Aneta BurzyAneta Burzyczwartek, 20 kwietnia 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 2520
Ilość komentarzy: 0

Jak zrobić pudełko na popcorn?

Wieczory filmowe nie będą takie same bez smacznego popcornu przygotowanego specjalnie na seans. Popcorn będzie smakował jeszcze lepiej, gdy przygotujemy specjalne pudełka lub torebki na popcorn. Na pewno zrobią one wrażenie na dzieciach, ale mogą być też fajnym dodatkiem na imprezach.

Jak wykonać pudełko na popcorn?


Pudełko na popcorn można zrobić wycinając w arkuszu papieru lub kartonu odpowiedni kształt. Oczywiście im większy arkusz tym większe będzie pudełko. Należy zacząć od narysowania na kartonie wszystkich ścianek pudełka łącznie z zakładkami, które umożliwią jego sklejenie. Szablon można pobrać z internetu, wydrukować i nanieść na karton. Po porysowaniu i wycięciu można zacząć dekorować ścianki naszego pudełka na popcorn - namalować biało-czerwone pasy, ozdobić brokatem lub dokleić zdjęcia i naklejki. Po ozdobieniu sklejamy i wsypujemy popcorn.

Możemy również wykorzystać gotowe pudełko - na przykład takie, które wykorzystuje się do pakowania chińszczyzny na wynos. Po odpowiednim ozdobieniu będzie ono wyglądało naprawdę klimatycznie. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że pudełka cateringowe są bezpieczne do używania z jedzeniem. 

Pudełko, a w zasadzie torebkę na popcorn możemy również stworzyć używając torebki klockowej odpowiednio ją ozdabiając. Może być to fajna zabawa z dzieckiem, które będzie miało frajdę z tworzenia. Dodatkowo tego typu torebkę stworzymy zdecydowanie szybciej niż pudełko od zera.

popcorn, pudełka na popcorn, torebki na popcorn, jak zrobić pudełko na popcorn, dekoracje na imprezy

Czego będziemy potrzebować?


Aby zrobić pudełko na popcorn, będziemy potrzebować kilku materiałów:
 • Papieru lub kartonu - arkusz papieru lub kartonu, który będzie służył jako materiał do wykonania pudełka. Im większy arkusz, tym większe pudełko na popcorn.
 • Linijka - do narysowania kształtu na papierze i oznaczenia miejsc, w których należy złożyć papier.
 • Ołówek lub długopis - do oznaczania linii
 • Nożyczki - do wycinania kształtu pudełka
 • Klej lub taśma- do sklejenia boków pudełka
 • Ewentualnie, jeśli chcemy ozdobić pudełka - potrzebny będzie papier kolorowy, naklejki lub inne ozdoby wedle uznania
 • Jeśli zdecydujemy się na zrobienie torebki na popcorn będziemy potrzebować torebki śniadaniowej.
 • Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie gotowego pudełka będziemy potrzebować właśnie pudełka
Przechowywanie żywności

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Przechowywanie żywności

Jak ozdobić pudełko na popcorn?


Ozdobienie pudełka na popcorn zależy tylko od Twojej wyobraźni i kreatywności. Poniżej przedstawiam kilka pomysłów, jak można ozdobić pudełko lub torebkę, w której umieścimy popcorn:
 • Naklejki - można dodać naklejki na temat filmowy lub inne motywy, które lubisz.
 • Farby i pisaki - możesz pomalować pudełko farbami lub użyć pisaków do rysowania i tworzenia unikalnych wzorów. Mogą być to czerwono-białe paski jak w amerykańskich filmach, albo tematycznie dopasowane rysunki
 • Wycinanki i kolorowy papier - można wyciąć różne kształty i wzory z kolorowych papierów i nakleić je na pudełko
 • Zdobienia z brokatem - można dodać brokat lub srebrne i złote ozdoby, aby pudełko błyszczało - takie pudełko sprawdzi się na przykład na wieczorze panieńskim
 • Własne zdjęcia - można wydrukować własne zdjęcia i nakleić je na pudełko, aby nadać mu osobisty charakter.

Pamiętaj, że to tylko kilka przykładów, a możliwości są niemal nieograniczone. Niezależnie od tego, jakiej techniki użyjesz, pamiętaj, aby wykorzystać swoją wyobraźnię i cieszyć się procesem tworzenia unikalnego pudełka na popcorn.popcorn, pudełka na popcorn, torebki na popcorn, jak zrobić pudełko na popcorn, dekoracje na imprezy
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie