Przemysław KrawiecPrzemysław Krawiecpiątek, 4 listopada 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1580
Ilość komentarzy: 0

Jak się produkuje kartony i pudełka z tektury?


Sporo część osób praktycznie codziennie wykorzystuj opakowania kartonowe w swojej pracy lub domu. Spotykamy je na zakupach, odbierając zamówienie ze sklepu internetowego czy chociażby podczas pakowania drobiazgów, które zostaną wyniesione do garażu lub piwnicy. Niewiele osób zastanawia się jednak w jaki sposób powstaje karton i czy jest to proces skomplikowany. Zobacz więc jak wygląda to krok po kroku oraz przekonaj się jakie kartony dostępne są dzisiaj w sklepach.

Do czego wykorzystujemy kartony?


Opakowania tekturowe spotykane są praktycznie na każdym kroku. Wynika to z bardzo dobrych właściwości technicznych, a co za tym idzie mogą być wykorzystywane podczas przenoszenia i przechowywania różnych akcesoriów. Dodatkowo dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż większość kartonów może być wykorzystywana wielokrotnie bez pogorszenia parametrów.
 • Pakowanie produktów na magazynach produkcyjnych
Jakby nie patrzeć wszystkie zakłady produkujące jakieś akcesoria począwszy od kubków na napoje skończywszy na drobnej elektronice muszą pakować wytworzone produkty do kartonowych opakowań. Te zazwyczaj trafiają do większych zbiorczych kartonów, które następnie wysyłane są do poszczególnych sklepów lub trafiają na inne magazyny. Wyjątkiem od tej reguły mogą być niektóre zakłady zajmujące się wytwarzaniem odzieży. Tam większość produktów będzie pakowana w foliowe woreczki. Mimo wszystko jednak kartony są nieodłącznym elementem sporej części zakładów produkcyjnych oraz większości magazynów sklepów wysyłkowych.

Jak-si-produkuje-kartony-i-pudeka-z-tektury
 • Przechowywanie drobiazgów w domu
Chyba każdy w swoim domu posiada takie pudełko, w którym znajdują się liczne drobiazgi. Bardzo trudno jest bowiem posegregować niektóre grupy akcesoriów i poukładać je w elegancki sposób. W takiej sytuacji najprościej będzie pójść do sklepu z akcesoriami gospodarstwa domowego i wybrać pudełko, które umieścimy na przykład na szafie bądź się w innym miejscu. Najprostsze szare pudełka nie będą prezentować się wówczas zbyt elegancko, aczkolwiek istnieje wiele sposobów na to, aby je przyozdobić. Bez większych trudności z użyciem markera bądź papieru prezentowego stworzymy naprawdę eleganckie opakowanie. Jeżeli jednak nie masz na to siły ani ochoty zawsze możesz zdecydować się na zakup gotowego pudełka z wykonanym nadrukiem. Są one jednak dostępne wyłącznie w kilku najpopularniejszych rozmiarach, więc wybór będzie mocno ograniczony. Poza tymi dwoma zastosowaniami znajdziemy jeszcze wiele innych sytuacji, kiedy opakowania tekturowe będą przydatne. Może być to na przykład wręczanie upominków oraz wiele wiele innych.

Zanim powstanie karton


Jak bardzo dobrze wiemy kartony powstają z tektury o różnych grubościach oraz kolorach. Tak więc na samym początku konieczne będzie wytworzenie odpowiadającego nam arkusza tektury. Ten zaś wytworzony będzie z warstw papierniczych zwanych też linerami. Mogą być one wykonane z makulatury lub grubszego ścieru drzewnego. Następnie w zależności od tego jak gruby chcemy karton sklejane będą ze sobą poszczególne warstwy papiernicze. Zazwyczaj będzie to ilość od dwóch do siedmiu. Oczywistym jest, iż im będzie ich więcej tym karton będzie bardziej wytrzymały i po prostu grubszy. Wraz z lepszymi właściwościami cena także będzie wzrastała, gdyż po prostu potrzebujemy więcej materiału oraz czasu na wykonanie takiego opakowania. Po stworzeniu odpowiedniej tektury konieczne będzie przejście do następnego kroku, aby otrzymać gotowy karton.
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Mamy tekturę i co dalej…


Po wyprodukowaniu odpowiedniej tektury, z której otrzymamy karton konieczne będzie umieszczenie jej w specjalnej maszynie. Tam znajdują się wykrojniki, które umożliwiają wykonanie wyłącznie jednego modelu kartonu o niezmiennych rozmiarach. I już! Mamy gotowy karton!

Jakie kartony znajdziemy w hurtowniach


W hurtowniach z opakowaniami mamy do wyboru obecnie ogromną ilość różnych kartonów. Aby ułatwić dokonania wyboru najlepiej będzie podzielić je na kilka podstawowych grup. 
 • Kartony klapowe
Są to najpopularniejsze opakowania, które są chętnie wybierane ze względu na niewielkie koszty produkcji. Do montażu całości potrzebna będzie taśma pakowa. Jeżeli na danym stanowisku pracownik będzie składał dziesiątki kartonów każdego dnia niezbędny stanie się również dyspenser z ergonomicznym uchwytem ułatwiającym aplikację. 
 • Kartony wykrojnikowe
Kartony tekturowe o takiej nazwie są równie często spotykane i wybierane raczej przez sklepy internetowe i osoby prywatne. Ich koszt zakupu jest nieco większy, ale za to nie będziemy musieli pamiętać o tym, aby zawsze mieć na stanie odpowiednią ilość taśmy klejącej. Jeśli chodzi o sam proces montażu to jest on nieco bardziej skomplikowany, aczkolwiek w internecie znajdziemy wiele filmów poradnikowych pokazujących jak zrobić to krok po kroku.

Jak-si-produkuje-kartony-i-pudeka-z-tektury-1
 • Opakowania dostosowane do konkretnych przedmiotów
Przeglądając ofertę hurtowni neopak bez większych trudności odnajdziemy kartony, które będą umożliwiały wręcz idealne umiejscowienie wewnątrz kubków czy innych drobiazgów. Dzięki temu transportowanie stanie się dużo łatwiejsze i nie będziemy musieli przejmować się o to czy wewnątrz kartonowego pudełka nie przesuwa się dany przedmiot oraz czy tym samym nie ulegnie uszkodzeniu.
 • Kartony dopasowane do paczkomatów
Często wysyłasz przedmioty do paczkomatu? Nie chcesz poświęcać czasu na mierzenie każdej przesyłki? Wybierz kartony, które będą wpasowane w skrytkę o wybranym gabarycie. Jedynie co musisz sprawdzić to waga i następnie wygenerować etykietę nadawczą. Takie akcesoria przyspieszają więc przygotowywanie pojedynczego zamówienia.

Jak przyspieszyć pakowanie przesyłek


Czas zapakowania każdego zamówienia jest szczególnie ważny kiedy pracujemy w okresie świąt Bożego Narodzenia lub w innym czasie, gdy klientom szczególnie zależy na szybkiej dostawie. Aby możliwe było jak najszybsze zrealizowanie każdego zamówienia warto będzie zainwestować w narzędzia, które umożliwią szybsze pakowanie. Będą to oczywiście narzędzie dobrej jakości, które nie będą się zacinać oraz bez trudu obsłuży je każdy pracownik. Warto będzie także zainwestować w kartony, które będą posiadały gotową warstwę klejącą, a do zamknięcia wymagane będzie jedynie zerwanie powłoki zabezpieczającej i przytknięcie góry opakowania do dołu. Nie będziemy musieli wówczas używać taśmy pakowej ani żadnych innych dodatków, co znacząco przyspieszy wykonywanie obowiązków.
fot.pixabay
Wyślij emailem
 • Co wpływa na tak dużą popularność kartonów?

  Kartony od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem, które ciągle rośnie. To nic dziwnego, w czasach kiedy ekologiczne opakowanie produktu jest coraz ważniejsze dla wielu klientów. Swoją popularność zawdzięczają niewątpliwe wielu zaletom. Są łatwodostępne w wielu rozmiarach i rodzajach oraz tanie. Świetnie sprawdzają się do wysyłki najróżniejszych przedmiotów. Są wytrzymałe i można używać ich wielokrotnie. Mamy również możliwość naniesienia na nie nadruku co może stanowić świetną reklamę firmy tanim kosztem.
  Dobrej jakości kartony w różnych rozmiarach i rodzajach oraz w konkurencyjnych cenach można kupić na stronie sklepu Neopak.pl.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie