Aneta BurzyAneta Burzyśroda, 19 kwietnia 20232 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1315
Ilość komentarzy: 0

Jak zrobić pudełko z przegródkami?

Pudełka z przegródkami są świetnym rozwiązaniem do przechowywania drobiazgów, biżuterii, ale też płyt, pocztówek, czy dokumentów. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, tektura, plastik i metal. W tym artykule podpowiemy jak samodzielnie zrobić pudełko z przegródkami.


Co będzie potrzebne do stworzenia pudełka?


Jeśli chcesz zrobić pudełko z przegródkami z kartonu będziesz potrzebować kilku narzędzi i materiałów: 
 • Gotowe pudełko 
 • Materiały do wykonania przegródek - karton lub tektura
 • Klej
 • Linijka
 • Ołówek
 • Nożyczki lub nóż do tapet 
 • Taśma klejąca 
 • Materiały do ozdobienia pudełka - papier ozdobny, papier kolorowy, farby do pomalowania ścianek, tkanina lub opcjonalnie pianka do wyłożenia wnętrza pudełka

Jak zrobić pudełko z przegródkami z gotowego pudełka?


Najpierw musimy zdecydować, jak duże i głębokie ma być pudełko z przegródkami. Wtedy można dobrać wielkość pudełka, które będzie dla nas bazą. Następnie będzie trzeba wymierzyć wielkość przegródek. Przy użyciu ołówka i linijki możemy nanieść wymiary przegródek na karton. Przegródki następnie wycinamy nożyczkami lub nożem do tapet. 

pudełko z przegródkami, pudełko DIY, pudełko, kartony, pudełko do przechowywania, organizacja

Gotowe przegródki można przykleić klejem lub taśmą do pudełka. Przed przyklejeniem warto zastanowić się, czy przegródek nie będziemy chcieli dodatkowo wykończyć. Można je na przykład okleić papierem ozdobnym lub pomalować. Podobnie można postąpić z wnętrzem pudełka. Jeśli mamy zamiar przechowywać w pudełku delikatne przedmioty można dodatkowo wyłożyć wnętrze pudełka pianką lub miękkim materiałem.
Pudełka do przechowywania

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Pudełka do przechowywania

Jak dostosować pudełko z przegródkami do swoich potrzeb?


Pudełka z przegródkami można dostosować do swoich potrzeb w zależności od rodzaju przedmiotów, które będziemy chcieli przechowywać wewnątrz. Można dopasować wielkość przegródek do przedmiotów jakie chcemy w nim umieścić. 

Można również dodać dodatkowe zabezpieczenie w postaci pianki lub tkaniny, które zabezpieczą delikatne przedmioty przed uszkodzeniem. Ponadto pudełka łatwo można spersonalizować - pomalować, okleić papierem, albo dodać bardziej wyszukane dekoracje jak naklejki, czy ozdoby przygotowane techniką decoupage. 

Stworzenie takiego kartonu nie jest wcale skomplikowane i nie wymaga wielu narzędzi o materiałów. Dlatego wykonanie pudełka można również potraktować jako wspólne zajęcie rodziców i dzieci. Pudełko będzie wtedy pudełkiem na skarby dla dzieciaków.

pudełko z przegródkami, pudełko DIY, pudełko, kartony, pudełko do przechowywania, organizacja

Co można przechowywać w pudełku z przegródkami?


Pudełka z przegródkami są doskonałym rozwiązaniem do przechowywania wielu różnych przedmiotów. Mogą być wykorzystywane w domu, biurze, sklepie, magazynie, warsztacie czy w podróży - oczywiście będzie tu miało znaczenie z jakiego materiału będzie ono wykonane. Oto kilka pomysłów na to, co można przechowywać w pudełku z przegródkami:
 • Płyty lub komiksy - pudełko z przegródkami może okazać się świetnym sposobem na uporządkowanie płyt lub komiksów. Dzięki temu będą one posegregowane zgodnie z wybranymi kategoriami przez co łatwe do odnalezienia.
 • Biżuteria - pudełka z przegródkami z miękkim podszyciem są idealne do przechowywania biżuterii. Dzięki przegródkom biżuteria będzie dobrze zorganizowana i łatwo dostępna. Dodatkowo, można kupić pudełko z przegródkami zamykane na klucz, co zapewni bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów. 
 • Akcesoria do szycia - przegródki są idealne do przechowywania nici, guzików, suwaków i innych akcesoriów do szycia. Dzięki temu, akcesoria są łatwo dostępne i zawsze na swoim miejscu.
 • Leki i suplementy - pudełka z przegródkami są świetne do przechowywania leków i suplementów. Dzięki przegródkom można łatwo zorganizować leki według ich rodzaju lub według dni tygodnia, co ułatwi organizację i zapewni ich bezpieczne przechowywanie.
 • Make-up - pudełka z przegródkami są doskonałe do przechowywania kosmetyków. Można w nich przechowywać pędzle, paletki cieni do powiek, czy akcesoria do malowania paznokci i wiele innych. Przechowywanie ich w pudełku z przegródkami ułatwi ich organizację i zapewni bezpieczne przechowywanie.

Oczywiście to tylko kilka pomysłów na wykorzystanie pudełek z przegródkami, a ich zastosowanie zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb i preferencji.
pudełko z przegródkami, pudełko DIY, pudełko, kartony, pudełko do przechowywania, organizacja
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie