Paweł SaigomadePaweł Saigomadewtorek, 26 września 20234 minuty czytanialiczba wyświetleń: 374
Ilość komentarzy: 0

Dyspensery - urządzenia, które mogą odmienić pakowanie

Pakowanie przesyłek bez wątpienia nie jest jednym z trudniejszych zadań w prowadzeniu działalności handlowej. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że jest to zadanie, które wymaga precyzji i staranności. Zwłaszcza że ma efekt ma wpływ nie tylko na bezpieczne dotarcie paczki do odbiorcy, ale również na jego opinię na temat sklepu. Dodatkowo pakowanie zamówienia powinno odbywać się w przypadku sklepów e-commerce szybko, gdyż klienci lubią, gdy docierają one do nich już następnego dnia po zamówieniu. Pośpiech nie może jednak kolidować z wysoką jakością. Między innymi dlatego właściciele firm oraz ich pracownicy szukają rozwiązań, które mogą pomóc w połączeniu precyzji i szybkości. Na szczęście na rynku dostępne są różne rodzaje urządzeń, które doskonale się w tym sprawdzą. Należą do nich m.in. dyspensery i odwijacze. Zanim pomyślisz sobie "po co mi dodatkowy sprzęt" przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, że tego typu urządzenia ułatwiają pracę. Zakładamy, że jeśli dasz się przekonać, już nigdy więcej nie wrócisz do tradycyjnego pakowania.

Oklejanie kartonu przy pomocy dyspensera do taśm pakowych

Dyspensery i odwijacze - co to takiego?


Czym są dyspensery i odwijacze? Ogólnie rzecz ujmując, można powiedzieć, że są to urządzenia, których zadaniem jest ułatwienie pracy osobom pakującym paczki. Są różne rodzaje dyspenserów. W sklepie Neopak znajdziesz odwijacze do bandowania, dyspensery do taśm pakowych i taśm biurowych. Nie mogło też zabraknąć dyspenserów do papieru pakowego. Przyspieszają one pracę i nie ingerują w jej jakość. Sprawiają też, że wykonywanie przydzielonych obowiązków pracownikowi jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Dyspensery mogą wykorzystywane być nie tylko w na halach produkcyjnych, magazynach czy też w sklepach. Mogą przydać się również w gospodarstwie domowym, gdy konieczne jest zapakowanie prezentów lub paczki do rodziny.

Jakie są rodzaje dyspenserów i odwijaczy?


Jak już wspomnieliśmy, na rynku, podobnie jak w sklepie Neopak znajdziesz różne rodzaje dyspenserów i odwijaczy. Ich zadaniem oprócz tego, że mają ułatwić i przyspieszyć pracę jest też zmniejszenie ilości zużywanego materiału. Dzięki wykorzystaniu dyspenserów możesz więc zaoszczędzić. Dyspensery to też urządzenia, które sprawdzą się doskonale, gdy zwracasz szczególną uwagę na środowisko naturalne. W takiej sytuacji ich użycie jest jak najbardziej wskazane. Jakie więc dyspensery mogą odmienić proces pakowania przesyłek?

Dyspenser do taśm pakowych

Dyspensery

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Dyspensery

Dyspensery do taśm pakowych - niezastąpione podczas sklejania różnego rodzaju opakowań


Są takie opakowania, które nie wymagają użycia taśmy pakowej. Wśród nich można wymienić np. koperty bąbelkowe i foliopaki. Dlaczego w ich przypadku nie jest konieczne używanie dodatkowych zabezpieczeń? A no dlatego, że wyposażone są one w paski klejące. Jednak kartony klapowe (w większości przypadków) nie dają takich możliwości i konieczne jest użycie taśmy. I teraz pytanie. Kto choć raz nie denerwował się i nie zgrzytał zębami z powodu braku możliwości odklejenia taśmy, bo gdzieś zgubił się początek? Kto nie szukał w nerwach nożyczek albo nożyka, aby móc przeciąć taśmę, albo kto nie używał do jej rozerwania zębów? No właśnie! Tego typu problemy się często przytrafiają, a w przypadku wielu paczek do przygotowania, mogą one skutecznie utrudniać pracę. Nie wspominając o tym, że będą ją znacznie spowalniać.

Dyspensery do taśm pakowych wyposażone są w ząbkowane zakończenie. Jest to element konstrukcyjny, który umożliwia szybkie i bezproblemowe odcięcie odpowiedniej ilości taśmy. I to bez poszukiwania nożyczek lub noża. Nie ma konieczności używania też zębów. W przypadku wykorzystywania tego urządzenia nie musisz również martwić się o poszukiwania początku taśmy. Czy to wszystkie zalety? W zasadzie to nie! Warto jeszcze wspomnieć o możliwości mocniejszego dociśnięcia taśmy do kartonu. Dyspensery dzięki temu, że wyposażone zostały w ergonomiczne rączki, są też wygodne w użytkowaniu.

Odwijacz do folii stretch

Uchwyty do folii stretch - niezbędne przy zabezpieczaniu większych ilości przesyłek pojedynczych i paletowych


W przypadku dyspenserów do folii stretch czesto możesz też spotkać się z określeniem podajnik lub uchwyt. Jest to urządzenie, które pozwoli Ci na szybkie i bezproblemowe ostretchowanie kartonu lub palety. Folia stretch to materiał, którego powierzchnia jest lepka. Może ona przykleić się do dłoni, co spowolni pracę. W przypadku nierównomiernego użytkowania może dojść do sklejenia ze sobą np. dwóch warstw folii. Dzięki temu nie tylko możliwe jest szybsze wykonywanie powierzonych zadań, ale również oszczędzanie materiału. Używanie dyspenserów do folii stretch pozwala też na ochronę palców. Przy zabezpieczaniu przesyłek paletowych może dojść do uszkodzenia naskórka, przy szybkim i długim użytkowaniu.

W zależności od oczekiwań i wymagań, do wyboru masz różne rodzaje dyspenserów do folii stretch. Wśród propozycji znajdziesz np. odwijacze mocowane do ściany. Dostępne są też odwijacze do folii minirap, czyli mniejszej wersji folii stretch. Doskonale sprawdza się ona w przypadku zabezpieczania przedmiotów lub przesyłek o niewielkich rozmiarach. Jeśli chodzi o wersje folii stretch to w sklepie Neopak dostępna jest też folia stretch beztubowa. Więcej informacji na jej temat znajdziesz w artykule "Zalety stosowania beztubowej folii stretch".

Dyspenser do papieru pakowego

Dyspensery do papieru pakowego - do czego służą?


Zabezpieczenie przesyłki na czas transportu jest niezwykle ważne. Podobnie, jak zadbanie o to, aby towar i opakowanie, które dociera do odbiorcy, było w idealnym stanie. Coraz częściej wykorzystuje się więc różne rodzaje papierów pakowych, które nie tylko ochronią przedmioty przed wstrząsami, będącymi wynikiem przewozu paczek, ale również zadbają o aspekty wizualne. Konsumenci jednak zwracają uwagę też na czas, w jakim paczka do nich dociera. Wszelkie czynności z pakowaniem powinny więc wykonywane być nie tylko precyzyjnie, ale też szybko. Ułatwić to zadanie pracownikom mogą właśnie dyspensery do papieru pakowego. Podobnie jak w przypadku odwijaczy do folii stretch, do wyboru masz różne modele tego urządzenia. Możesz wybrać dyspensery mocowane do stołu lub wolnostojące. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, możesz przeczytać jeszcze jeden artykuł "Dyspensery do papieru pakowego. Jak ułatwić usługę pakowania."

Czy korzystanie z dyspenserów i odwijaczy się opłaca? Podsumowanie


Jak mogłeś zauważyć, na rynku znajduje się wiele rodzajów dyspenserów. Ich wykorzystanie jest sposobem na znaczne ułatwienie i przyspieszenie prac związanych z pakowaniem przesyłek. W celu odpowiedniego spakowania paczki wykorzystuje się takie produkty jak taśmy pakowe, folia stretch czy papier nacinany. Mogą one przyczynić się też do zmniejszenia ilości zużywanych materiałów. Znajdujące się w ofercie sklepu Neopak przedmioty są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wyróżniają się też konkurencyjnymi cenami. Ułatwiają pracę i pozwalają na jej lepszą organizację. Jeśli masz pytania, możesz skontaktować się z jednym z pracowników. Wszystkie niezbędne dane znajdziesz w zakładce "Kontakt". Zapraszamy Cię do jej odwiedzenia.
Zaklejania kartonu przy użyciu dyspensera do taśm pakowych
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie