Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskapiątek, 11 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 908
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Idealna koperta na prezent, ślub, wesele lub chrzciny


Jednym z nieodłącznych atrybutów wykorzystywanych podczas różnych okazji są koperty. Wręczamy je w związku z wieloma wydarzeniami m.in. weselem, ślubem czy komunią, a czasem bez większego powodu. Choć niewiele osób zwraca uwagę na wygląd koperty, to jednak warto wziąć go pod uwagę podczas ważniejszych wydarzeń. Koperta nie musi być zwykła. Może, a nawet powinna nawiązywać do danego wydarzenia. Jakie koperty wybrać na poszczególne, ważne wydarzenia? Dowiesz się z tego materiału!

Koperty ozdobne – popularne wymiary

Koperty kolorowe ozdobne

Organizując takie wydarzenia jak ślub, chrzciny czy wesele, często wręczamy zaproszenia opakowane w ozdobne koperty. Aby wszystko pasowało do siebie znakomicie, warto zapoznać się z rozmiarami poszczególnych kopert, aby wiedzieć, jak dobrać je do zaproszeń. W sklepie Neopak znajdziesz takie rozmiary tych produktów:
 • A3/C3 – koperty z płaskim dnem, kartonowe w 5 atrakcyjnych kolorach. Idealnie nadają się nie tylko do zaproszeń, ale również, aby przekazać mniejszy upominek.
 • A4/C4 – ozdobne, prostokątne koperty w większym formacie. Nadają się do niestandardowych zaproszeń np. na twardym papierze.
 • A5/C5 – standardowe koperty z różnymi rodzajami zamknięć. Wśród nich znajdziesz koperty papierowe, ale i metaliczne bąbelkowe, które od razu rzucają się w oczy.
 • A6/C6/B6 – koperty ozdobne idealne dla małych zaproszeń. To właśnie one są najczęściej wybierane do zaproszeń ślubnych, weselnych czy na chrzciny.
 • A7/C7 – malutkie, kartonowe koperty na kompaktowe drobiazgi. 
 • CD – zbliżone do kwadratu ozdobne koperty dostępne w formie papierowej i metalicznej. Produkty te również są dość często wybierane do opakowania zaproszeń.
 • DL – podłużne koperty ozdobne idealne do zaproszeń o niestandardowym układzie. 
 • K4 – koperty kwadratowe o zróżnicowanych i atrakcyjnych kolorach.
 • C13/D14/E15/G17/H18/K20 – prostokątne koperty metaliczne wyłożone folią bąbelkową. Ich rozmiar pozwala na wysłanie nie tylko zaproszenia na wydarzenie, ale i przekazania drobnego upominku. 
Jak widać do wyboru masz niemało rozmiarów, dlatego nie musisz decydować się na ograniczony design zaproszenia. 

Ozdobne koperty do zaproszeń – na jakie się zdecydować?


Mając do wyboru tyle ozdobnych kopert, faktycznie można mieć problem z wyborem tej najbardziej trafionej. Z pewnością pod uwagę musisz wziąć wymiar samego zaproszenia, ale i jego kolor, aby koperta maksymalnie mogła z nim współgrać. Jeśli lubisz klasyczne wymiary i kolory, możesz wybrać kopertę białą lub ecru w formacie C6. Takie koperty są też tańsze, dlatego możesz troszkę zaoszczędzić na organizacji imprezy.
Jeżeli jednak cena nie gra dla Ciebie roli i chcesz zaskoczyć swoich gości, możesz zdecydować się na kopertę w formacie DL lub K4 w niestandardowym kolorze np. zielonym, brązowym lub granatowym. 
W przypadku, gdy takie rozwiązanie w ogóle Cię nie zadowala, możesz pokusić się o zakup koperty metalicznej i wykorzystać fakt, że jest ona wzmocniona wewnątrz folią bąbelkową. Wówczas możesz dołączyć do zaproszenia mały upominek. 

Koperty ozdobne na ślub

Kolorowe koperty ozdobne


Młoda para przeważnie decyduje się na wybór stonowanych kopert ozdobnych na zaproszenia w formacie prostokątnym lub kwadratowym. Należy pamiętać, że podczas wyboru nie tylko samego zaproszenia, ale również koperty, trzeba wziąć pod uwagę każdy szczegół. W sklepie Neopak znajdziesz koperty ślubne w kolorze ecru, kości słoniowej, beżu i bieli. Jednak pamiętaj, że jeśli masz ochotę na inny odcień koperty, znajdziesz go również w asortymencie Neopak. Prezentowane koperty mogą być standardowe lub premium. Choć te drugie są droższe, to jednak mogą być ponownie wykorzystane. 

Koperty ozdobne na chrzciny i komunię


Choć przeważnie koperty ozdobne na chrzciny są wybierane w podobnym tonie, jak na ślub, czyli w jasnym odcieniu, to jednak nie jest to regułą. W przypadku tej uroczystości można pokusić się o wybór innego koloru koperty np. biorąc pod uwagę płeć dziecka. W takiej sytuacji koperta dla dziewczynki może mieć kolor różowy lub pomarańczowy, a dla chłopca sprawdzi się koperta niebieska lub żółta. Oczywiście w tym temacie odczuwalna jest duża dowolność. Więc jeśli nie chcesz standardowych kopert, wybierz coś bardziej oryginalnego. 
Koperty ozdobne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty ozdobne

Na co zwrócić uwagę, wybierając kopertę ozdobną?


Wybierając kopertę ozdobną do zaproszenia na konkretną imprezę, weź pod uwagę m.in.:
 • Rodzaj wydarzenia – najlepiej, aby koperta poniekąd informowała o charakterze imprezy.
 • Rozmiar zaproszenia – to bardzo ważny aspekt, ponieważ za duża koperta do zaproszenia nie prezentuje się zbyt dobrze. Chyba, że wybierzesz kopertę metaliczną z folią bąbelkową i dołożysz do niej co nieco.
 • Cenę – dla wielu osób jest to ważny aspekt, aby zbyt nie obciążać swojego budżetu. 
 • Gramaturę papieru – im wyższa gramatura papieru, tym lepsza jakość koperty. 

Koperty ozdobne na zaproszenia – Neopak 

Standardowe koperty ozdobne


Przeglądając ofertę sklepu Neopak, natrafisz na setki przeróżnych kopert ozdobnych, dzięki czemu będziesz w stanie dobrać dla siebie te, które najbardziej Ci odpowiadają. Zawsze weź pod uwagę swoje preferencje, ale również charakter zaproszenia, aby wszystko było do siebie dopasowane idealnie. Najchętniej wybierane są koperty w formacie DL, C6, C5 i kwadratowe, ponieważ już wiele lat temu stały się po prostu powszechne a przy tym bezpieczne. Jeżeli jednak masz ochotę trochę poszaleć, nie krępuj się i wybierz coś, co od razu przyciągnie zainteresowanie odbiorcy i skutecznie przekona go do wzięcia udziały w organizowanej przez Ciebie imprezie!
Idealna koperta na prezent, ślub, wesele lub chrzciny
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie