Paweł SaigomadePaweł Saigomadeczwartek, 2 marca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1047
Ilość komentarzy: 0

Kartony na zamówienie - jakie są korzyści z ich stosowania?

Opakowania kartonowe są obecnie jednymi z najpopularniejszych na rynku. Co ważne, znajdują zastosowanie niemal w każdej branży. W tym, na przykład w branży logistycznej, magazynowej i e-commerce. Odpowiedniej jakości kartony są bardzo ważnym elementem, który zwiększa szanse na to, że przesyłka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Kartony to też zabezpieczenia, które doskonale sprawdzają się podczas magazynowania różnego rodzaju towarów. Oczywiście znaczenie mają też inne materiały i akcesoria. Chociażby takie jak taśmy pakowe, wypełniacze do paczek, oraz naklejki i etykiety ostrzegawcze. Jednak opakowaniom należy się szczególnie przyjrzeć.

Kartony o różnych wielkościach

Kartony na wymiar - dlaczego ich zastosowanie ma tak duże znaczenie?


Jednak warto wspomnieć też o tym, że ogromne znaczenie w zabezpieczaniu przesyłki oraz towarów podczas magazynowania ma odpowiednie dopasowanie wymiaru. Wbrew temu, co może się wydawać, nie jest to wcale łatwe zadanie. Zwłaszcza jeśli towar, którym handlujesz, ma niestandardowe rozmiary. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Wybrać pudełka, które będą spełniały Twoje oczekiwania. Z jednej strony brzmi to banalnie, ale w rzeczywistości po prostu warto mieć świadomość tego, że można składać zamówienia indywidualne na kartony. Neopak jest producentem, który zachęca do współpracy. A w dalszej części wpisu dowiesz się, jakie są zalety wykorzystywania kartonów na zamówienie oraz kiedy dokładnie warto wziąć to rozwiązanie pod uwagę.

Zbyt duże kartony - dlaczego, należy się tego wystrzegać?


Dopasowanie rozmiarów kartonu do wielkości wysyłanych towarów ma bardzo duże znaczenie - wspominaliśmy już o tym. Kartony nie powinny być zbyt duże względem tego, co będzie się w nich znajdowało. Nie dość, że może to przeszkadzać odbiorcom, to jeszcze wpędza Cię w koszta. Wypełnienie pustych przestrzeni jest wtedy znacznie trudniejsze, a co najważniejsze pochłania więcej pieniędzy. Wypełniacze do paczek to bardzo przydatne materiały, jednak warto dbać o to, aby były rozsądnie użytkowane. Do wyboru w sklepie Neopak jest wyjątkowo dużo rodzajów tego typu akcesoriów. Znajdziesz m.in. skropak, poduszki powietrzne i Sizzlepak.

Różnej wielkości kartony
Zastosowanie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Zastosowanie

Zbyt małe karony - dlaczego, należy unikać ich stosowania?


A czy kartony "na styk" będą dobre? W tym przypadku można powiedzieć, że - to zależy od tego, jaki towar wysyłasz. Nie ma problemu z tym, gdy np. wykorzystujesz płaskie kartony wykrojnikowe do wysyłki książek, ubrań czy katalogów. Tuby kartonowe okrągłe, gdy przewożone w nich będą projekty, czy plakaty również będą bezpieczne. Problem jednak pojawia się w momencie, gdy przewozisz delikatne i kruche przedmioty. W takiej sytuacji pomiędzy ścianami kartonu i towarem powinna być przestrzeń, która zapełniona zostanie wypełniaczem. Dzięki temu nacisk, jaki będzie oddziaływał na ściany kartonu, nie będzie bezpośrednio działał na produkty.

Zalety wykorzystywania kartonów na wymiar


Nie ma wątpliwości co do tego, że innych kartonów będziesz potrzebował do wysyłki szminki albo błyszczyka do ust, a zupełnie innych do filtrów samochodowych, akcesoriów i urządzeń AGD czy opon. Między innymi właśnie dlatego firma Neopak wychodzi Ci naprzeciw. W ofercie znajdziesz m.in.:
 • kartony do paczkomatów;
 • pudła do komputera;
 • opakowania na plakaty;
 • pudełka na płyty winylowe;
 • opakowania e-commerce;
 • pudełka na kubki;
 • owijki na książki.

Kurier wyjmujący paczki z samochodu dostawczego

Jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że możesz mieć tak nietypowe produkty w swoim asortymencie, że potrzebujesz kartonów na wymiar. Kontaktując się z pracownikami sklepu, możesz uzyskać szczegółowe informacje dotyczące tego, jakie dane musisz przesłać, oraz jaki jest koszt produkcji kartonów. Takie rozwiązanie sprawy, będzie bez wątpienia oznaczało, że kartony będą wręcz idealnie dostosowane do towarów, które wysyłasz lub przechowujesz. A dzięki temu, szansa, że dotrą one do odbiorcy w nienaruszonym stanie, będzie znacznie większa. Dzięki odpowiedniej wielkości kartonom możesz również zaoszczędzić pieniądze na wypełniaczach do paczek. Pamiętaj też o tym, że składanie indywidualnego zamówienia na kartony oznacza możliwość stworzenia "pudełka idealnego". Wszak to Ty możesz wybrać jakość materiału, rodzaj tektury, rodzaj zamknięcia - czy mają to być kartony klapowe, a może pudełka wykrojnikowe. Wszystko zależy od Ciebie.

Zamawianie opakowań kartonowych na wymiar - kiedy warto się na to zdecydować?


Jedną z podstawowych sytuacji, w której bez wątpienia warto skorzystać z możliwości zakupy kartonów na wymiar, jest, to gdy produkty sprzedawane przez Ciebie są w nietypowych rozmiarach. Bardzo często okazuje się, że koszta ponoszone w związku z zakupem większych opakowań oraz zużywania zbyt dużej ilości wypełniaczy do paczek są znacznie większe niż zamówienie kartonów na wymiar. Nie dość więc, że możesz zaoszczędzić, to jeszcze wywrzeć na klientach dobre wrażenie.

Różne rodzaje i wielkości kartonów

Kolejną sytuacją, podczas której warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem, jest chęć spersonalizowania kartonów. Neopak może umieścić na opakowaniu Twoje logo, nazwę firmy, slogan marketingowy lub adres strony, czy też punktu odbioru. Znaleźć się tam mogą wszystkie informacje, które chcesz, aby się znalazły. Musisz przyznać, że akurat personalizacja kartonów to zabieg, który wykorzystuje się coraz częściej. Bardzo dobrze wpływa na budowanie świadomości marki oraz głębszych relacji z klientami.
Kartony o różnej wielkości
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie