Mateusz SzczęsnyMateusz Szczęsnyniedziela, 2 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 569
Ilość komentarzy: 0

Do czego służą koperty kartonowe?

Do czego służą koperty kartonowe?


Coraz częściej wysyłamy przedmioty sprzedane na portal ogłoszeniowych, a co najciekawsze, coraz częściej jest to naprawdę szeroka gama różnego rodzaju produktów. Od elektroniki użytkowej, poprzez odzież i obuwie, a kończąc na rękodziele, które po prostu sprzedajemy na portalach ogłoszeniowych. Obecnie w branży opakowaniowej istnieje naprawdę mnóstwo ciekawych, zróżnicowanych, bezpiecznych opakowań, które są przeznaczone do konkretnego rodzaju towarów, jednak jak wiadomo, nie ma konieczności czy obowiązku, by wykorzystywać specjalne, dedykowane opakowanie do danego towaru.

Ciekawymi opakowaniami są koperty, znane już od wielu lat, a obecnie jest tak duża ilość wariacji w gamie produktowej tego rodzaju opakowań, że na pewno zwykły „Kowalski”, mógłby sobie przyprawić bóle lub zawroty głowy. Jednak w tym artykule nie będziemy się przyglądać kopertom bąbelkowym, kopertom brązowym czy innym znanym produktom tego typu, na tapetę weźmiemy koperty kartonowe, które powstały w specjalnym celu i są naprawdę doceniane pod względem swoich właściwości ochronnych.

Koperty kartonowe występują w różnych rozmiarach, a także kolorach, każdy z nas znajdzie na pewno rozwiązanie odpowiednie dla siebie. Do czego jednak stosuje się koperty kartonowe? Jakie niezwykłe zalety posiadają koperty kartonowe? Gdzie możemy kupić koperty kartonowe?

koperta kartonowa brązowa

Czym są i z czego wykonane są koperty kartonowe?


Koperty znamy chyba wszyscy i nie trzeba ich przedstawiać zupełnie nikomu. Obecnie jednak jest wiele różnego rodzaju kopert, oprócz tych zwykłych papierowych, które znamy każdy choćby do strony korespondencji z bankiem czy inną instytucją. Koperty kartonowe to specjalne koperty, które zostały stworzone z kartonu, a więc grubego papierowego materiału. Karton i papier, można napisać, że to praktycznie to samo, jednak największą różnicą pomiędzy kopertą papierową, a kopertą kartonową jest przede wszystkim gramatura materiału, z jakiego wykonana jest taka koperta, w przypadku kopert kartonowych, gramatura to zazwyczaj nie mniej niż 200 gram na metr kwadratowy.

Koperty kartonowe to produkt, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy wysłać niezwykle ważne dokumenty, które potrzebują dodatkowej, odpowiedniej ochrony, a wysyłanie takich dokumentów w zwykłych foliopakach czy kopertach papierowych mija się z celem.

Dzięki swojej konstrukcji, grubej zewnętrznej warstwie świetnie będą chroniły wszystko to, co zapakujemy do środka. Rzecz jasna nie możemy zapakować do nich wszystkiego, ponieważ kartonowa koperta nie ochroni na przykład telefonu komórkowego. Do czego służą więc koperty kartonowe?


czarna koperta kartonowa
Koperty kartonowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty kartonowe

Jakie zastosowanie posiadają koperty kartonowe?


Koperty kartonowe, mówiąc żartobliwie, to wersja 2.0 koperty papierowej, która nie daje takiej samej ochrony jak właśnie koperta kartonowa. Grubość tej koperty, a raczej materiału, z którego została wykonana to jej główna zaleta, ponieważ dzięki tej grubości, koperta ta jest w stanie zapewnić tak wysoką ochronę.  Koperty kartonowe najczęściej stosowane są do wysyłki większej ilości dokumentów lub do wysyłania wydawnictw poligraficznych, takich jak kalendarze, czy nawet zdjęcia i plakaty w mniejszych rozmiarach. Dzięki grubszej warstwie papieru, z którego została wykonana koperta kartonowa, zawartość wysyłana w takiego rodzaju kopercie jest odpowiednio chroniona i zabezpieczona.

W kopercie kartonowej możemy wysłać praktycznie wszystko to, co się do niej zmieści, jednak największą ochronę daje ona dokumentom, umowom, innym pismom, a także wydawnictwom poligraficznym, takim jak zdjęcia, albumy, czy niewielkie kalendarze.

koperta kartonowa biała

Jakie zalety posiada koperta kartonowa?


Przede wszystkim koperta kartonowa to produkt ekologiczny ze względu na to, z jakiego materiału została wykonana. Koperty kartonowe są wykonane z papieru, a więc materiału ekologicznego, który może zostać poddany recyklingowi i ponownemu przetworzeniu. Dzięki temu, z koperty kartonowej po jej zużyciu może powstać kolejna koperta kartonowa, papier toaletowy czy jakikolwiek inny produkt wykonany z papieru. Ponadto koperty kartonowe są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, rozciąganie czy uderzenia. Dzięki swojej konstrukcji pomieszczą duże ilości dokumentów, dadzą odpowiednią ochronę kalendarzom, wydrukowanym zdjęciom czy innym produkcjom poligraficznym. Koperty kartonowe są niezwykle tanie w porównaniu do swoich zamienników z tworzywa sztucznego, które mogą generować dodatkowe koszty w trakcie wysyłki lub sprawiać problemy pod względem recyklingu czy dbania o środowisko.

brązowa koperta kartonowa

Gdzie kupić koperty kartonowe?


Większość różnego rodzaju opakowań do towarów i przedmiotów powinniśmy kupować tylko i wyłącznie w sklepach wyspecjalizowanych w takich branżach. Kupno zwykłych kopert papierowych to nie problem w dzisiejszych czasach, takie koperty możemy kupić w każdym sklepie wielobranżowym, jednak kupno kopert kartonowych to temat, który powinien być załatwiony tylko i wyłącznie w sklepach branżowych, sklepach internetowych z branży opakowaniowej.

W tym momencie możemy polecić nasz sklep internetowy neopak.pl, gdzie znajdziesz wszelkiego rodzaju opakowania, do zapakowania praktycznie każdego przedmiotu. Ponadto oferujemy bardzo dobre ceny, szybką wysyłkę oraz profesjonalną obsługę, która w razie wątpliwości pomoże wybrać odpowiednie opakowania do Twoich potrzeb. Sprawdź naszą ofertę już teraz!
koperta kartonowa
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie