Paweł SaigomadePaweł Saigomadeponiedziałek, 13 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 771
Ilość komentarzy: 0

Kartony klapowe i fasonowe - różnice

Na rynku znaleźć można bardzo wiele różnego rodzaju pudełek wykonanych z tektury falistej. Oprócz wymiarów i jakości tektury różnią się one od siebie bardzo często konstrukcją oraz zastosowaniem. Jednym z podziałów, które należy wziąć pod uwagę, jest podział na kartony klapowe i pudełka fasonowe. Chcesz dowiedzieć się, czym się różnią od siebie? Warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że kartony klapowe i kartony fasonowe różnią się przede wszystkim budową i sposobem wytwarzania. Informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule. Dowiesz się też z niego, jaki rodzaj kartonu w Twoim przypadku będzie najlepszy. Zapraszamy więc do lektury.

Karton klapowy

Kartony klapowe - najczęściej wybierany rodzaj pudełek na rynku i w ofercie sklepu Neopak


Kartony klapowe nazywane są inaczej standardowymi i klasycznymi. Możesz spotkać się też z nomenklaturą międzynarodową, czyli american box lub oznaczeniem FEFCO 201. Więcej na temat tego rodzaju oznaczeń znajdziesz w naszym artykule "Katalog kartonów Fefco, jakie są podstawowe wzory?". Wróćmy jednak do tematu dzisiejszego wpisu.

Kartony klapowe, które w ofercie sklepu Neopak znajdziesz w różnych rozmiarach, są bardzo często najłatwiejszym i co ważne najtańszym rozwiązaniem, które sprawdza się w przypadku pakowania różnego rodzaju produktów - zarówno w celu ich przechowywania, jak i przewożenia. Z czego wynikają ekonomiczne zalety, tego rozwiązania? W największym stopniu z konstrukcji, która zapewnia wręcz minimalne zużycie surowców oraz minimalny odpad. To jednak jeszcze nie wszystko. Ich nieduży koszt jest wynikiem również procesu produkcyjnego. Pudła kartonowe wykonywane są przy użyciu maszyn typu slotter. Wyróżniają się one tym, że z bardzo dużą wydajnością wykrawają opakowania z wcześniej odpowiednio przygotowanych arkuszy. Etap produkcji kartonu klapowego składa się również z połączenia ze sobą odpowiednich elementów. Najczęściej odbywa się to poprzez klejenie, znacznie rzadziej poprzez szycie.

Kartony klapowe zamknięte

Zalety kartonów klapowych istotne dla klientów składających zamówienia spersonalizowane


Często zdarza się, że producenci, magazynierzy czy pracownicy sklepów internetowych potrzebują kartonów o określonych wymiarach. Dzięki temu bez zbędnego wykorzystywania nadmiaru takich akcesoriów jak np. wypełniacze do paczek będą mogli pakować przesyłki. Jednak dla wielu osób złożenie zamówienia indywidualnego kojarzy się z ponoszeniem dużych kosztów. Na szczęście wybierając kartony klapowe, nie musisz się tym przejmować. Ich produkcja nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania. Co więcej, możliwa jest produkcja niewielkich partii i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Składanie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Składanie

Zamykanie pudeł klapowych


Jeśli chodzi o ostateczne przygotowanie kartonu do przechowywania lub wysyłki danych przedmiotów, to musisz pamiętać, że kartony klapowe będą wymagały do tego użycia taśmy pakowej. Zamkniecie pudełka, odbywa się najpierw na dole, a następnie na górze. Na szczęście w sklepie Neopak znajdziesz taśmy pakowe doskonałej jakości. A jeśli chcesz ułatwić sobie to zadanie, to możesz skorzystać np. z urządzenia jakim jest dyspenser do taśmy. Znacznie usprawni on pracę i sprawi, że stanie się ona przyjemniejsza.

Karton klapowy zamykany przy pomocy dyspensera

Kartony fasonowe, czyli pudełka wykrojnikowe - drugie miejsce, jeśli chodzi o popularność


Pudełka wykrojnikowe to wyjątkowo szeroka grupa różnego rodzaju opakowań, które nie mogą być produkowane na wspomnianych wcześniej maszynach typu slotter. Przede wszystkim z uwagi na wyjątkowo złożoną konstrukcję. Do produkcji tego rodzaju opakowań niezbędny jest wykrojnik, czyli odpowiednio przygotowane narzędzie, które służyło będzie przygotowaniu indywidualnego opakowania. Wykrojnik pozwala na uzyskanie dowolnego kształtu i fasonu opakowania.

Największa różnica w produkcji między kartonami klapowymi i wykrojnikowymi


Jak wspomnieliśmy wyżej, kartony klapowe są raczej proste w produkcji, a ich parametry niemal w dowolnej chwili mogą zostać zmienione. Pudełka fasonowe są totalnym przeciwieństwem w tym zakresie. Nawet chęć zmiany wymiarów o kilka milimetrów nie będzie możliwe bez ponoszenia kosztów i wykonywania nowego wykrojnika. Właśnie dlatego, zanim wykonane zostanie złożone zamówienie, warto wyciąć przynajmniej jeden wzór na ploterze.

Pizza w kartonie wykrojnikowym

Kartony wykrojnikowe i klapowe w ofercie sklepu Neopak


W ofercie sklepu Neopak znajdziesz gotowe kartony klapowe i pudełka fasonowe. Szeroki wybór sprawia, że niemal każdy klient znajdziesz w niej to, czego potrzebuje. Jednak w przypadku braku produktu, który spełniałby Twoje oczekiwania z powodu jego wyjątkowego charakteru, możesz skontaktować się z pracownikiem sklepu w celu złożenia zamówienia indywidualnego. Jesteśmy pewni, że wspólnymi siłami będziemy w stanie doprowadzić transakcje do końca. Jednocześnie zachęcamy do składania zamówień spersonalizowanych. Na pudełku, które zamówisz, może znaleźć się logo Twojej firmy, slogan reklamowy, adres siedziby lub strony WWW. Dzięki temu będziesz nawiązywać bliższe relacje z klientem.
Wkładanie ubrań do kartonu klapowego
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie