Paweł SaigomadePaweł Saigomadewtorek, 31 stycznia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 964
Ilość komentarzy: 0

Dopasowanie kartonów do wysyłanych produktów

Zdecydowana większość badań pokazuje, że podczas pierwszych zakupów internetowych, Klienci nie myślą o tym, w jaki sposób zamówienie zostanie spakowane. Interesują ich inne aspekty, takie jak np. cena produktu, cena i czas przesyłki, jakość produktu, obsługa i kontakt z pracownikami. Czy to oznacza, że nie ma dla Klienta znacznie, jak zostanie zapakowane jego zamówienie? Nic bardziej mylnego. Gdy przesyłka dociera do odbiorcy, to jest to pierwszy kontakt z Twoim sklepem od chwili złożenia zamówienia. Każdy szczegół w tej sytuacji ma znaczenie. Warto więc zadbać o to np. aby taśmy pakowe, których używasz, były spersonalizowane. Dzięki temu, od razu Klientowi rzuca się w oczy nazwa Twojej firmy. Gdy wysyłasz szklane przedmioty lub kruche i delikatne warto zadbać o odpowiednie etykiety i naklejki na kartonie. Dzięki temu Klient zobaczy, że dbasz o to, aby produkt dotarł do niego w całości. Warto wspomnieć też o tym, że kartony powinny być wykonane z doskonałej jakości tektury.

Biurko na którym leżą spakowane paczki i akcesoria do pakowania

Na co jeszcze powinno się zwrócić uwagę, przy wyborze kartonów?


Czy to wszystko, na co powinno się zwrócić uwagę? Nic bardziej mylnego. Wbrew pozorom, wybór odpowiednich kartonów, dopasowanych do asortymentu sklepu wcale nie jest taki łatwy. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Zapraszamy Cię do dalszej lektury. A jeśli chcesz się skontaktować z pracownikami sklepu Neopak, to możesz zrobić to za pośrednictwem telefonu, maila lub czatu.

Odpowiedni karton, co to dokładnie oznacza?


Warto wziąć pod uwagę, że odpowiedni karton zarówno dla sklepu internetowego, jak i dla firmy kurierskiej powinien spełniać te same cechy. Dlaczego? Powodów jest kilka, jednak najważniejsze jest to, że zmniejszasz w ten sposób ryzyko uszkodzenia przesyłki. A jednocześnie, jeśli już doszłoby do takiej sytuacji, zwiększasz swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie reklamacji. Jakie cechy powinny więc wyróżniać odpowiedniej jakości karton? Po pierwsze powinien od być dopasowany do rozmiarów produktów znajdujących się wewnątrz. Po drugie, nie należy używać kartonów zniszczonych, które nie spełniają swojej funkcji. W przypadku wysyłki dużych gabarytowo przedmiotów warto pamiętać, że im większy karton, tym grubsza tektura, z której został wykonany. Dobrze jest też pamiętać o tym, że karton nie powinien być przeładowany, ani nie powinna masa przeważać na którąś ze stron.

Mężczyzna pakujący do kartonu unbrania
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Jak wybrać rozmiar kartonu?


Teoria, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego kartonu, jest dość prosta. I nie ma znaczenia, czy mówimy o takich produktach jak kartony klapowe lub fasonowe. Dotyczy to niemal wszystkich rodzajów. A dlaczego niemal? No bo np. tuby kartonowe delikatnie wyłamują się z tego schematu w większości przypadków. Zasada jest taka, że ścian kartonu nie powinien dotykać bezpośrednio produkt, który znajduje się w paczce. Dlaczego? Ponieważ nacisk, jaki bezpośrednio co zwiększy ryzyko jego uszkodzenia. Zwłaszcza jeśli to będzie coś delikatnego. Jednak w przypadku wysyłki np. szkiców, projektów, zdjęć czy plakatów w tubach kartonowych nie ma potrzeby dodatkowego zabezpieczania tych produktów. A tektura, z której wykonana została tuba, jest na tyle wytrzymała i sztywna, że złamanie jej byłoby wyjątkowo trudne.

Dlaczego kartony nie powinny być za duże?


Należy pamiętać też o tym, że opakowania nie powinny być za duże. W ten sposób nie tylko nie wpisujesz się w dzisiejsze trendy ekologiczne, ale również możesz narazić się Klientom. Wysłanie jednej maseczki na twarz lub pomadki w kilkukrotnie za dużym kartonie może się nie spodobać. Jeśli nie masz odpowiedniej wielkości kartonu, lepiej wybrać alternatywny sposób pakowania. Do wysyłki niewielkich przedmiotów doskonale sprawdzają się koperty bąbelkowe i foliopaki. Pamiętaj też o tym, że za duży karton to kwestia zużycia zbyt dużych ilości wypełniaczy do paczek.

Koperta bąbelkowa i spakowane zamówienie w foliopaku

Kartony a tektura - jaka ilość warstw będzie najlepsza?


Wśród najważniejszych parametrów, które określają jakość kartonu, z pewnością wymienić należy rodzaj zastosowanej tektury. Najczęściej występującymi kartonami klapowymi na rynku są te wykonane z trzywarstwowej lub pięciowarstwowej tektury. Jaka jest między nimi różnica? Kartony wykonane z 3-warstwowej tektury wybierane są najczęściej. Mają uniwersalne zastosowanie i doskonale sprawdzają się w wysyłce lekkich oraz takich pośrednich przesyłek. Z kolei kartony wykonane z tektury 5-warstwowej wyróżniają się znacznie większą sztywnością i wytrzymałością. Są to najczęściej opakowania duże i przeznaczone do wysyłki zamówień oraz zleceń ważących maksymalnie 15 kilogramów. Wysyłając przesyłkę o wadze około 30 kg warto wybrać karton wykonany z tektury o grubości 6mm.

Fala - czy to jest parametr, na który również należy zwrócic uwagę?


Wytrzymałość kartonu zależna jest nie tylko od ilości warstw, ale również od rodzaju falowania. Im wyższa fala, tym większa sprężystość. Z kolei im niższa fala, tym większa odporność na uderzenia i zgniecenia. W sklepie Neopak znajdziesz różne rodzaje kartonów. W tym np. takie, w których wykorzystana jest:
Pakowanie zamówienia

Podsumowanie, czyli na co jeszcze należy zwracać uwagę podczas wyboru kartonów?


Branża e-commerce się rozwija, a oczekiwania konsumentów stale rosną. Dlatego, realizując zamówienia, warto zwracać uwagę na jeszcze inne szczegóły niż jakość kartonu, czy jego wielkość. Choć oczywiście są to ważne aspekty, to jednak chcąc wyróżniać się na tle konkurencji, warto wybierając kartony uwzględnić też inne aspekty. Między innymi warto wziąć pod uwagę, możliwość zwrotu towaru w tym samym opakowaniu, poddanie go recyklingowi, łatwe składanie i przechowywanie. Wybierając kartony w sklepie Neopak możesz też skorzystać z oferty personalizacji oraz możliwości zamówienia niestandardowego formatu. W zakładce kontakt znajdziesz numery telefonów i adresy mailowe. Zapraszamy.
Karton z wypełniaczem do paczek i leżącym obok dyspenserem do taśmy pakowej
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie