Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaniedziela, 19 czerwca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2297
Ilość komentarzy: 0

Do czego można ponownie wykorzystać kartony?

Do czego wykorzystać można kartony?


Paczki przychodzą do nas w różnych opakowaniach. Najczęściej pakowane są w wygodne, tekturowe pudła, które ochraniają zawartość przed uszkodzeniami mechanicznymi różnego rodzaju. Kartony wybierane są przez większość firm – można by powiedzieć, że są jednym z najczęściej wybieranych produktów dostępnych w sklepie internetowym Neopak. I choć wszyscy wiemy, że jest to produkt przeznaczony do późniejszego recyklingu, to nie każdy wie, że karton można wykorzystać w domu do różnych celów, a przecież nie musi od razu trafiać do kosza. Przyda się podczas zabawy z dziećmi, kreatywnych prac plastycznych, a nawet przechowywania domowych skarbów – do czego użyć można kartony, aby cieszyć się nimi przez długi czas?

kartony

Domowa przestrzeń – jak stworzyć meble z kartonów?


Tak, dokładnie. Meble. Ci, którzy myślą, że jest to niemożliwe, nigdy nie próbowali rzeczy z internetu. Tektura ma wiele zastosowań. Niektórzy nie wiedzą, że stosowana jest ona do usztywniania foteli, nagłówków w kanapie czy w innych celach związanych z tworzeniem mebli. Czemu by, więc nie stworzyć własnych niepowtarzalnych produktów? Można byłoby stworzyć, coś naprawdę niepowtarzalnego i przykuwającego wzrok, a przecież to połowa sukcesu tworząc swoją własną domową przestrzeń. Do czego wykorzystać można kartony podczas produkcji ozdób, dekoracji, elementów salonu czy sypialni? 

Kto choć raz siedział na wytrzymałym, tekturowym krześle wie, że jest ono wręcz niezniszczalne. Mogłoby się wydawać, że karton bardzo łatwo zepsuć, ale czy naprawdę tak jest? Nawet w Polsce spotkać można firmy, które specjalizują się w sprzedaży... Uwaga... mebli stworzonych z kartonu. I to nie byle jakich. Mają one udźwig do nawet 180 kilogramów (w ramach ciekawostki powiedzieć możemy, że klasyczne, plastikowe krzesło udźwignie do 100 kilogramów). Wiemy, że meble stworzone z tektury mogą być mało estetyczne, dlatego proponujemy zainteresować się wszystkimi możliwościami, które się posiada. Tekturę wykorzystać można do stworzenia specjalnych stelaży, które następnie wystarczy pokryć ozdobnym materiałem. Jest to świetny sposób na stworzenie wyjątkowej ozdoby lub elementu domowej przestrzeni, a przy tym wykorzystanie starych, niepotrzebnych już kartonów. Do tego celu najlepiej sprawdzą się wytrzymałe kartony o wysokiej gramaturze – wytrzymają one niejednego użytkownika! 

stolik z tektury

Czy warto tworzyć meble z kartonów? Hmm jest to dość interesujące pytanie, a jeszcze bardziej ciekawi odpowiedź. Meble z kartonów spotkać można w domach, w których domownicy nawet nie wiedzą, że niektóre części ich kanapy, foteli czy szaf stworzone zostały z tektury – być może trochę innej niż tej wykorzystywanej w branży opakowań, ale nadal jest to rodzaj papieru. Kartonowe meble uchodzą za modne, nowoczesne i z pewnością niespotykane. Są funkcjonalne, a przy tym niepowtarzalne i co najważniejsze – lekkie. Gdzie najlepiej one pasują? Sprawdzą się świetnie w restauracjach, które prowadzą biznes w zgodzie z naturą i poszanowaniem dla każdego najmniejszego elementu zieleni. Na takie meble mogą postawić właściciele firm, przestrzeni coworkingowych, a nawet osoby mające dzieci – będą one zachwycone taką nowością w ich pokoju!
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Jakie dekoracje stworzyć można dzięki tekturze? 


Dzieci przynoszą z przedszkola przeróżne dekoracje. Własnoręcznie stworzone laurki dla rodziców, specjalne ozdoby do domu czy nawet przebrania – bale karnawałowe bez odpowiedniego stroju nie miałyby racji bytu. Skoro w przedszkolu czas płynie tak świetnie, a zabawy nie widać końca – to czemu by nie przenieść frajdy do domu i nie spędzić rodzinnego czasu na tworzeniu? Oczywiście do tego celu posłużą kartony, które zostały po ostatnich internetowych zakupach. Do jakiego celu wykorzystać można pudła, aby nie trafiły one do śmieci?  

Kartony są świetnym materiałem do tworzenia wysokich domków dla najmłodszych. Mogą to być zamki, pałace, sklepy spożywcze i inne budynki, które tylko przyjdą do głowy. Wystarczy przez dłuższy czas zgromadzić odpowiednią ilość tektury, zakupić wytrzymałą taśmę (ją również dostać można w sklepie internetowym Neopak), a następnie zorganizować nożyczki i niezliczone ilości mazaków. Rodzice wspólnie z dzieckiem powinni narysować plan działania – gdzie znajdować będzie się wieża, a z której strony wytnie się specjalnie wejście dla najmłodszych uczestników zabawy. Kartony należy ustawić w jednym długim ciągu lub postawić na sobie – im więcej wolnego miejsca, tym więcej kreatywnych pomysłów, dlatego warto wykorzystać do tego celu ogród lub największy pokój. Tworzyć może każdy. Kiedy budynek będzie gotowy – wystarczy go odpowiednio pokolorować i dodać kilka niezbędnych elementów; okna, kwiaty oraz dach namalować można przy pomocy jaskrawych marketów. 

Karton – pomysłów na niego jest naprawdę wiele, szczególnie jeśli mowa jest o kreatywnych zabawach dla najmłodszych. Jedną z nich może być stworzenie niepowtarzalnego, małego zoo. Rodzic wspólnie z dzieckiem wybiera ulubione zwierzęta i rysuje je przy pomocy czarnego, mocnego markera. Oczywiście muszą być one namalowane na tekturze. Warto je polokować, dodać elementy robiące wow i wyciąć tak, aby można byłoby je postawić. Należy pamiętać, ze zwierzęta powinny mieć swój dom - w niektórych przypadkach zagrodę lub duże akwarium. Wszystkie miejsca przeznaczone dla zwierząt również stworzyć można przy pomocy tektury. Wystarczy pociąć ją na cienkie paski i połączyć tak, aby tworzyły one różne figury geometryczne. Zwierzęta będą miały naprawdę cudowną przestrzeń, a dziecko zabawę na kilka dobrych godzin! Czego chcieć więcej? Warto pamiętać o dodaniu dodatkowych elementów, takich jak poidła, drzewa, kamienie – stworzyć należy zoo, jakie zobaczyć można na żywo. 

A jakby tak znaleźć sposób na niepowtarzalne kartki z życzeniami lub zaproszenia na urodziny? Właśnie taka będzie papeteria jeśli stworzy się ją razem z dzieckiem. Wystarczy zapas tektury – najlepiej tej pozyskanej z kartonów, które zostały w domu po zakupach online. Gdzie znaleźć pomysł na wyjątkowe kartki z życzeniami lub zaproszenia? W internecie pełno jest stron, inspiracji i prac twórczych innych dzieci. Być może właśnie w sieci znajdzie się kreatywne wzory, faktury i możliwości. Jak stworzyć dzieło krok po kroku? Materiały gotowe, znajdują się pod ręką i czekają na swoją kolej. Wzór wybrany. Teraz wystarczy tylko odpowiednio wymierzyć tekturę, namalować i pokolorować ją zgodnie z inspiracją, a następne wręczyć najbliższym. Z pewnością będą oni zachwyceni. 

Kobieta z kartonami

Organizacja domowej przestrzeni – jak wykorzystać kartony?


Nie raz mieliśmy okazję pisać o tym, jak łatwo jest zorganizować domową przestrzeń, używając kartonów, a szczególnie tych służących do przeprowadzek.Kartony pomieszczą dosłownie wszystko – od niezliczonych ilości par butów, po zasłony, garnki i całą kuchenną zastawę. Pudła pomogą w domu w wielu sytuacjach. Warto widzieć, w jaki sposób wykorzystać ten niezastąpiony produkt, aby nie wyrzucać kartonów do śmieci – tylko wykorzystać je ponownie. Do czego przydają się kartony? 

Przeprowadzka? Jest to wyjątkowo trudny czas. Trzeba spokojnie i w przemyślany sposób popakować wszelkie przedmioty znajdujące się w domu, a na koniec rozpakować je ponownie. Zmiana lokalizacji jest mało przyjemna, ale często konieczna. Zazwyczaj ubrania, artykuły domowego użytku i inne przedmioty pakuje się w kartony. Ba, nawet w sklepie internetowym Neopak mamy specjalne pudła przeznaczone do przeprowadzki. Są one niezwykle poręczne, łatwo dostępne i niezastąpione. Pomogą przenieść delikatne przedmioty, a nie tylko ubrania i inne tekstylia – tak, jak to jest w przypadku, kiedy sięga się worki. Jaki jest sposób na pozyskanie darmowych kartonów, które po przeprowadzce mogą od razu zmienić swoje przeznaczenie? Najlepiej wieczorną porą wybrać się do sklepu spożywczego lub dyskontu znajdującego się w pobliżu. Będąc na miejscu, wystarczy poprosić obsługę o kartony, które zostały z porannej dostawy. Zazwyczaj pracownicy nie mają żadnego problemu z dzieleniem się pudłami – i tak musieliby oni je wyrzucić. 

O ile łatwiej byłoby poruszać się po strychu czy też piwnicy, kiedy wszelkie sprzęty, ozdoby choinkowe czekające na święta i inne odłożone na później przedmioty byłyby posegregowane, ułożone i miały swoje miejsce. Właśnie do tego celu przydadzą  się kartony. Mogą one posłużyć za dodatkową szafę. Można włożyć do nich wszystko – naprawdę wszystko. Wystarczy tylko dopasować rozmiar, tekturę (ona znaczy wiele w przypadku kiedy dana rzecz jest ciężka). Mniejsze pudła wykorzystać można do przechowywania butów, aby nie kurzyły i nie niszczyły, biżuterii, krawatów i muszek, a także zabawkach, z których dziecko już po prostu wyrosło. Kartony o każdej wielkości można dowolnie modyfikować – w jaki sposób? Wystarczą nożyczki i taśma. Pudło rozcinamy i sklejamy z drugim, dzięki czemu uzyska się o wiele większe opakowanie niż te, które było na samym początku. W Neopak zakupić można również samą tekturę, którą zmodyfikować można w dowolny sposób lub po prostu stworzyć z niej jeden wielki karton. 

Podsumowanie – czy warto wyrzucać kartony? 


Nie. Krótka odpowiedź, ale bardzo konkretna. Kartony zawsze znajdą drugie zastosowanie. Nie ma potrzeby, aby od razu się ich pozbywać. Mogą się przydać podczas wyprzedaży garażowej, organizacji strychu lub piwnicy, a nawet stanowić część pokoju dziecięcego – wystarczy tylko wspólnie z najmłodszymi członkami rodziny je odpowiednio pokolorować, pomalować i ozdobić. Będzie to świetny sposób na zabawę, a przy tym rodzinnie spędzony czas. Pudła pomieszczą buty, odzież, garnki, akcesoria łazienkowe i wiele więcej – można nawet stworzyć z nich specjalne opakowania na wózek dziecięcy, rower czy stół od bilarda. Możliwości jest naprawdę wiele. Odsyłamy również do naszych podobnych artykułów. Znajduje się w nich wiele informacji i ciekawych inspiracji. Kartony to świetne rozwiązanie – wystarczy przekonać się samemu.
kartony na podłodze
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie