Jakub BieleckiJakub Bieleckiwtorek, 8 marca 202210 minut czytanialiczba wyświetleń: 2127
Ilość komentarzy: 0

Kartony automatyczne e-commerce

Pudełka z automatycznym zamknięciem, z paskiem klejącym, rodzaje zastosowanie, trendy


Jakie są rodzaje opakowań wysyłkowych? Istnieje ich wiele. Obserwując i analizując wyboru naszych klientów, zauważyliśmy jednak pewien trend. Z biegiem lat coraz więcej z nich wybiera te rodzaje opakowań, które zapewniają możliwość szybkiego przygotowywania przesyłek. Kosztem nieco większego kosztu zakupu można bowiem zaoszczędzić sporo czasu i przygotować większą liczbę przesyłek. Taki trend jest oczywiście nieodłącznie związany ze wzrostem znaczenia branży e-commerce w Polsce i właściwie na całym świecie.

Karton automatyczny

Jedną z nowości, która od pewnego czasu podbija rynek opakowań jest automatyczne pudełko. Co właściwie kryje się za tym pojęciem? Kartony automatyczne są rodzajem pudełek, które do maksimum przyśpieszają proces przygotowywania paczek. Ich składanie, klejenie i wysyłanie jest banalnie proste i nie wymaga używania dodatkowych narzędzi. Sprawdzą się więc w wielu branżach, choć ich przeznaczeniem jest pakowanie towarów w branży e-commerce i wszystkich sklepach ze sprzedażą wysyłkową. W poniższym tekście przedstawimy właściwości kartonów automatycznych, ich największe zalety, a także typowe zastosowania. Postaramy się także przybliżyć ich rodzaje, a także rozmiary, w jakich występują.

Kartony automatyczne - co to jest?Co to jest pudełko automatyczne? Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych kartonów na rynku.Pudełko to posiada zamontowany pasek klejący, który pozwala trwale zamknąć paczkę bez używania dodatkowych produktów, jak klej, taśma pakowa, czy folia. Dlaczego pudełka automat są tak wyjątkowe i przydatne? W porównaniu do wielu innych opakowań, w tym zwykłych kartonów, proces przygotowywania przesyłek z ich wykorzystaniem jest znacznie szybszy.Możliwość sprawnego pakowania przesyłek oznacza dla biznesu większy zysk, a dla klientów - możliwość szybszego otrzymania przesyłki. Stosowanie kartonów z paskiem samoprzylepnym jest także bardzo ekologiczne. Nie trzeba stosować sporej ilości taśmy, czy folii, które często są aplikowane z dużym nadmiarem. Niewielki pasek z mocnym klejem jest bowiem wystarczający do mocnego zamknięcia pudła.

Karton automatyczny

Po zakupie pudełek automatycznych otrzymają je Państwo w płaskiej formie. Do ich złożenia także nie potrzeba dodatkowych narzędzi, ani produktów. Konstrukcja pudełka jest na tyle przemyślana, że jego złożenie jest bardzo proste i intuicyjne. Poszczególne elementy doskonale pasują do siebie, dzięki temu całość tworzy mocne i solidne opakowanie. Pasek samoprzylepny jest natomiast integralnym elementem kartonu wysyłkowego automat. Znajduje się na końcu jednej z klap - po umieszczeniu zawartości wewnątrz pudła wystarczy poskładać je i zamknąć klapę. Po przyciśnięciu odbezpieczonego (po zdjęciu folii zabezpieczającej) paska, pudełko jest sklejone i gotowe do wyruszenia w drogę.

Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Czym jest branżae-commerce?Wraz z rozwojem Internetu, który w ostatnich 10-15 latach znacznie przyspieszył, spora część usług trafiła właśnie do sieci. Wśród nich jest oczywiście handel. Handel przez Internet nazywany jest właśnie e-commerce i dotyczy zarówno usług, jak i sprzedaży wysyłkowej fizycznych produktów. Sprzedaż towarów w branży e-commerce ma wiele zalet, między innymi nie ma konieczności prowadzenia stacjonarnych sklepów, obsługi przychodzących tam klientów, czy wynajmowania dość drogiej powierzchni dla lokalu handlowo-usługowego. Jest jednak parę problemów, z którymi mierzą się sprzedawcy w Internecie.

Karton automatyczny e-commerce

Do największych różnic między tradycyjnymi formami sprzedaży, a handlem w sieci jest konieczność pakowania towarów i wysyłki ich. Z tego względu każde usprawnienie, które może ułatwić proces przygotowywania paczek jest bardzo korzystne dla sprzedawcy.

Opakowanie e-commerceTowary kupowane w sieci zwykle trafiają do klientów w formie paczek przesyłanych drogą pocztową, przesyłką kurierską lub są umieszczane w paczkomatach. Opakowanie dla zamówionego towaru pełni bardzo ważną rolę. Przede wszystkim stanowi zabezpieczenie przed zniszczeniem w czasie transportu i wysyłki. Od momentu nadania paczki, aż do odebrania jej przez kupującego przebywa długą drogę i nierzadko jest wielokrotnie wypakowywania i przeładowana. To się łączy z wielokrotnym odkładaniem jej, co często nie jest robione w bardzo delikatny sposób.

Karton automatyczny

Ochrona przed zniszczeniem zawartości paczki nie jest jednak jedynym zadaniem opakowania wysyłkowego. Pełni bowiem często rolę pewnego rodzaju wizytówki sprzedawcy e-commerce i jest dla niego darmową powierzchnią reklamową. Wielu internetowych sprzedawców decyduje się więc na nanoszenie na pudełka swoich nadruków i reklam. Sama paczka musi natomiast wyglądać schludnie, wtedy klienci mają dobre zdanie na temat sprzedawcy.

Jeżeli potrzebujesz opakowania e-commerce, polecamy:


Kto używa kartonów automatycznych?Kartony e-commerce oraz pudełka wysyłkowe automat zostały zaprojektowane z myślą o szybkim przygotowywaniu wielu przesyłek każdego dnia. Dostępne w różnych rozmiarach i pozwalające na bardzo sprawne pakowanie i wysyłanie produktów pudełka są więc chętnie wybierane przez sprzedawców z branży e-commerce.

Pudełka automatyczne są jednymi z najbardziej zaawansowanych opakowań e-commerce. Wśród innych kartonowych opakowań wyróżnia je usprawnienie pakowania aż do granic możliwości. Opcja szybkiego i bezpiecznego zamknięcia opakowania przy użyciu paska klejącego okazuje się bardzo dużą oszczędnością czasu, a sam karton wygląda schludnie i elegancko. Dobrze świadczy o sprzedawcy.

Wiele kartonów typu automat posiada dodatkowy pasek klejący. Do czego służą dwa paski klejące w jednym pudełku? To pewnego rodzaju ukłon w stronę klientów, którzy chcieliby zwrócić zakupiony w sieci towar. Korzystając z przysługującego im prawa do zwrotu towaru zakupionego na odległość mogą go po prostu spakować do tego kartonu, w którym otrzymali paczkę i skleić używając dodatkowego paska samoprzylepnego. Sprzedawcy często dodają także wewnątrz pudełka już wydrukowaną etykietę zwrotu - wystarczy nakleić ją na pudlo. Wtedy klientu musi tylko skontaktować ię z kurierem lub zanieść paczkę do punktu odbioru lub paczkomatu. Gotowe - zwrot towaru kupionego w sieci jest wykonany w kilku prostych krokach, bez konieczności posiadania przez kupującego taśmy klejącej, własnego opakowania, czy nawet drukowania etykiety nadawczej. To duże usprawnienie dla kupujących, którzy chętnie korzystają właśnie z takich sklepów, które nie utrudniają zwrotu.

Szybkie i sprawne pakowanie z wykorzystaniem pudełek z paskiem klejącymJak przebiega proces pakowania zamówienia do kartonu z automatycznym zamknięciem? Możemy prześledzić go w kilku krokach, badając cykl życia pudełka automat od momentu jego zamówienia.
 1. Sprzedawca zamawia pudełko automat w sklepie Neopak.
 2. Kupujący wybiera produkty w sklepie internetowym i zamawia je z wysyłką.
 3. Sprzedawca kompletuje zamówienie, składa automatyczny karton.
 4. Po umieszczeniu zamówienia w pudełku, sprzedawca skleja je z wykorzystaniem paska klejącego i nakleja etykietę nadawczą.
 5. Transport paczki do kupującego.
 6. Kupujący odbiera paczkę - jest zadowolony z udanej transakcji i szybkiej realizacji jego zamówienia.

Pudełko wysyłkowe odgrywa bardzo ważną rolę w całym procesie zakupu online. Dzięki niemu towar trafia do klienta w nienaruszonym stanie. Estetyczne, proste w swojej formie pudełko wygląda po prostu dobrze – klienci to doceniają. Jeżeli sprzedawca zdecyduje się dodatkowo umieścić na nim swój nadruk lub ciekawą zachętę do ponownego zakupu (lub podziękowanie za zakup). 

Karton automatyczny

Pudełka automat - rodzajeWśród pudełek automat dostępnych w Neopaku znajdą Państwo wiele rodzajów i rozmiarów. Są dopasowane do standardów obsługiwanych przez największe firmy kurierskie i paczkomaty. Dzięki odpowiednim gabarytom koszt wysyłki nie będzie zbyt wysoki, a koszt samego pudełka z paskiem klejącym także nie jest wysoki. Kartony wysyłkowe z zamknięciem klejącym są prostopadłościanami, z których najmniejszy ma format zbliżony do A6, a największy ma aż 40x25x25 centymetrów.

Karton automatyczny

Dostępne w Neopaku pudełka automat to:
 • karton automatyczny 230 x 160 x 80 A5
 • pudełko z paskiem klejącym 213 x 153 x 109 mm
 • karton automat 255 x 180 x 160 milimetrów
 • karton z paskiem klejącym 260 x 220 x 130 mm
 • karton wykrojnikowy 310 x 230 x 110 automat
 • karton z paskiem klejącym 310 x 230 x 160 mm
 • opakowanie e-commerce 370 x 290 x 140 mm
 • karton automat 400 x 260 x 250 mm wykrojnikowy
 • i wiele innych

Jaki karton wybrać? Najlepiej sprawdzić wielkość najczęściej wysyłanych produktów. Karton automatyczny powinien być od nich nieco większy. Jeżeli planują Państwo umieścić wewnątrz paczki dodatkowy wypełniacz do paczek (folię bąbelkową, papierowy wypełniacz, poduszki powietrzne, itp.), warto zachować nieco więcej wolnej przestrzeni. Wypełnienie paczki pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo samej przesyłki. Dzięki temu nie trzeba obawiać się zniszczeń w trakcie transportu. Takie zabiegi ochronne warto stosować zawsze wtedy, gdy w przesyłce wysyłany jest cenny przedmiot o delikatnej budowie (rękodzieło, biżuteria,a produkty ze szkła i porcelany, naczynia, elektronika i wiele innych).

Największe zalety pudełek automatycznychJakie są plusy tych nowoczesnych opakowań? Jest ich wiele - to dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Pudełka wykrojnikowe z zamknięciem paskiem klejącym są bowiem sposobem na sprawne i bezpieczne pakowanie. Do największych zalet takich pudełek należą:
 • bardzo szybkie pakowanie
 • przygotowywanie przesyłki bez dodatkowych produktów i narzędzi
 • estetyczny wygląd
 • proste w użyciu  - zarówno składanie zamówionego kartonu w płaskiej formie, jak i sklejanie go paskiem klejącym
 • ekologiczne pudełka  z makulatury i recyklingu
 • niski koszt zakupu - zaledwie kilka złotych
 • wiele rozmiarów do wyboru
 • doskonała ochrona zawartości w trakcie przesyłki i przechowywania
 • możliwość łatwego pisania po powierzchni i nanoszenia nadruków
 • etykiety z łatwością przyklejają się do powierzchni kartonu automat
 • jest najnowocześniejszym pudełkiem dostępnym na rynku
 • po dodaniu nadruku sprzedawcy staje się nośnikiem reklamy

Wiele plusów i mało wad sprawiają, że coraz więcej sprzedawców wybiera ten typ opakowań. Nic dziwnego - zwiększając ilość możliwych do przygotowania paczek można znacznie zwiększyć swoje zyski. Pudełka automatyczne z pewnością będą stale zwiększały swoją obecność na rynku a być może w przyszłości zobaczymy kolejne odmiany tych przemyślanych opakowań.

Czym wypełnić karton automatyczny z paskiem klejącym?Pudełko z kartonu, także karton automatyczny, zapewnia bardzo dobrą ochronę przed zniszczeniem. Polega jednak głównie na zabezpieczeniu przed zarysowaniem, czy podobnym zniszczeniem. Aby delikatny produkt zapakować w bezpieczny sposób, warto uzupełnić paczkę o wypełnienie. Wypełniacze do paczek są dostępne w wielu formach, posiadamy je w naszej ofercie. W sklepie Neopak znajdą Państwo między innymi:
 • papierowe wypełniacze do paczek
 • kolorowe wypełniacze do kartonów
 • folię bąbelkową
 • folię bąbelkową duży bąbel
 • poduszki powietrzne
 • wypełniacze drewniane
 • tekturę

wypełniacz do paczek

Każdy z rodzajów wypełnienia do paczek ma swoje zalety. Do ekologicznego wizerunku kartonu doskonale pasują papierowe i drewniane wypełnienia do paczek. MAją formę wiórów, są poskręcane i doskonale amortyzują uderzenia. Upadek paczki nie będzie już niebezpieczny dla jej zawartości.  Dużą zaletą może być tu możliwość wybrania kolorowego papierowego wypełnienia do paczek. Nadaje paczce nietuzinkowego wyglądu i z pewnością wywoła uśmiech na twarzy osoby rozpakowującej pudło. Wystarczy wspomnieć, że takich kolorowych wiórów z papieru używa się często podczas przygotowywania prezentów.Alternatywy dla pudełek z paskiem samoprzylepnymPudełka z automatycznym zamknięciem (kartony z paskiem kleju) nie są oczywiście jedynymi opakowaniami, które są tak nowoczesne. Dość podobne założenia przyświecały producentom między innymi kopert bąbelkowych oraz foliowych worków kurierskich.

Koperty bąbelkowe także posiadają wbudowane zamknięcie przy użyciu paska klejącego. Dodatkową zaletą jest już fabrycznie dodana warstwa folii bąbelkowej, która odpowiada za dodatkową ochronę. Koperty bąbelkowe są świetnym sposobem na transport nieco mniejszych produktów, zwykle są też dość płaskie, przez co mniej pojemne od automatycznych kartonów.

Koperty bąbelkowe

Foliowe worki FolioPak są natomiast dobrym rozwiązaniem do szybkiego i taniego zapakowania przedmiotów mających już swoje bezpieczne opakowanie - na przykład w fabrycznym pudełku. Nadadzą się do transportu rzeczy, które są raczej wytrzymałe na trudy transportu - odzież, obuwie i inne grupy produktów.

Pudełko automat - jakie trendy panują dziś na rynku?Z pewnością udział e-commerce w rynku będzie stale rósł. Coraz więcej osób przekonuje się do zakupów w sieci, a globalna pandemia koronawirusa jeszcze przyspieszyła ten trend. Z tego względu możemy spodziewać się nie tylko coraz powszechniejszego stosowania pudełek automatycznych, ale także powstawania nowych, ciekawych opakowań. Z pewnością będą sprytne i przemyślane. Mogą być nimi pudełka z zamykaniem na pasek klejący z wbudowaną dodatkową ochroną, na przykład papierowym wypełniaczem lub stworzone z grubej tektury o strukturze plastra miodu. Ciężko jednak przewidzieć, co stanie się w kolejnych latach, gdyż rynek rozwija się bardzo szybko.

Dobrym pomysłem może być także łączenie takich produktów jak karton automatyczny, koperta bąbelkowa i worek foliowy w jedno opakowanie. Zapewniłoby to bardzo skuteczną ochronę przed wieloma czynnikami:
 • siłami mechanicznymi (uderzenia, wstrząsy) amortyzowanymi przez folię bąbelkową
 • zadrapaniami, zniszczeniem, przedziurawieniem, przed tym ochroni gruby i mocny karton
 • wilgocią, wpływem temperatur - szczelne zamknięcie folią zabezpieczy przed tym

Opakowania przyszłości dla branży e-commerce z pewnością będą dla Państwa dostępne w naszym sklepie internetowym Neopak. Zachęcamy więc do regularnego odwiedzania strony z nowościami - kto wie, być może wkrótce pojawią się tu jakieś nowinki. 

Gdzie kupić kartony automatyczne?W celu zaopatrzenia się w wysokiej jakości pudełka z automatycznym zamknięciem zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu Neopak. Sklep internetowy Neopak posiada w swojej ofercie szeroki wybór pudełek automat. Różne rozmiary i kształty pozwolą dopasować opakowanie do konkretnych potrzeb każdego z naszych klientów. Dodatkowo dzięki temu, że w naszym sklepie znajdą Państwo również inne przydatne podczas pakowania artykuły, mogą Państwo w pełni wyposażyć się w niezbędne do prowadzenia e-biznesu produkty. Należą do nich między innymi:
 • pudełka różnego rodzaju
 • wypełniacze do paczek
 • taśma pakowa
 • dyspensery do taśmy pakowej (zaklejarki)
 • opakowania ekologiczne
 • produkty przydatne na magazynie
 • folie
 • worki
 • i wiele innych

Wybierając produkty dostępne w Neopaku mają Państwo pewność, że otrzymają produkt najwyższej jakości. Dodatkowo zaopatrując się w naszym sklepie zapłacą Państwo tylko raz za wysyłkę. Sam transport jednej paczki w miejsce wielu jest także znacznie bardziej ekologiczny.

W trosce o jakość naszych usług i w celu zapewnienia naszym klientom najlepszej obsługi, do Państwa dyspozycji jest nasz dział obsługi klientów. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy zatem do kontaktu z nami. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania i pomożemy wybrać najbardziej korzystne rozwiązania.
Kartony automatyczne e-commerce
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie