Michał KrajniakMichał Krajniakpiątek, 23 grudnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1008
Ilość komentarzy: 0

Jakie wybrać kartony: składane, klejone czy zszywane?

Wybór dobrego opakowania zewnętrznego jest bardzo ważny, zwłaszcza wtedy, kiedy mamy dość duże potrzeby pakownicze. Klasyczna paczka kojarzy nam się najczęściej z tekturowym kartonem, który ma kształt prostopadłościanu, względnie sześcianu. Oczywiście jest to jeden z najbardziej podstawowych produktów, jeżeli chodzi o branżę pakowniczą. Okazuje się jednak, że gdy przychodzi do wyboru, często nie wiemy na jaki rodzaj kartonu się zdecydować. A jest to bardzo ważne, gdyż przecież od tego będzie zależało bezpieczeństwo naszej paczki w transporcie.
Jakie-wybra-kartony-skadane-klejone-czy-zszywane

Jakie rodzaje kartonu są dostępne na rynku?


Karton tekturowy już nie raz i nie dwa pokazał się na rynku z jak najlepszej strony. Klienci cenią sobie ten wyrób, szczególnie ze względu na jego wysoką wytrzymałość i bardzo praktyczny użytek. Jednakże w momencie, w którym udajemy się do sklepu możemy stanąć przed nie lada dylematem. Oto bowiem sprzedawca dopyta nas jaki rodzaj kartonu potrzebujemy? Składany, klejony, czy zszywany? Co możemy odpowiedzieć na tak zadane pytanie? Cóż, jeśli nie poznamy chociaż z grubsza czym różnią się od siebie te kartony, to nie mamy co marzyć o świadomym wyborze.

Specyfika kartonów składanych


Kartony, które można złożyć to właściwie podstawa podstaw. Niewątpliwym atutem tego produktu jest to, że gdy już go złożymy, to możemy praktycznie i bezproblemowo przetransportować go w formie złożonej, a następnie wygodnie złożyć już na miejscu, które naszym zdaniem będzie do tego odpowiednie. Obsługa tego kartonu jest bardzo łatwa i intuicyjna. Proces składania trwa bardzo szybko, a w zamian otrzymujemy solidne opakowanie, które sprawdzi się na każdą okoliczność.

Specyfika kartonów klejonych


Kartony klejone – jak sama nazwa wskazuje – są składane przy użyciu odpowiednio rodzaju kleju. W rezultacie otrzymujemy gotowy produkt, który może już służyć jako opakowanie. Problem tkwi w tym, że taki karton po sklejeniu nie może się już ponownie złożyć. Kwestią dość kontrowersyjną jest także to, jak mocnego kleju użyto do produkcji tego opakowania. Jest jeszcze sprawa związana z odpornością kartonu klejonego. W przypadku nacisków innych przedmiotów o dużej masie możemy mieć słuszne wątpliwości, czy karton to przetrwa i nie rozleci się w trakcie transportowania.

Specyfika kartonów zszywanych


Tutaj również łatwo domyślić się jak następuje składanie tego kartonu – używamy zszywaczy i zszywek, by złożyć razem wszystkie ściany opakowania. Jednakże tutaj mamy bardzo podobny mankament, co w przypadku kartonu klejonego. Mianowicie, już raz po złożeniu nie możemy produktu ponownie rozłożyć. Gdybyśmy mimo wszystko się o to pokusili w efekcie zostalibyśmy z kartonem z dziurami w ścianach. Warto jednak podkreślić, że w praktyce kartony zszywane są zawsze nieco bardziej wytrzymałe od kartonów klejonych.
Jakie-wybra-kartony-skadane-klejone-czy-zszywane-1

Na jaki karton się zdecydować?


Jak zatem dokonać najlepszego wyboru? Osobiście zawsze polecamy klientom wybór kartonu składanego. Jest to rozwiązanie najprostsze, bardzo podstawowe, a przynoszące efekty o wiele bardziej zadowalające niż w przypadku kartonów klejonych i zszywanych. Po pierwsze składany karton zawsze możemy przywrócić do pierwotnego stanu. Idąc dobrym logicznym śladem musimy po prostu rozłożyć go tak, aby nie uszkodzić jego ścian. Po drugie jest to najwytrzymalszy rodzaj kartonu. Wszystkie łączenia opierają się na całościowej konstrukcji kartonu, w przeciwieństwie do jego klejonych czy zszywanych odpowiedników, gdzie największe obciążenie przyjmują na siebie miejsca łączenia. Wreszcie po trzecie jest to najwygodniejszy i najtańszy rodzaj kartonu.
Jakie-wybra-kartony-skadane-klejone-czy-zszywane-2
Składanie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Składanie

Jakie jeszcze zalety ma karton składany?


Składany karton tekturowy ma bardzo wiele plusów, które wypływają wprost z jego właściwości fizycznych. Będzie on stanowił pierwszą i podstawową ochronę zawartości naszej paczki. To właśnie to opakowanie zewnętrzne przyjmuje na siebie całą serię niekorzystnych w skutkach czynników mechanicznych takich jak upadki z wysokości, uderzenia czy wstrząsy. Dodatkowo karton będzie stanowił ochronę przed wilgocią oraz zanieczyszczeniem. Oprócz tego warto pamiętać o tym, że taki karton został wykonany z wysoce ekologicznego materiału jakim jest tektura. To sprawia, że opakowanie jest w 100% biodegradowalne. W związku z tym można bez żadnych obaw oddać karton do recyklingu, kiedy już nie będzie nadawał się do dalszego użytkowania.

Tu kupisz najlepsze kartony składane


W sklepie Neopak możesz już teraz nabyć kartony składane w bardzo atrakcyjnej cenie. Nasze kartony zakupione nawet w większej ilości nie obciążą zbytnio Twojego budżetu. Warto mieć na uwadze to, że każdy karton jest produktem wielokrotnego użytku. Dokonujesz więc zakupu jednorazowo, a w zamian przez dłuższy czas korzystasz z kartonów. Jest niewątpliwie dodatkowa, bardzo ważna cecha na plus dla tego produktu. Na naszej stronie internetowej możesz przeczytać opisy każdego wyrobu kartonowego, poznać jego aktualną cenę oraz opis techniczny. Jeśli masz taką potrzebę, to możesz zrobić u nas zakupy stacjonarne już dziś!
Jakie wybrać kartony: składane, klejone czy zszywane?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie