Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskaponiedziałek, 7 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 752
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Jakie wybrać pudła i kartony do przeprowadzki firmy?

Jakie wybrać pudła i kartony do przeprowadzki firmy?


Zmiana siedziby firmy zawsze jest wymagająca czasu i odpowiedniego przygotowania. Często wydawać by się mogło, że w całym tym procesie, najtrudniejsze jest znalezienie drugiego – właściwego miejsca, ale prawda jest taka, że to właśnie pakowanie i segregacja wyposażenia firmy jest najcięższa. Zanim więc zacznie się wielkie składanie, upychanie dokumentów czy wynoszenie z biura mebli warto, abyś wybrał odpowiednie kartony do przeprowadzki – wbrew pozorom nie każde pudło będzie tym właściwym i uniesie cały ciężar pakowanych przedmiotów. Czym więc kierować się wybierając karton do przeprowadzki? 

Poznaj naszą ofertę na kartony przeprowadzkowe
Karton do przeprowadzek
Kartony przeprowadzkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony przeprowadzkowe

Czym kierować się wybierając karton do przeprowadzki?


Przed zakupem pudeł do przeprowadzki zwróć uwagę na to, jakie rzeczy będą przez Ciebie pakowane. Potrzebujesz kartonów na dokumenty? A może zapakowane zostaną biurowe akcesoria, takie jak tablice karkowe czy długopisy, ołówki i zakreślacze? Na podstawie zebranych informacji dowiesz się, ile tak naprawdę kartonów potrzebujesz i jakiej wielkości powinny one być. W zupełnie inne pudło zmieszczą się ozdoby, a w inne niezbędne materiały reklamowe, na przykład ulotki. Czy to oznacza, że należy zrobić dokładną listę pakowanych przedmiotów? Nie do końca – z pewnością nie znajdziesz na to czasu, ale postaraj się choć trochę zwrócić uwagę na rzeczy znajdujące się w obecnej siedzibie firmy  – czy więcej jest segregatorów, czy przedmiotów biurowych. To wszystko ma znaczenie i każdy szczegół jest ważny, jeśli chcesz, by przeprowadzka przebiegła sprawnie. 


Pudła archiwizacyjne do przeprowadzkiCechy kartonów do przeprowadzki 


Jak wybrać ten właściwy karton? Czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie kupienie największych pudeł dostępnych w sklepie? Wybór akcesoriów niezbędnych do przeprowadzki budzi wiele kontrowersji i sprawia, że pojawia się wiele pytań. Z pozoru prosty temat, staje się drażliwy, dlatego chcemy doradzić Ci, jakie powinno być właściwe pudło do przeprowadzki i pokazać, że nie zawsze największe znaczy najlepsze – szczególnie patrząc na poszczególny przypadek. Jakie więc powinno być pudło przeznaczone do przeprowadzki? 

Najlepszy karton do przeprowadzki


Pojemne kartony – czy muszą być duże? 


Karton do przeprowadzki wcale nie musi być największy ze wszystkich dostępnych w sklepie egzemplarzy. Powinien on być pojemny, a ten przymiotnik zupełnie coś innego będzie znaczył w wielu przypadkach. Jeśli zmieniasz lokalizację swojego biura i nie ma w nim Twoich produktów, akcesoriów dla pracowników czy stosów materiałów reklamowych, to spokojnie wystarczy Ci kilka pudeł o średniej wielkości. Warto też, abyś wyposażył się w małe pudełka przeznaczone na wizytówki, długopisy i cienkopisy – do takich opakowań wrzucisz wszystkie drobne przedmioty, z których korzystasz na co dzień. W zbyt dużym pudle prawdopodobnie uległyby one zniszczeniu na skutek wzajemnego uderzania się o siebie. 

Kartony do przeprowadzki


Pudła do przeprowadzki stworzone z jakościowej tektury 


Ważniejszy od wielkości jest materiał, a raczej jego grubość, z którego został stworzony dany karton. Tak, tektura ma ogromne znaczenie – zwłaszcza w sytuacji, kiedy przewożone będą ciężkie przedmioty, małe maszyny czy inne elementy najczęściej znajdujące się na magazynie i produkcji. Tektura o małej gramaturze to raczej dobry wybór dla osób chcących wysłać nieduży przedmiot, a nie kiedy w grę wchodzi przewiezienie wyposażenia firmy. Możesz oczywiście skorzystać z palet przemysłowych, ale często lepszym rozwiązaniem będą klasyczne kartony, dlatego polecamy Ci: 
  • Tekturę o fali BC 750g/m² – otrzymuje się ją po połączeniu dwóch gatunków tektury dwuwarstwowej: B i C – wskazuje już na to sama nazwa. Kartony otrzymywane z takiej tektury są niezwykle wytrzymałe, odporne na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Jest to najbardziej wytrzymała tektura falista dostępna w naszym sklepie internetowym. Na tekturę o fali BC nie działają czynniki atmosferyczne, a prawdopodobieństwo, że podczas transportu tektura odkształci się, jest wyjątkowo małe. 
  • Tekturę o fali EB 610g/m² – jest to równie wytrzymała tektura, charakteryzująca się posiadaniem 5 warstw. Jeśli potrzebujesz naprawdę solidnego, mocnego kartonu, ale zależy Ci na korzystnej cenie, to powinieneś wybrać właśnie tekturę o fali EB. 

Karton do przeprowadzki z rączką


Pudła do przeprowadzki z wygodnymi uchwytami 


Pudła dostępne w sklepach internetowych są naprawdę różnorodne, a więc po co się ograniczać? Wybierz takie, które będą najwygodniejsze dla Ciebie i pracowników firmy przeprowadzkowej, czyli postaw na kartony wyposażone w wygodnym uchywytem. Taki wybór to przede wszystkim wygoda, ale również ochrona przed nieprzewidzianymi kontuzjami – kręgosłup jest narażany nie tylko podczas podnoszenia pudeł, ale również w sytuacjach, kiedy nie są one prawidłowo przenoszone. 
Pudła do przeprowadzki
Wyślij emailem
  • Gdzie kupić tanie kartony do przeprowadzki?

    W czasie przeprowadzki często okazuje się, że mamy więcej rzeczy, niż nam się wydawało. Wtedy zastanawiamy się gdzie kupić tanie kartony, bo jednak potrzebujemy ich większej ilości.  Kartony przeprowadzkowe powinny być przede wszystkim mocne i dobrej jakości, bo najistotniejsze jest tutaj dobre zabezpieczenie rzeczy, które chcemy przetransportować. W ofercie sklepu Neopak.pl znajdziemy kartony przeprowadzkowe w konkurencyjnych cenach i różnych rozmiarach. W razie jakichkolwiek wątpliwości obsługa klienta chętnie odpowie na wszystkie pytania. Dodatkowo przy zamówieniu większej ilości sztuk możemy liczyć na dodatkowy rabat.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie