Paweł SaigomadePaweł Saigomadesobota, 2 września 20236 minut czytanialiczba wyświetleń: 508
Ilość komentarzy: 0

Jakie koperty wykorzystać w biznesie online?

W internecie znaleźć można niemal wszystko. Dostępne są drobne akcesoria kuchenne, kosmetyki i zabawki. W sklepach internetowych i serwisach transakcyjnych konsument znajdzie także odzież, książki, płyty, elektronikę, akcesoria sportowe, części do samochodów oraz wiele innych produktów. Jednym z najważniejszych zadań, jakie w przypadku sprzedaży internetowej stają przed sprzedawcą jest prawidłowe zabezpieczenie przesyłki i przygotowanie jej do nadania. W tym celu niezbędne będą różnego rodzaju produkty, takie jak np. taśmy pakowe, folia stretch i folia bąbelkowa. Kilku akcesoriów brakuje w tym zestawieniu. Powinno bezsprzecznie umieścić się w nim chodzić jakiś rodzaj opakowania, w które produkty zostaną zapakowane. Na rynku dostępne są ich różne rodzaje. Sprawia to, że coraz więcej sprzedawców zastanawia się nad tym, co wybrać. Jakie opcje masz do wyboru?

Otwarta koperta bąbelkowa

Różne rodzaje opakowań wykorzystywane w biznesie online


Sprzedawcy internetowi używają różnych rodzajów opakowań. Najczęściej są to oczywiście kartony. Są one eleganckie, precyzyjnie wykonane a co najważniejsze doskonale chronią znajdujące się wewnątrz przedmioty przed trudami podróży samochodami dostawczymi. Oczywiście konieczne jest zazwyczaj użycie dodatkowych materiałów zabezpieczających, takich jak np. wypełniacze do paczek, czy papier nacinany. Jednak coraz częściej sprzedawcy szukają też alternatywnych rodzajów opakowań. W takich sytuacjach do akcji bardzo często wkraczają koperty.

Czy musisz decydować się na jeden rodzaj opakowania?


Warto pamiętać o tym, że jako sprzedawca nie musisz decydować się na wybór jednego rodzaju opakowania, w którym będziesz wysyłał zamówienia do swoich klientów. Delikatne przedmioty, takie jak np. patery szklane na ciasto, czy serwis obiadowy koniecznie należy wysyłać bowiem w wykonanych z grubej tektury kartonach. Jednak otwieracz do puszek, czy też rękaw cukierniczy, możesz umieścić w kopercie bąbelkowej lub foliopaku. Weź pod uwagę także to, że nie tylko do wysyłki zamówień mogą się w sklepie online przydać koperty. Zastanawiasz się, do czego jeszcze? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Foliopak
Koperty

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty

Koperty w biznesie online - czy nadal mają rację bytu?


Żyjemy w czasach, gdy social media potrafią zniekształcić wyobrażenie o świecie. Na popularnych serwisach znajdują się tysiące, jak nie dziesiątki tysięcy filmów, na których pokazane jest, jak influencerzy otwierają przepięknie zapakowane paczki. Na jeszcze innych "rolkach" można zauważyć, jak prowadząca warsztat z produktami rękodzielniczymi pani pakuje zamówienia w karton wyściełany bibułą, przykleja naklejkę z logo swojej marki, obwiązuje karton wstążką i wysyła. Oczywiście, są sklepy i sprzedawcy, którzy właśnie w ten sposób podchodzą do realizacji zamówień. Nie oszukujmy się jednak, że robi tak każdy. Sam jako sprzedawca z pewnością niejednokrotnie robiłeś zakupy w sieci i wiesz doskonale, że realia są nieco inne. Dlatego też nie ma nic absolutnie złego w tym, że sprzedawcy wybierają tańsze rozwiązania, jakimi są właśnie koperty. Ponadto nie każdy produkt potrzebuje takiej oprawy. Co więcej, klienci często zwracają uwagę też na minimalizm w odniesieniu do wykorzystanych materiałów. Dlatego teraz powiemy Ci, jakie koperty możesz wykorzystać w swoim biznesie online.

Koperty bąbelkowe - jeden z najczęściej wybieranych rodzajów kopert do sprzedaży online


Wysyłane do klienta przesyłki powinny być przede wszystkim odpowiednio zabezpieczone. Każdemu sprzedawcy zależy przecież na tym, aby do odbiorcy paczka dotarła w nienaruszonym stanie. Jednak, aby tak było, niezbędne jest użycie odpowiednich materiałów zabezpieczających. A także doskonałej jakości opakowań. Ciekawym rozwiązaniem są w tym wypadku koperty bąbelkowe. Ten rodzaj opakowania łączy w sobie zalety koperty oraz folii pęcherzykowej. Wyściełane wnętrze przyczynia się do zabezpieczenia wysyłanych produktów. Jeśli potrzebujesz, możesz przedmiot owinąć dodatkową warstwą folii oddzielnie.

Czarne i brązowe koperty bąbelkowe

Co można wysyłać w kopertach bąbelkowych?


Ten rodzaj opakowania doskonale sprawdzi się w przypadku ubrań i książek. Warstwa folii chroni przed wilgocią. Oprócz tego można w nich umieścić także kosmetyki, zabawki i pluszaki. Nie będzie problemem tez wysyłka np. ściereczek do kurzu, czy mniejszych akcesoriów kuchennych. Płyty balony, piórniki, zeszyty i innego rodzaju przybory szkolne również mogą wylądować w kopercie bąbelkowej.

Zalety kopert bąbelkowych


Jak już wspomnieliśmy, koperty bąbelkowe to opakowania, które wykonane zostały z materiałów, których zadaniem jest ochrona znajdujących się wewnątrz przedmiotów. Warto jednak wspomnieć też o innych, które sprawiają, że koperty bąbelkowe są tak chętnie wybierane przez sprzedawców internetowych. Po pierwsze cena - są one najczęściej tańsze niż koperty, a co więcej użycie wypełniaczy do paczek nie jest w tym przypadku konieczne. Jest to więc dość duża oszczędność. A jeśli już o tym mowa, to zdecydowana większość kopert bąbelkowych wyposażona jest w solidny pasek klejący. Nie jest więc konieczne też użycie taśmy pakowej. Koperty są lekkie i jeśli mają wpływ na masę przesyłki to raczej minimalny. Są łatwo dostępne, a ich magazynowanie jest proste. Nie zajmują dużo miejsca.

Jeśli nie chcesz korzystać z tradycyjnych, białych kopert bąbelkowych do wyboru są także koperty bąbelkowe metaliczne. Ich wykorzystanie może, lecz nie musi przyczynić się do podwyższenia zadowolenia klienta z otrzymanej przesyłki. Pamiętaj o tym, że to Ty najlepiej znasz swoją grupę docelową. 

Foliowa koperta bezpieczna

Koperty bezpieczne (foliopaki) - wysokiej jakości zabezpieczenie przed wilgocią


Książki, katalogi, notatniki, zeszyty, podręczniki i inne tego typu produkty należy chronić przed wilgocią. Podobnie jest z ubraniami, dodatkami takimi jak apaszki, czapki czy rękawiczki. Dlatego dla tych, którzy obawiają się, ze np. koperty bąbelkowe nie dadzą sobie rady, stworzone zostały foliopaki. Ten rodzaj kopert posiada bardzo szczelne zamknięcie. Folia, z której są wykonane, nie przepuszcza światła ani wody. Jest wytrzymała i charakteryzuje się stosunkowo dużą odpornością np. na rozrywanie. Warto też pamiętać o tym, że nie chronią przed wstrząsami. Dlatego korzystając z foliowych kopert bezpiecznych, dobrze jest też wysyłane przedmioty owinąć np. folią bąbelkową lub papierem nacinanym.

Koperty Double Bag - produkty wyróżniające się możliwością zwiększenia swojej objętości


Nagłówek może być dość tajemniczy, nie jest to jednak nic niezwykłego. Koperty Double Bag to po prostu rodzaj opakowania, który łączy w sobie zalety kopert i toreb papierowych. Z zewnątrz produkty te wyglądają jak tekturowe koperty. Magia pojawia się jednak gdy spojrzysz na spód. Dzięki temu, że przypomina dno papierowej torby, możliwe jest umieszczenie w tego rodzaju kopercie większej ilości przedmiotów lub np. grubszej książki. Dostępne są różne rodzaje toreb: light, standard, strong oraz extreme. W zależności od potrzeb, do wyboru masz też różne wielkości.

Koperty zwrotne - wybierane w trosce o wygodę i komfort klientów


Czy tego chcesz, czy nie jako sprzedawca, musisz liczyć się z tym, że koperty zwrotne znajdą w Twoim sklepie zastosowanie. Wśród produktów, które znajdziesz w sklepie Neopak są kopertopaki zwrotne w różnych rozmiarach. Wyposażone w podwójne samoprzylepne zamknięcie, które umożliwi klientowi w razie potrzeby ponowne umieszczenie przesyłki wewnątrz, szczelne jej zabezpieczenie oraz odesłanie do sklepu. Użycie tego rodzaju kopert sprawia, że wykonanie zwrotu jest łatwe i szybkie, co z kolei wpływa na budowanie lepszych relacji z klientami.

Srebrna metaliczna koperta bąbelkowa

Koperty papierowe klasyczne, czy one również znajdą zastosowanie w sklepach internetowych?


Tradycyjne koperty papierowe nie nadają się do wysyłki zamówień. Czy to jednak oznacza, że nie będą potrzebne w sklepie online? Niekoniecznie. W kopertach, które mogą np. mieć nadruk logo Twojej firmy, możesz umieścić paragon lub fakturę. Do koperty wsadzić można także wizytówkę, ulotkę z kodem rabatowym albo formularz zwrotu. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystkie niezbędne dokumenty dotrą do odbiorcy paczki w dobrym stanie i będą się ładnie prezentować.

Podsumowanie - różne rodzaje kopert wykorzystywanych w biznesie online


Jak sam widzisz, w sklepach online można wykorzystać naprawdę różne rodzaje kopert. Sprawdzą się zarówno koperty bąbelkowe, które będą chroniły delikatniejsze przedmioty, jak i foliopaki, które zabezpieczą towar przed wilgocią i wodą. Większe zainteresowanie tego rodzaju opakowaniami zauważyć można np. jesienią i zimą, gdy pogoda nie rozpieszcza. Podczas wyboru opakowań do sklepu online warto rozważyć też koperty zwrotne. Dzięki temu, że zostały wyposażone w drugi pasek samoprzylepny, możliwe jest ich szybkie i łatwe ponowne zabezpieczenie.

Gdzie kupić koperty do biznesu online?


Wszystkie wymienione wyżej rodzaje kopert znajdziesz w sklepie Neopak. Są to opakowania wykonane z wysokiej jakości materiałów,. Wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Dostępne w konkurencyjnych cenach i z szybką realizacją zamówienia. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na karcie produktu. A jeśli masz pytania, to zachęcamy Cię do skontaktowania się z pracownikami sklepu.
Koperty bąbelkowe w różnych kolorach
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie