Aneta BurzyAneta Burzyniedziela, 30 kwietnia 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1774
Ilość komentarzy: 0

Jak zrobić pudełko na skarby dziecka?

Pudełko na skarby to praktycznie skrzynia skarbów dla maluchów. Dzieciaki mogą w nim przechowywać wszystko, co znajdą i uznają za ważne dla siebie. Do pudełka mogą trafić przedmioty, których dorośli nie uznają za wartościowe, ale dla maluchów będą miały ogromną wartość. Dekorując pudełko własnoręcznie dzieci sprawią, że stanie się ono jeszcze bardziej osobiste. A w przyszłości może ono być wspaniałą pamiątką z dzieciństwa. Oto kilka kroków, które pomogą stworzyć pudełko na skarby razem z dzieckiem:
 

Wybierz materiały


Istnieje wiele opcji materiałów, z których można wykonać skrzynie skarbów. W tym celu można wykorzystać drewno, tekturę, papier maché, karton lub plastik. Wybór materiału może zależeć od wieku dziecka - z maluchem zdecydowanie łatwiej będzie tworzyć z gotowych pudełek, z dziećmi starszymi można zaszaleć i zrobić skrzynię od podstaw. Ponadto do wykonania pudełka skarbów przydadzą się: klej, ołówek, linijka, nożyczki )oraz materiały do ozdoby jak farby, filc, papier kolorowy, naklejki i koraliki, wstążki i inne dekoracyjne elementy. 

pudełko na skarby, projekty DIY z dziećmi, prace z dzieckiem, skrzynia skarbów, pudełka, wykorzystanie pudełek, właściwości pudełek
 

Z czego można zrobić pudełko na skarby?


Papier maché będzie świetnym materiałem do stworzenia bardzo oryginalnej konstrukcji - można wtedy zbudować fantazyjne kształty, nie tylko tradycyjne. Do zrobienia masy potrzebować będziemy gazet, mąki i kleju. Paski gazety zmoczone w roztworze z reszty składników nakładamy na siebie aż ścianki osiągną odpowiednią grubość. Po wyschnięciu można pomalować pudełko i ozdobić. 
 • Pudełko z drewna - skrzynie skarbów można wykonać od zera używając deseczek i listew, które po przycięciu zbijemy ze sobą, zeszlifujemy i zabezpieczymy lakierem.
 • Pudełko z kartonu - do wykonania pudełka z kartonu potrzebujesz kartonu, nożyczek, kleju, taśmy klejącej i materiałów dekoracyjnych. Możesz użyć kartonu od pudełek po butach lub innych produktach. Karton można ozdobić papierem kolorowym lub farbami, a na końcu przykleić koraliki, naklejki, pompony, czy inne wybrane przez dziecko dekoracje.
 • Pudełko z plastiku może być również bazą skrzyni skarbów. Pudełko można ozdobić w dowolny sposób przyklejając do niego wycięte elementy z papieru lub filcu. Do ich przyklejenia można wykorzystać klej na gorąco lub taśmę klejącą dwustronną.

pudełko na skarby, projekty DIY z dziećmi, prace z dzieckiem, skrzynia skarbów, pudełka, wykorzystanie pudełek, właściwości pudełek
 

Zaprojektuj pudełko


Tworzenie pudełka trzeba zacząć od wymyślenia, jak skrzynia skarbów ma wyglądać. Możemy taki plan ustalić z dzieckiem. To ono powinno wybrać kolory, wypowiedzieć się, czy skrzynia ma przypominać skrzynie skarbów piratów, czy raczej pudełka z przyszłości. 
 
Składanie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Składanie

Rozpocznij pracę


Kiedy już wiesz, jakich materiałów i narzędzi potrzebujesz, możecie zacząć prace. Dziecko może pomagać z klejeniem, malowanie,, czy wyklejaniem. Trzeba tylko uważać, by dziecko nie zrobiło sobie krzywdy używając nożyczek, czy innych ostrych elementów. Po udekorowaniu pudełek dziecko może umieścić w nim swoje skarby. 
 

Co można włożyć do pudełka na skarby?


W pudełku na skarby dziecka można przechowywać wiele różnych przedmiotów, które mają dla niego wartość sentymentalną lub emocjonalną. Oto kilka pomysłów na to, co można umieścić w takim pudełku:
 • Pamiątki z podróży, również tych do parku czy piaskownicy. W pudełku mogą znaleźć się bilety, kamyki, zdjęcia i pocztówki
 • W pudełku mogą wylądować także upominki i prezenty, które dziecko otrzymało - karty okolicznościowe, albumy ze zdjęciami, czy inne drobiazgi, które dziecko będzie chciało zachować.
 • Skarby z plaży - muszle, kamienie, korale, które dziecko znalazło na plaży lub podczas wakacji nad morzem.
 • Zdjęcia - dzieci uwielbiają przeglądać zdjęcia, dlatego warto umieścić w pudełku na skarby album ze zdjęciami, wydruki z najważniejszych chwil lub zdjęcia zrobione przez nie.
 • Pamiątki szkolne - laurki, rysunki, zeszyty czy prace plastyczne wykonane przez dziecko.
 • Rzeczy związane z zainteresowaniami dziecka - bilety na koncerty, medale, karty do gier, figurki, czy kolekcjonerskie drobiazgi

W zależności od przeznaczenia pudełka, można zdecydować się na włożenie do niego skarbów malucha, albo przedmiotów, które obrazują rozwój dziecka i będą doskonałą pamiątką, gdy osiągną dorosłość. 
 
Jak zrobić pudełko na skarby dziecka?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie