Edyta SiedleckiEdyta Siedleckiniedziela, 31 lipca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 11959
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Koperta dla Pary Młodej - co napisać?

Ślub to ceremonia, podczas której łatwo o nietakt lub zaliczenie towarzyskiej wpadki. Oprócz stosownego ubioru i zachowania, warto także zadbać o odpowiedni prezent. Jeśli zdecydujesz się przekazać nowożeńcom gotówkę i kartkę z życzeniami, musisz zadbać o gustowne opakowanie. Wręczenie banknotów bez koperty może zostać uznane za nietaktowne. W takiej sytuacji pojawia się zazwyczaj pytanie, na które trudno o jednoznaczną odpowiedź - co napisać na kopercie dla młodej pary? 


Ogólne zasady wręczania koperty z pieniędzmi na wesele


Nie ulega wątpliwości, że każda osoba, która wybiera się na ślub i wesele chciałaby wypaść w roli gościa jak najlepiej. Poniżej omawiamy najważniejsze kwestie dotyczące kopert ślubnych i ogólne zasady dotyczące ich wręczania. Według ogólnych zasad savoir-vivre koperty ślubne z pieniędzmi należy pozostawić otwarte. 

Zobacz, jakie są rodzaje kopert i ich zastosowanie.


Ile daje się do koperty na wesele?

Ilość gotówki, którą należy włożyć do koperty weselnej zależy od wielu czynników. W przypadku znajomych, w prezencie standardowo wręcza się około 200-300 zł za osobę, czyli 400-600 zł za parę. Jeśli Para Młoda należy do rodziny wówczas odpowiedniejszą kwotą będzie 400-500 zł za osobę. 


Czy wypada podpisać kopertę na wesele?

Przyjęło się, że koperty ślubnej z pieniędzmi nie powinno się podpisywać. Nie zmienia to faktu, że żadne normy nie regulują tej zasady. Jest to raczej powszechnie przyjęty obyczaj. W nie zaklejonej kopercie z pieniędzmi należy z kolei umieścić kartkę z życzeniami, na której z kolei powinien się znaleźć podpis osoby wręczającej prezent.

Koperta-dla-Pary-Modej--co-napisa
Zdjęcie autorstwa micheile dot com z Unsplash


Jak zaadresować kopertę na prezent ślubny?


Zastanawiasz się, co napisać na kopercie dla Młodej Pary? Istnieje pewna konwencja dotycząca tego, jak zaadresować kopertę na prezent ślubny, która jest uzależniona od tego, jakie nazwisko będzie nosić po ślubie Pani Młoda.
 • małżeństwo o tym samym nazwisku

Jeśli para będzie nosić po ślubie to samo nazwisko, można się do nich zwracać Pan i Pani Nowak lub Pan Jan i Pani Anna Nowak.
 • małżeństwo o różnych nazwiskach

Niektóre kobiety decydują się pozostać po ślubie przy własnym nazwisku. Wówczas na kopercie możesz napisać Pani Anna Kowalska i Pan Jan Nowak. Nie będzie żadnym faux pas, jeśli wymienisz osoby w porządku alfabetycznym biorąc pod uwagę ich nazwiska. 

PAMIĘTAJ! Jeśli nie masz pewności jak zwracać się do Pary Młodej nazwiskami, na kopercie napisz po prostu „Dla nowożeńców”.

Sprawdź, jak samodzielnie zrobić kopertę!

Koperta-dla-Pary-Modej--co-napisa-1
Zdjęcie autorstwa Photos by Lanty z Unsplash
Koperty ślubne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty ślubne


Co napisać na kopercie ślubnej?


Chcesz wręczyć Parze Młodej kopertę z pieniędzmi, ale nie wiesz, co na niej napisać? Podążaj za naszymi wskazówkami:
 • wymień oba imiona nowożeńców, 
 • dołącz kartkę z życzeniami,
 • napisz coś od siebie, aby życzenia miały wymiar osobisty,
 • napisz datę,
 • podpisz się.
PAMIĘTAJ! Inne osoby mogą zobaczyć to, co napiszesz na kopercie z pieniędzmi, dlatego życzenia powinny być utrzymane w uniwersalnym tonie.

Koperta-dla-Pary-Modej--co-napisa-2
Zdjęcie autorstwa Photos by Lanty z Unsplash


Co napisać w kopercie na prezent ślubny, jeśli nie możesz wziąć udziału w uroczystości?


Planujesz wręczyć prezent ślubny, nawet jeśli nie możesz uczestniczyć w ceremonii zaślubin i nie pojawisz się na weselu? Pamiętaj, aby na kartce z życzeniami krótko wspomnieć, że nie możesz dołączyć do Pary Młodej w dniu ich święta ale życzysz im wszystkiego najlepszego. 


Jak zapakować pieniądze dla Młodej Pary?


Koperty ślubne w atrakcyjnych cenach dostępne są w naszym sklepie internetowym NEOPAK. Wykonane z wysokiej jakości papieru, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dzięki szerokiej dostępności rozmiarów, nie ma problemu z dopasowaniem koperty do kartki z życzeniami. 

Koperta-dla-Pary-Modej--co-napisa-3

Osobom poszukującym mniej standardowych rozwiązań, polecamy także kolorowe koperty ozdobne. Decydując się na zakup koperty na ślub, warto sięgnąć po modele w modnych pastelowych kolorach. Jeśli planujesz używać kopert w różnych celach, skorzystać z naszej propozycji, jaką jest mix kolorów.

Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z ofertą na pozostałe opakowania ozdobne i akcesoria do pakowania. Dzięki rozbudowanemu asortymentowi, każdy znajdzie to, czego aktualnie poszukuje. 

Wiesz już, co napisać na kopercie ślubnej. Podobał Ci się ten artykuł? Uważasz go za przydatny? Podziel się nim ze znajomymi. Po więcej praktycznych treści zapraszamy na nasz blog NEOPAK.


Zdjęcie autorstwa Sandy Millar z Unsplash

Koperta dla Pary Młodej - co napisać?
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie