Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyczwartek, 25 maja 20234 minuty czytanialiczba wyświetleń: 52
Ilość komentarzy: 0

Czy naklejki termiczne wpływają na bezpieczeństwo przesyłek?

Etykiety termiczne w e-commerce - jak zapewnić bezpieczne dostawy?


Wykorzystanie usług operatorów logistycznych nabrało znaczenia w momencie, gdy w naszym kraju coraz popularniejsze stało się kupowanie różnego rodzaju przedmiotów przez internet. Zakupy przez internet to dobrodziejstwo, które pozwala nam oszczędzić przede wszystkim czas, a niejednokrotnie również pieniądze, dzięki możliwości porównania cen w czasie rzeczywistym w kilku miejscach naraz.

Początkowo wysyłka zakupionych towarów odbywała się poprzez narodowego operatora, jednak z czasem coraz większe znaczenie w tym procesie zaczęły nabierać przesyłki kurierskie oraz obecnie bardzo popularne automaty do paczek. Przejście na przesyłki kurierskie oraz automaty do paczek wymagały zaimplementowania rozwiązania, które w znacznym stopniu przyśpieszy nadawanie przesyłek, a także ograniczy koszty ponoszone przez sprzedawców w przypadku nadawania takich przesyłek.

Oczywiście mowa tutaj o etykietach termicznych, które obecnie w branży e-commerce są nieodłącznym elementem praktycznie każdej przesyłki, coraz mniej osób korzysta ze zwykłych atramentowych drukarek w celu wydrukowania etykiety, następnie zabezpieczenia jej przed wilgocią i naklejenia na opakowanie. Dlatego też w tym artykule przyjrzymy się dokładnie etykietom termicznym, ich najważniejszym zaletom, a także aspektom bezpieczeństwa przesyłek pod względem użycia etykiet termicznych.

paczka kurierska z etykietą termiczną


Co to są naklejki termiczne?


Na sam początek przyjrzyjmy się i opiszmy dokładnie, czym są same etykiety termiczne. Termin ten jest dla niektórych znany, dla niektórych nie, dlatego też poniżej podajemy prostą definicję etykiety termicznej.

Na początku, czym jest etykieta w logistyce? Etykieta w logistyce to specjalna oznaczenie lub naklejka, która zawiera informacje istotne dla procesu logistycznego. Etykiety w logistyce są stosowane w celu identyfikacji, śledzenia, sortowania i zarządzania produktami oraz przesyłkami w łańcuchu dostaw. Natomiast etykieta termiczna wykorzystuje papier termiczny, który zmienia swoją barwę pod wpływem działania specjalnej głowicy drukującej, która punktowo podgrzewa etykietą w odpowiednich miejscach, jednocześnie powodując, że na jej powierzchni zaczyna pojawiać się wydruk z odpowiednimi informacjami. Co zazwyczaj znajduje się na etykiecie termicznej wykorzystywanej w przesyłkach?
 • Numer identyfikacyjny produktu lub przesyłki.
 • Dane adresowe nadawcy i odbiorcy.
 • Informacje o zawartości przesyłki.
 • Instrukcje dotyczące przechowywania, obsługi lub dostawy.
 • Kod kreskowy lub QR code dla automatycznego skanowania.

pudełko z etykietą termiczną
Etykiety termiczne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Etykiety termiczne


Jakie zalety posiadają etykiety do druku termicznego?


Etykiety termiczne nie bez powodu są tak chętnie wykorzystywane zarówno w branży logistycznej jak i przemysłowej. Jest to świetne i tanie rozwiązanie do szybkiego i skutecznego oznaczania paczek czy produkowanych towarów. Jakie konkretnie zalety etykiet termicznych możemy wymienić? Lista poniżej.
 • Etykiety termiczne są trwałe – wbrew niektórym obiegowym opiniom, etykiety termiczne są trwałe na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy bezpośrednie działanie płynów. Nie potrzebują one dodatkowego zabezpieczenia w postaci kangura kurierskiego czy przylgi.
 • Etykiety termiczne są bardzo czytelne – drukowanie termiczne to jedna z najbardziej czytelnych metod wydruku, jest to proces bardzo precyzyjny, dzięki któremu wydruki w postaci liter, cyfr, kodów kreskowych i kodów QR są niesamowicie czytelne, a same kody są łatwe do sczytania nawet przez aparaty telefonów komórkowych.
 • Wydruk jest szybki i wydajny – szybkość, z jaką są drukowane etykiety termiczne, nie ma sobie praktycznie równych. Brak konieczności wymiany wkładów z tuszami również wpływa korzystnie na wydajność całego procesu. Jako przykład możemy podać wagi w sklepach wielkopowierzchniowych – małe naklejki, które są drukowane po zważeniu towaru, są drukowane za pomocą technologii druku termicznego.
 • Uniwersalność – etykiety termiczne mogą być wykorzystywane w wielu branżach, logistycznej, spożywczej czy przemysłowej. Powierzchnia klejąca w takich etykietach przywiera praktycznie do każdej powierzchni wykorzystywanej w tychże branżach.

przesyłka kurierska z etykietą nadawczą


Czy etykiety ciepłoczułe wpływają na bezpieczeństwo w branży e-commerce?


Aspekt wpływu etykiet termicznych na bezpieczeństwo w branży e-commerce, należy rozpatrywać przede wszystkim pod względem całego procesu logistycznego, jakim jest pakowanie, transport oraz finalna dostawa do klienta. Dzięki temu, że etykiety termiczne są odporne na warunki zewnętrzne oraz potencjalne uszkodzenia mechaniczne, śmiało możemy powiedzieć, że ich czytelność w trakcie całego procesu transportu jest na najwyższym poziomie, co z kolei powoduje, że zminimalizowane są możliwości wystąpienia scenariusza, w którym paczka gubi się lub utyka w magazynie przeładunkowym ze względu na nieczytelną etykietę.
Wysoka czytelność wydruków oraz samych kodów kreskowych, czy kodów QR, praktycznie do zera minimalizuje ryzyko nieczytelnych informacji na etykiecie nadawczej, które mogą powodować opóźnienie lub zagubienie przesyłki.

etykiety termiczne na rolce


Gdzie kupić etykiety kurierskie do wysyłki paczek dla branży e-commerce?


Jeśli poszukujemy etykiet termicznych dla branży e-commerce, a więc dla sklepów internetowych, to nie pozostaje nam nic innego jak polecenie zakupu tego rodzaju etykiet termicznych w sklepie internetowym, naszym sklepie internetowym, który znajdziesz pod adresem neopak.pl.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór etykiet termicznych, zarówno pod względem ilości na jednej rolce jak również różnego rodzaju rozmiarów. Ze swojej strony możemy zapewnić również bardzo korzystne ceny, szybką wysyłkę, a także bardzo profesjonalną obsługę naszego personelu. Zapraszamy do sprawdzenia naszego asortymentu.
 
 
etykiety na przesyłkach kurierskich
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie