Aneta BurzyAneta Burzyniedziela, 27 marca 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 4760
Ilość komentarzy: 0

Jak złożyć kartony?

Kartonowe pudełka najcześciej dostarczane są w formie płaskiej do złożenia. To ma ogromne znaczenie podczas składowania kartonów w magazynach - tak rozłożone kartony zajmują zdecydowanie mniej miejsca od kartonów już w pełni poskładanych.  Pozostaje tylko pytanie w jaki sposób złożyć kartony. Poniżej znajdziecie krótkie instrukcje składania najpopularnieszych kartonów, które przydadzą się podczas pakowania:

Jak złożyć karton fasonowy?


Kartony fasadowe są jednym z rodzajów najbardziej rozpowszechnionych pudełek, a ich złożenie naprawdę nie jest skomplikowane. Kartony wykrojnikowe mogą się nieco różnić w zależności od modelu, jednak nie powinniśmy mieć problemu z ich złożeniem trzymając się poniższych wskazówek: 
 1. Boczne ścianki kartonu należy postawić pionowo.
 2. Przytrzymując boczne ścianki kartonu należy chwycić za tylną ścianę i złożyć ją do środka.
 3. Zamknięcie kartonu będzie możliwe po złożeniu również przedniej ścianki
 4. Karton można zamknąć przy pomocy nakładek, jednak na czas transportu paczek dobrze jest dodatkowo zabezpieczyć karton taśmą
W razie gdyby instrukcje nie były zbyt zrozumiałe, film z instrukcją jak złożyć karton fasonowy powinien rozwiać wątpliwości: 

Jak złożyć karton klapowy?


Kartony klapowe często widuje się na magazynach oraz podczas przeprowadzek, często przesyła się w nich wielkogabarytowe przedmioty. 
 1. Boki kartonu należy rozchylić na zewnątrz.
 2. Krótsze klapy należy zagiąć do środka.
 3. Następnie zagiąć dłuższe klapy do środka.
 4. Karton można zamknąć zaklejając jego klapy taśmą.
Proces składania kartonu można również zobaczyć na przygotowanym przez nas filmiku: 
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Jak złożyć karton z wiekiem?


Kartony z wiekiem najczęściej wykorzystuje się do pakowania prezentów lub do przechowywania dokumentów w archiwum, znaczenie rzadziej używane są do wysyłki. By złożyć karton z wiekiem należy:
 1. Należy zgiąć dłuższe boki opakowania i złożyć je do środka
 2. Następnie zagiąć krótsze boki opakowania i złożyć je do środka wkładając je w specjalnie wyprofilowane dziurki w kartonie.
Można również obejrzeć przygotowany przez nas instruktaż składania kartonów z wiekiem: 

Jak złożyć karton automatyczny?


Złożenie automatycznego pudełka jest bardzo proste. Procedura składania kartonu jest taka sama, jak w przypadku kartonu wykrojnikowego. Do ich zabezpieczenia nie potrzeba jednak używać taśmy. W razie wątpliwości można również obejrzeć film, na którym pokazujemy w jaki sposób złożyć karton automatyczny:Jak złożyć karton teleskopowy?


Złożenie kartonu teleskopowego przypomina składanie kartonu klapowego z tym, że składa się z dwóch części tworzących całość. W jaki sposób złożyć karton teleskopowy?
 1. Należy rozchylić boki kartonu na zewnątrz
 2. Następnie powinno się zgiąć klapy pudełka do środka i zakleić je taśmą
 3. Aby zapewnić odpowiednie zabezpieczenie przedmiotu najlepiej włożyć karton w większe opakowanie dopasowane do długości przedmiotu i zabezpieczyć je taśmą.

Obrazowa instrukcja do obejrzenia na poniższym filmie: 

Które kartony są szybkie i łatwe do złożenia?


Najszybciej można złożyć kartony automatyczne, które zakleja się przy pomocy wbudowanego paska taśmy. Wykorzystuje się je, nie bez powodu w branży wysyłkowej. 
 • Sprawdź koniecznie nasz katalog FEFCO.
jak składać kartony, składanie kartonów, jak złożyć karton
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie