Aneta BurzyAneta Burzywtorek, 25 kwietnia 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 997
Ilość komentarzy: 0

Jak zrobić pudełko niespodziankę?

Mówiąc o pudełku niespodziance możemy mieć na myśli kilka rzeczy. Po pierwsze możemy mówić o popularnych za granicą, m.in. w Japonii, ale nie tylko, tzw. mystery box albo surprise box. To dostępne w niektórych sklepach produkty, które kupujemy nie wiedząc co tak na prawdę jest w środku. Jest to pewna forma hazardu, gdyż może się okazać, że zawartość przewyższa wartością cenę zakupu. Znacznie częściej zdarza się jednak, że niespodzianka w środku jest dużo tańsza. To tzw. przysłowiowy „kot w worku”.

Takie mystery box, o których piszemy powyżej mogą również występować jako usługi subskrypcyjne, w których otrzymujemy regularnie zestaw produktów z jakiejś branży, np. kosmetyki lub słodycze. Tego typu mystery box są formą pozbycia się przez sprzedawców mniej chodliwych towarów.

Takiego typu niespodzianki mogą być dostarczane w ładnych pudełkach kaszerowanych, ozdobnych albo zupełnie prostych kartonowych. Sami możemy wykonać je poprzez kaszerowanie przykładowo kartonów klapowych.

nie kupuj kota w worku, pudełka, pudełka z klapami, otwarte pudełko, kot w pudełku

Mówiąc o pudełku niespodziance możemy mieć ponadto na myśli tzw. exploding box. To tak sprytnie pomyślane opakowanie, że po podniesieniu wieczka lub rozwiązaniu wstążki, boczne ścianki, nie rzadko wielowarstwowe, „rozsypują” się na bok odsłaniając skrywaną zawartość. Przykład takiego pudełka widzicie na zdjęciu poniżej.

pudełko niespodzianka - jak zrobić exploding box, pudełko na przybory do szycia

Jak zrobić pudełko niespodziankę z gotowych pudełek?


Aby wykonać exploding box najprostszym sposobem jest wykorzystanie gotowych pudełek. Należy wziąć przynajmniej dwa pudełka z wiekiem. Istotne jest to, aby były w różnych rozmiarach i mieściły się jedno w drugim - jak matrioszki. Będziemy mogli wkleić wówczas jedno pudełko w drugie - sklejamy je dnem przy pomocy kleju lub kleju na gorąco. Aby całość otwierała się po zdjęciu wieczka trzeba rozciąć boczne ścianki wzdłuż krawędzi. Oczywiście w zależności od potrzeb można pudełko bogato przyozdobić, o czym za chwilę. Pamiętajcie też, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć różne kształty pudełek - przykładowo sześcienne o kwadratowej podstawie z takimi o podstawie sześciokątnej.

Jak zrobić pudełko niespodziankę od podstaw?


Jeśli nie chcemy korzystać z gotowych pudełek możemy zrobić pudełko niespodziankę od podstaw. Da nam to więcej możliwości w zakresie rozmiarów i kształtów. Aby zrobić pudełko musimy po prostu wyciąć z tektury siatki geometryczne kolejnych warstw pudełka, ale bez górnej ścianki. Z pewnością większość osób robiła to na lekcjach w szkole podstawowej. Możemy wybrać dowolną figurę jako podstawę. Siatką geometryczną będzie więc ta figura oraz łączące się z jej krawędziami ścianki boczne. Boków pudełka nie sklejamy, a jedynie zginamy odpowiednio.  Ale nie za mocno, aby po ich puszczeniu rozwierały się. Następnie wklejamy mniejsze pudełka wewnątrz większych. Dla urozmaicenia można poszczególne pudełka wklejać obrócone względem osi poprzedniego. Na wszystko nakładamy odpowiednio wykonane wieczko.
Pudełka kaszerowane

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Pudełka kaszerowane

Jak ozdobić pudełko niespodziankę?


Samo przygotowanie pudełka kartonowego to nie wszystko. Chcemy przecież aby nasze pudełko niespodzianka było ładne. Jeśli chcemy sami kaszerować poszczególne warstwy, najwygodniej zrobić to przed ich sklejeniem. Wnętrze pudełka można także przyozdobić w inny sposób, np. obszyć filcem dekoracyjnym, obkleić bibułą marszczoną albo nadać zapachu za pomocą perfum do wnętrz.

Pudełko z zewnątrz ozdobić można kokardką lub przewiązać kolorową wstążką. Opcją może być także samodzielne wykonanie rysunków lub napisów na wieku i bokach naszego dzieła. Pomogą nam w tym markery lub pisaki.

Wszystkie niezbędne produkty do samodzielnego wykonania pudełka niespodzianki znajdą Państwo w ofercie sklepu Neopak.
pudełko niespodzianka - jak zrobić, pudełko, pudełko ze wstążką, małe pudełko, prezent
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie