Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińska23 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 43
Artykuł oceniony na 2.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Foliopaki kurierskie, w czym są lepsze od kartonów?

Foliopaki kurierskie, w czym są lepsze od kartonów?


 Foliopaki i kartony kurierskie są jednym z najważniejszych elementów w branży sprzedaży internetowej, czyli popularnego e-commerce. Wysyłka produktów do klientów odbywa się przede wszystkim za pomocą opakowań kurierskich, dlatego warto mieć je w swoim magazynie. Pudła kurierskie są też świetnym dodatkiem do prezentów. Jeśli posiadasz firmę wysyłkową, to prawdopodobnie masz swoje foliopaki, koperty i kartony z nadrukiem firmowym używane do wysyłek, co stanowi dodatkową reklamę. Bardzo ważne, aby każde pudełko było odpowiednio zabezpieczone i zadbane, tak aby nie uszkodzić produktu podczas transportu. Poniżej przedstawiamy kilka typów opakowań kurierskich:

Foliopaki kurierskie


Najpopularniejsze typy opakowań wysyłkowych 

 • Pudło kartonowe o standardowej wielkości, umożliwiające wysyłanie różnych produktów. Można je używać do większości produktów, takich jak ubrania, buty, gadżety elektroniczne itp.
 • Pudło kartonowe na prezent — specjalnie zaprojektowane pudełka na prezenty, idealne do wręczania drobiazgów lub małych upominków. Są one często ozdobione pięknem i elegancją.
 • Karton — popularny materiał opakowaniowy stosowany przez firmy transportowe. 
 • Koperty tekturowe – do wysyłania dokumentów
 • Koperty bąbelkowe – używane do zabezpieczania delikatnych, drobnych przedmiotów
 • Foliowe koperty – służą do przechowywania i wysyłania dokumentów
 • Foliopak – wykonana z polietylenu folia w kształcie koperty, ma za zadanie zabezpieczyć lżejsze przedmioty przed wilgocią i rozdarciami.


Czym są foliopaki kurierskie?


Opakowania foliowe do przesyłek, są niezbędnym elementem branży kurierskiej. Pomagają zachować bezpieczeństwo przedmiotów podczas transportu i chronią je przed żywiołami. Opakowania foliowe dla kurierów są dostępne w różnych rozmiarach i mogą być dostosowane do potrzeb twojej firmy. Foliopak kurierski wykonany z mocnego materiału, który nie przepuszcza powietrza i wody. Oznacza to, że twoje przedmioty dłużej zachowają świeżość, nie ulegną zniszczeniu pod wpływem wilgoci, czy innych elementów. Są też znacznie bardziej wytrzymałe od kartonów, co oznacza, że nie będą się łatwo rozrywać i rozkładać pod wpływem wilgoci.

Foliopaki kurierskie
 


Czym są kartonowe opakowania kurierskie?


Karton jest bardziej wytrzymały i sztywny w przeciwieństwie do foliopaku, dlatego lepiej nadaje się do przechowywania cięższych produktów. Jest tani w produkcji i ekologiczny. Kartonowe opakowania to specjalistyczne pudełka, przeznaczone do wysyłania przesyłek kurierskich. Wykonane są z tektury falistej, która jest lekka i wytrzymała. Pudełka mają grube ścianki, dzięki czemu są bezpieczne w transporcie. Produkt jest całkowicie biodegradowalny.


W czym jest lepsze opakowanie foliowe od kartonów?


Jest kilka cech, które łączą karton i folię, oraz kilka różnic. Do wspólnych właściwości należą:
 • są lekkie iłatwe do transportowania.
 • łatwo się je składa i rozkłada
 • są wytrzymałe i mogą służyć przez długi czas.
 • można je łatwo dopasować do dowolnej wielkości przesyłki.
 • Chronią przesyłkę przed uszkodzeniami i zabezpieczają ją podczas transportu.
Na tym cechy wspólne się kończą.
 

Foliopak kurierski a karton – różce 


Rodzaj opakowania w dużej mierze zależy od pakowanego produktu. Paczka powinna być stabilna i nie powinno się zostawiać wolnej przestrzeni wokół wysyłanego towaru. Firmy kurierskie używają foliopaków ze względu na ich elastyczność i ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Koperty foliowe nie dają odpowiedniej sztywności. Bardzo często  ważne dokumenty pakowane są w kartonowe koperty, a następnie dodatkowo zabezpieczane foliową kopertą kurierską. Foliopaki sprawdzają się zdecydowanie lepiej w przypadku kiedy chcesz chronić zawartość przed kurzem i pyłem, który niestety gromadzi się w przesyłkach podczas transportu. Opakowania foliowe zabezpieczają również przesyłki przed kradzieżą. Nie da się ich otworzyć bez naruszenia opakowania, ponieważ zamknięcie jest samoprzylepne. Jest to produkt jednorazowego użytku. W przypadku kartonu bardzo łatwo zajrzeć do środka. Wybierając foliopak, masz gwarancję, że paczka dojdzie sucha i nienaruszona.

Rodzaje foliopaków kurierskich


Do pakowania jakich produktów użyć foliopaków kurierskich?


Foliopaki kurierskie to specjalne koperty foliowe do przewożenia lub przechowywania bardzo różnych produktów. Najczęściej używana do zapakowania niedużych towarów. Bardzo popularna w branży tekstylnej, ponieważ chroni przed niepożądanym działaniem wody. Służy do wysyłania ubrań, ręczników oraz pościeli. Ze względu na swoją nieprzepuszczalność powietrza i wytrzymałość, używana do transportowania materiałów sypkich w tym przypraw i proszków. Foliopaków używa się również do transportowania produktów niepotrzebujących wzmacnianych opakowań. Warto jeszcze dodać, że bardzo często stosuje się je jako dodatkowe zabezpieczenie podczas wysyłki dokumentów w tekturowych kopertach. Tak by nie zawilgotniały lub nie zmokły w drodze do odbiorcy.
 
Foliopaki kurierskie
 • Jakie zalety mają foliopaki kurierskie?
  Foliopaki kurierskie to jedno z najczęściej wybieranych opakowań wysyłkowych. Nic dziwnego, mają wiele zalet. Są łatwe w użyciu, pakowanie w nie zamówień pozwala na oszczędność czasu. Pasek samoprzylepny znajdujący się na kopercie pozwala na szybkie i szczelne jej zamknięcie. Są elastyczne, trwałe i mocne. Świetnie zabezpieczają towar w nie zapakowany przed uszkodzeniami mechanicznymi. Mają korzystną cenę, można kupić je w większych pakietach, wtedy w przeliczeniu na sztukę najtańsze foliopaki kosztują 20-30 groszy.
  Dobrej jakości foliopaki kurierskie w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl. W razie jakichkolwiek wątpliwości obsługa klienta służy pomocą.
   

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie