne naklejanie taśmy, która jest niezwykle znacząca w branży opakowań. Taśma jest nie tylko sposobem zamknięcia paczki, ale również dobrą wizytówką firmy – przesyłka przejdzie przez wiele rąk podczas sortowania, co może przyczynić się do rozpoznawalności marki. W jaki sposób? Najlepiej zobrazować to na dobrym przykładzie. Mała przesyłka wysłana została najpierw do jednego klienta – zawartość się spodobała, więc ludzie zaczęli systematycznie kupować produkty z danego sklepu, dzięki czemu ilość paczek zwiększyła się, a właściciel każdego dnia wysyła po 10, 20, a nawet 50 sprzedanych przedmiotów. Wszystkie zostały oklejone przez niego ręcznie (dronie bolą go, jak nic innego) specjalną, personalizowaną taśmą z logiem i kolorowymi napisami. W sortowni paczki trafiają na pracowników, którzy coraz częściej zastanawiają się – jaka firma ma taką dopracowaną wizualnie taśmę? I dlaczego? Nazwa firmy coraz częściej wyszukiwana jest w internecie przez zainteresowanych, którzy widzieli opakowanie. Wpływa to na wzrost statystyk. Właśnie dlatego dokładne i estetyczne zaklejanie paczki przy użyciu personalizowanej taśmy jest tak ważne. Tylko, w jaki sposób zrobić to dobrze, a przy tym nie tracić czasu? Z pomocą przychodzą specjalne dyspensery do taśm. Sprzedawane w sklepie internetowym Neopak.

Dyspensery do taśm to specjalne, poręczne urządzenia, które powstały, aby pakowanie było szybsze, przyjemniejsze i łatwiejsze. Charakteryzują się jakościowym wykończeniem. Są całkowicie bezpieczne dla użytkownika, ponieważ posiadają osłonięte ostrza i znacznie ułatwiają proces przygotowania opakowania do transportu lub magazynowania. Używa się do nich taśm o szerokości od 48 do 50 mm. Warto wiedzieć, że maszyny dostarczane są z ostrzem oddzielonym od korpusu, co umożliwia jego wymianę. Niektóre egzemplarze dostępne w sklepie internetowym Neopak wyposażone zostały w specjalne urządzenie stop-start, co sprawia, że taśma odwija się całkowicie i nie pozostawia żadnych nierozwiniętych kawałków. W specjalne dyspensery powinny zainwestować firmy, którym zależy na sprawnym zaklejaniu paczek. Pracownicy z pewnością będą zadowoleni z wprowadzenia nowego rozwiązania – szczególnie jeśli wpłynie to na łatwość w wykonywaniu zawodowych obowiązków. 

Dyspenser z hamulcem
Zaklejarki do taśm

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Zaklejarki do taśm

Czym charakteryzują się odwijaki do taśm pakowych? 


O wszystkich produktach dostępnych w sklepie internetowym Neopak można powiedzieć, że są jakościowe i jedyne w swoim rodzaju, ale co tak naprawdę je wyróżnia? Czym się charakteryzują? To bardzo istotna kwestia – bo przecież trzeba znać powód, dla którego kupuje się przedmiot w danym miejscu, a nie na przykład u konkurencji. Czym charakteryzują się dyspensery do taśm? 

Służą przez lata – to nie jest produkt, który sprawdzi się przez kilka miesięcy, a później trafi do kosza na śmieci, bo szybko się popsuje. Dyspensery charakteryzują się długą żywotnością, ponieważ tworzy się je z wytrzymałych materiałów. Ich najważniejsze elementy powstają z metalu. Nie trzeba chyba wspominać, co oznacza to w praktyce. 

Ergonomiczna konstrukcja – są takie przedmioty, które wyglądają bardzo ładne, a prezentują się jeszcze lepiej. Niestety wygląd nie zawsze idzie w parze z wygodą, a to właśnie ona jest najbardziej znacząca podczas pracy na magazynie. Liczy się precyzja, łatwość użytkowania, a nawet poręczność. Wygląd zsuwany jest na drugi plan. Estetyka nie wpłynie na komfort pracy, a wygoda już tak. Dyspensery do taśm są wysoce ergonomiczne. Ich konstrukcja składa się z ostrzy umożliwiającymi szybkie i sprawne obcinanie taśmy. Nie trzeba sięgać po nożyczki – one najczęściej gubią się podczas pracy. Produkt ten obsługiwać można jedną ręką. Nie wpływa to na prawidłowy kierunek taśmy – będzie on stale taki sam. 

W ofercie sklepu internetowego Neopak znaleźć można wiele funkcjonalnych dyspenserów do taśm – również tych, które wyposażone zostały w specjalny uchwyt pomagający w przymocowaniu urządzenia do stołu warsztatowego. Takie przechowywanie jest niezwykle wygodne. Niektóre dyspensery zawierają specjalne systemy kontrolujące pobór. Ma to na celu łatwą i przyjemną regulację napięcia taśmy. Po co tak właściwie zostały stworzone dyspensery? Przede wszystkim, aby ułatwiać pracę na magazynie i oszczędzać czas potrzebny na zamknięcie i oklejenie kartonu z pakunkiem. To nie wszystko. Przemyślane stosowanie taśmy pozwala na ograniczenie marnowania taśmy – dzięki urządzeniu produkt nie zakleja się, nie trzeba go ciąć czy nie przywiera do niego brud. 

Klasyczny dyspenser do taśmy


Jakie są rodzaje dyspenserów do taśmy?


Pierwszy dozownik do taśmy powstał w 1932. Był to nieskomplikowany prototyp urządzenia, które obecnie dostępne jest w wielu rodzajach w sklepie internetowym Neopak. Marka 3M w swojej historii ma wiele ciekawych wątków związanych z dyspenserami. Nic dziwnego, przecież są oni producentami m.in. przezroczystej taśmy klejącej. Pracownicy firmy szybko zauważyli, że odklejanie oraz przyklejanie taśmy to nie jest łatwy proces, a już na pewno nie jest on przyjemny dla pakującego. Chwila niedopatrzenia i warstwa pokryta klejem pełna będzie różnych zabrudzeń, kurzu i okruszków. I tutaj właśnie przydałoby się coś, co sprawi, że zamykanie kartonów będzie łatwe i sprawne. Długo nie było trzeba czekać. W 1932 roku John Borden zaprojektował pierwszy dyspenser z mechanizmem  odcinającym i elementem przytrzymującym odcięty koniec taśmy do następnego użycia. Obecnie dostępnych jest wiele rodzajów tego produktu. Przebierać można w zaskakująco bogatej ofercie – aby wybrać prawidłowo, trzeba poznać wszystkie możliwości. 

Dyspenser stołowy, a może ręczny – jaka jest różnica? 


Dyspensery stołowe są dość niewielkich rozmiarów. Stworzone zostały, by zaklejanie mniejszych pudełek oraz paczek nie stanowiło dla nikogo większego problemu. Sprawdzą się w małych firmach lub u rękodzielników, którzy systematycznie wysyłają ręcznie stworzone produkty w świat. Dyspensery stołowe często zobaczyć można w biurach. Korzysta się z nich wyjątkowo łatwo – wystarczy oderwać kawałek taśmy, a następnie przykleić produkt klejący na pudełko. To urządzenie jest znacząco tańsze od dyspenserów przeznaczonych do wielkich , na przykład podczas pracy na magazynie. 

Ręczne dyspensery służą do zadań specjalnych. Zobaczyć je można na magazynie lub w innych miejscach, gdzie bardzo ważne jest prawidłowe i szybkie zaklejenie pudełka. Zostały one stworzone do zaklejania dużych ilości paczek – w miejscach, gdzie nie ma czasu na ręczne odcinanie każdego kawałka taśmy. Jak wygląda cały proces? Wystarczy, że pracownik magazynu jedną ręką będzie trzymał pudełko, a w drugą chwyci dyspenser z taśmą. Jeden ruch i paczka zaklejona. Być może nie będzie to niezwykle precyzyjnie wykonany proces pakowania, ale z pewnością zawrotny. Doświadczony pracownik przygotuje w ten sposób przesyłkę do wysłania w zaledwie 10 sekund – jest to imponujący wynik. 

Czy warto wybrać dyspenser do taśmy z hamulcem? 


Firmy, które pakują naprawdę duże ilości paczek, powinny zdecydować się na dyspensery wyposażone w specjalny hamulec. Ułatwia on pracę, ale do czego służy? Jego głównym zadaniem jest regulowanie oporu odwijania. Sprawia to, że taśma prawidłowo się napina, umieszcza się we właściwym miejscu, a jej oderwanie jest niezwykle proste. Samo klejenie staje się bardziej precyzyjne, choć i tak nie dorówna ręcznemu zaklejaniu. Czy warto wybrać taśmę z hamulcem? Tak. Nie ma powodu, dla którego nie warto zdecydować się na produkt wyposażony w ten element. Cena zazwyczaj nie różni się od kwoty, którą zapłacić byłoby trzeba za produkt bez hamulca. 

Dyspenser do taśmy

Czy dyspensery do taśm przyśpieszają pakowanie?


Tak. Są one niezawodne i znacząco ograniczają czas, który przeznacza się na zaklejenie kartonowego pudła. Ułatwiają one całą pracę. Jeśli przedsiębiorcy szukają sposobu na wygodniejszy sposób pakowania, to właśnie dyspenser będzie rozwiązaniem ich wszelkich problemów. Urządzenie do taśmy pakowej w pewnym stopniu pomaga odwinąć taśmę klejącą i umożliwia rozmieszczenie taśmy na powierzchni kartonów. Bardzo ułatwia też rozcinanie taśmy w odpowiednim miejscu. Sprawdzi się idealnie podczas zaklejania wielu kartonów, czy w magazynach logistycznych, z których wysyłanych jest wiele paczek dziennie, a proces pakowania musi przebiegać sprawnie. Dozownik taśmy sprawia, że taśma nie plącze się, nie zawija i trwale przyczepia się do danej powierzchni. Czego by chcieć więcej? Pracownicy mogą wyrobić sobie sprawny system zaklejania, ale bez dyspensera i tak nie będzie on efektywny. 

Zawsze warto szukać nowych rozwiązań wpływających na komfort pracy. Są one kluczowe w miejscach, gdzie rozwój stawiany jest na pierwszym miejscu. Dyspensery do taśmy to tanie, ale skuteczne rozwiązanie, które pozwala ograniczyć czas pakowania – nawet największych przesyłek. Mają one wiele zalet, tych małych, jak i większych. Jedną z korzyści używania dozownika do taśm jest to, że można go regulować, aby nakładał równomierną ilość taśmy — coś, czego jest się w stanie osiągnąć, ręcznie owijając przedmiot taśmą. Jeśli właściciel firmy logistycznej lub sklepu, który bazuje na sprzedaży online zastanawia się nad zakupem dyspensera – to proponujemy zamówić, chociaż jeden na próbę.
Odwijak do taśmy
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie