Pracownia PismaPracownia Pismawtorek, 22 czerwca 202110 minut czytanialiczba wyświetleń: 2669
Ilość komentarzy: 0

Koperty - idealne na listy i nie tylko

E-maile i poczta elektroniczna weszły do naszego życia codziennego i zagarnęły dużą przestrzeń standardowych przesyłek. Wyobraź sobie, że te setki wiadomości elektronicznych przychodziłoby w formie standardowej do twojej skrzynki. Sama myśl o tym potrafi przysporzyć o zawrót głowy. Jesteśmy bombardowani informacjami, reklamami i promocjami na naszych internetowych skrzynkach pocztowych. Jednak najważniejsze informacje mimo wszystko przesyłane są standardową drogą. Dokumenty z potwierdzeniem odbioru. Zamówione przesyłki ze sklepów internetowych. Wszystko to dostarczane jest do naszych rąk w formie fizycznej. Nie zastąpi tego żaden e-mail. Dlatego pomimo tak dużego i szybkiego rozwoju elektronicznej korespondencji, przesyłki listowne nie odejdą w zapomnienie. Stanowią one nieodłączny element naszej codzienności. 

Dbając o zapatrzenie waszych biur, magazynów i sklepów, wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu na koperty. W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę kopert. Klasyczne koperty na listy w różnych rozmiarach, koperty bąbelkowe idealne do zabezpieczenia przesyłki, eleganckie koperty na zaproszenia, papierowe koperty rozszerzane 3D, które pomieszczą przesyłki o zwiększonej grubości, jak na przykład książki czy katalogi. Ogromny wybór kopert sprawia, że znajdziesz u nas rozwiązanie dla każdego rodzaju przesyłek. 

Historia kopert

Koperty--idealne-na-listy-i-nie-tylkoSłowo koperta pochodzi od włoskiego słowa coperta, które oznacza nakrycie oraz przykrycie. Oznacza to oczywiście, że koperta stanowi nakrycie dla znajdującego się w niej listu czy znajdującej się w niej przesyłce. 

Początkowo koperta miała zupełnie inny wygląd od obecnego i stanowiła po prostu zabezpieczenie listu w niej się znajdującego. Już w starożytnej Asyrii stosowano rozwiązanie, które niejako można nazwać kopertą. List stworzony na glinianej tabliczce klinowej pokrywany był mokrą gliną i ponownie wypalany w odpowiednich warunkach, tak aby górna warstwa gliny nie przywierała do tabliczki z treścią. Umiejętne podzielenie powstałej cegły umożliwiało odczytanie ukrytej w niej zawartości. 

Jednym z kolejnych etapów pisania listów było wysyłanie wiadomości papierowych po prostu złożonych w odpowiedni sposób. Takie listy nie były w żaden sposób zabezpieczone przed zniszczeniem, ani nie zapewniały w żaden sposób prywatności. Każdy mógł taki list ostrożnie rozłożyć, przeczytać i złożyć ponownie. Adresat nie mógł mieć pewności, że jest jedynym odbiorcą listu adresowanego do niego. 

Z pomocą przyszły pieczęcie. Już w średniowieczu zaczęto pieczętować listy. Stanowiło to zabezpieczenie przed odczytaniem listu przez kogoś innego niż jego adresat. Do zapieczętowania listu stosowano lak. Podgrzany lak upłynniał się, można było wtedy nałożyć go w miejsce zabezpieczenia listu i szybkim ruchem odbić na nim natłuszczoną pieczęć. Zabezpieczało to list przed niepożądanym przeczytaniem go, jednak miało również swoje wady. Wosk mocno przylegał do papieru i podczas przełamywania laku mogło dojść do uszkodzenia listu. 

W XVII wieku pojawiały się koperty, które zabezpieczały wiadomości dyplomatyczne, ale dopiero w 1820 roku koperty, jakie znamy dzisiaj, zostały wprowadzone do sprzedaży przez księgarnię Brighton Brewers. Kupującymi takie koperty były przeważnie kobiety, wysyłające modne w tamtym czasie „wdzięczne listy”.

Maszynowa produkcja kopert zaczęła się w 1844 roku. Wynalazcami maszyny mechanicznie wykonującej koperty byli Londoners Hill i de La Rue. 

Od tego czasu rozwój kopert był nie do zatrzymania. Powstawały koperty o różnych wielkościach, kolorach i zastosowaniach. Obecnie koperta to nieodłączny element naszego życia. Rachunki, reklamy, urodzinowe życzenia - to wszystko, i wiele więcej, mogą skrywać codziennie przesyłane przez nas przesyłki zabezpieczone w koperty. 

Jakie wielkości kopert oferujemy i co oznaczają?

W naszym sklepie znajdziesz koperty w wielu rozmiarach. Przygotowaliśmy mały poradnik, aby ułatwić znalezienie odpowiedniej koperty do jej zawartości. Zastanów się jaki format arkusza bez zginania chcesz umieścić w kopercie i skorzystaj z naszej tabeli. Koperty są odpowiednio odrobinę większe niż dany format arkusza, aby umożliwić wygodne wkładanie i wyciąganie go. W zależności od rodzaju, koperty w danym formacie mogą się różnić między sobą o kilka milimetrów.

Format arkuszaFormat koperty
C4B4
C5B5
C6B6
A3C3
A4C4
A5C5
A6C6
1/3 A4DL
B4E4

Koperty

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty

Zamknięcia kopert


Od rodzaju zamknięcia koperty zależy zabezpieczenie przesyłki oraz wygoda i szybkość pakowania przesyłek, jak i również ich rozpakowania. Warto więc zwrócić uwagę na to, jakie opcje mamy do wyboru.

Zamknięcia kopert możemy podzielić na 4 rodzaje:

 • HK - pasek samoprzylepny z taśmą zabezpieczającą
 • SK – koperty samoklejące bez taśmy
 • NK – koperty wymagające zwilżenia
 • BK - bez kleju

Jak to wygląda w praktyce?

Koperty z zamknięciem HK stosowane są szczególnie w kopertach bezpiecznych oraz kopertach bąbelkowych. Koperty papierowe najczęściej posiadają zamknięcia typu SN lub NK. Natomiast koperty bez kleju (BK) wykorzystywane są najczęściej do przechowywania w nich często wyciąganych dokumentów, są to na przykład koperty na zdjęcia RTG, na dokumentację medyczną itp.)

Dopasuj kopertę do swojej przesyłki 

Każda przesyłka wymaga odpowiedniego opakowania. Zapewnij odpowiednie zabezpieczenie swoim wysyłkom. Dopasuj kopertę do swojej przesyłki. Rozmiar oraz rodzaje zamknięć kopert zostały już przez nas opisane. Teraz omówimy rodzaje kopert, jakie posiadamy w swojej ofercie, pod względem ich zastosowania.

Koperty bąbelkowe

koperta bąbelkowąKoperty bąbelkowe stanowią jeden z najpopularniejszych sposobów na zabezpieczenie małych przedmiotów. Folia bąbelkowa umieszona jest wewnątrz koperty i chroni przed drganiami, wstrząsami i naciskiem, dzięki czemu przesyłka jest dobrze zabezpieczona. Duża wytrzymałość folii umożliwia przesyłanie przedmiotów o nieregularnych kształtach czy z ostrymi krawędziami bez obaw o uszkodzenie koperty. Koperty bąbelkowe znane są również pod nazwami koperty powietrzne lub koperty pęcherzykowe

W kopertach bąbelkowych najczęściej stosowanym zamknięciem jest pasek samoprzylepny z taśmą zabezpieczającą. Jest to wygodne i szybkie rozwiązanie podczas pakowania przesyłki. Adresat takiej koperty otrzymuje również jasną informację, że koperta nie była wcześniej otwierana, ponieważ bez uszkodzenia jej nie byłoby takiej możliwości. 

Jakie przedmioty można wysyłać w kopertach bąbelkowych?

Właściwości kopert bąbelkowych umożliwiają przesyłanie w nich delikatnych przedmiotów, które potrzebują odpowiedniego zabezpieczenia. Folia bąbelkowajest świetnym elementem amortyzującym czynniki zewnętrzne takie jak wstrząsy czy zbyt duży nacisk. Dlatego też koperty bąbelkowe wykorzystywane są do przesyłania takich przedmiotów jak:

 • elektronika, 
 • akcesoria telefonicznych i komputerowych, 
 • wyroby ceramiczne,
 • produkty wykonane z kruchych materiałów,
 • płyty,
 • i wiele innych produktów.

Różnorodność rozmiarów kopert bąbelkowych sprawia, że są sprawdzą się idealnie do szerokiej gamy produktów.


W naszym sklepie znajdziesz znajdziesz takie kategorie kopert bąbelkowych:
 • białe,
 • brązowe,
 • foliowe,
 • kolorowe,
 • metaliczne.

Oferujemy również kategorie, w których znajdziesz koperty sprzedawane w dużych pakietach, na przykład pakiet 100 sztuk kopert bąbelkowych. To idealne rozwiazanie dla dużych firm oraz sklepów, dla których kilkadziesiąt przesyłek dziennie nie jest niczym zaskakującym.

Koperty bezpieczne


koperta bezpiecznaKolejnym świetnym rozwiązaniem dla zabezpieczenia przesyłek są koperty bezpieczne. Zapewniają one ochronę przed takimi czynnikami zewnętrznymi jak wilgoć, otarcia, nacisk, uderzenia. Wykorzystywane są często przez takie instytucje jak banki i firmy ubezpieczeniowe do przesyłania cennych przedmiotów oraz ważnych i poufnych informacji. Koperty bezpieczne zostały stworzone z myślą o bezpieczeństwie zawartości, również chroniąc same dane w nich zawarte. Jeżeli planujesz wysyłać pieniądze, poufne dokumenty, cenne przedmioty, to bez obaw możesz skorzystać z oferty naszych bezpiecznych kopert, które zostały w tym celu zaprojektowane. 

Co wyróżnia naszą ofertę kopert bezpiecznych?

Posiadamy osobne kategorie dla poszczególnych serii kopert bezpiecznych. Wyróżniamy w nich:

 • AmerSafe® 
 • Tyvek 
 • Securitex
 • Double Bag
 • Safebag

AmerSafe® to szczególnie interesująca pozycja, ponieważ model ten posiada certyfikat bezpieczeństwa Polskiego Stowarzyszenia Kryminalistycznego

Tak jak w przypadku kopert bąbelkowych, przy kopertach bezpiecznych również najczęściej stosowany jest pasek samoprzylepny z taśmą zabezpieczającą jako zamknięcie. Pozwala to na zachowanie poufności przesyłki oraz pewność, że nikt nie otworzył danej koperty przed adresatem. 

Ciekawym przykładem koperty bezpiecznej jest Koperta Safebag. Przeznaczona jest ona do przesyłania wrażliwych danych, dokumentów i cennych przedmiotów. Poza zamknięciem paskiem samoprzylepnym z taśmą zabezpieczającą, posiada również odrywane kupony kontrolne, kody kreskowe oraz specjalnie wyznaczone miejsca na podpisy i daty dostarczenia. Każda koperta posiada swój indywidualny numer. Zapewnia to najwyższy poziom bezpieczeństwa. 

Koperty papierowe


Standardowe koperty papierowe, których nie powinno zabraknąć w żadnym biurze. Sprawdzą się doskonale do przesyłania listów, dokumentów, pism i faktur. Ich popularność pozwoliła nam na stworzenie bardzo szerokiej oferty uwzględniając wszelkie rozmiary kopert oraz bardzo duży podział na ich zastosowanie. Znajdziesz w naszym sklepie:

 • Koperty CD - które swoim rozmiarem są dostosowane do wielkości płyty CD.
 • Koperty na zaproszenia - eleganckie, estetyczne i schludne koperty. Wykonane z ozdobnego  papieru o dużej gramaturze. Dostępne w wielu kolorach, a nawet z perłowym połyskiem, aby umożliwić dopasowanie koperty pod znajdujące się w niej zaproszenie. Z uwagi na różnorodność form zaproszeń, oferowane przez nas koperty są dostępne w kilku wymiarach. 
 • Koperty PLUS - są to trójwymiarowe odpowiedniki klasycznych kopert. Dzięki swojej konstrukcji sprawdzą się doskonale do przesyłania wielostronicowych plików dokumentów o zwiększonej wadze, na przykład książek, albumów, czasopism, projektów czy zbiorów faktur. Koperty są tworzone z wysokiej jakości papieru o dużej gramaturze, umożliwiając wysyłanie dużej ilości dokumentów bez obaw o uszkodzenie koperty, nawet przy dużej wadze zawartości.
 • Koperty RTG - przeznaczone do przechowywania zdjęć RTG, które wymagają odpowiednich warunków ich przechowywania. Wykonane z grubego papieru w kolorze brązowym, zapewniają zdjęciom RTG ochronę przed niszczącymi je warunkami zewnętrznymi. Najczęściej produkowane z zamknięciem bez kleju co ułatwia wyciąganie i chowanie zdjęć do koperty.
 • Koperty rozszerzane 3D - posiadają poszerzane dno oraz boki koperty, dodatkowo wzmocnione kartonowymi usztywnieniami. Są idealne do przesyłania grubych przesyłek takich jak książki, katalogi, czasopisma, projekty, zbiory faktur. Stworzone z papieru o wysokiej gramaturze zapewniają bezpieczeństwo nawet ciężkim przesyłkom, bez obaw o uszkodzenie zawartości czy koperty. Zamykane najczęściej na pasek samoprzylepny z taśmą zabezpieczającą, co ułatwia pakowanie dużej ilości przesyłek oraz ich szybkie otwieranie. Przy zastosowaniu takiego zamknięcia w tego typu kopertach, mamy również pewność, że przesyłka nie była otwierana przed dostarczeniem jej do adresata. 
 • Koperty z oknem - to wszelkiego rodzaju koperty, które posiadają foliowe, przezroczyste okienko. Stosowane najczęściej do odsłonięcia wydrukowanego na dokumencie adresu przesyłki. W przypadku kopert CD z okienkiem mamy podgląd na płytę i jej opis, która znajduje się w kopercie. Koperty z okienkiem to bardzo wygodne rozwiązanie przy wysyłaniu dużej ilości korespondencji. Nie musimy każdorazowo zapisywać ręcznie adresata czy zadrukowywać koperty. Wystarczy wydrukować adres na dokumencie, który znajdzie się w kopercie, odpowiednio złożyć dokument, aby dane adresowe zmieściły się w okienku i cieszyć się zaoszczędzonym czasem, bez konieczności podwójnego adresowania listu.
 • Koperty kwadratowe - papierowe koperty w formacie kwadratowym. W tej kategorii znajdziesz koperty z okienkiem dostosowane do płyt CD, koperty na zaproszenia, klasyczne papierowe koperty czy wypełnione folią bąbelkową. Taka kategoria ułatwia wyszukiwanie kopert o konkretnych wymiarach.
 • Koperty z otwarciem po dłuższym boku - jest to kategoria kopert przeznaczonych przede wszystkim pod listy. Jeżeli poszukujesz kopert papierowych z otwarciem na dłuższym boku, to właśnie w tym dziale znajdziesz wszystkie zebrane przez oferty, aby ułatwić ci ich filtrowanie. Znajdują się tutaj koperty z oknem czy koperty na zaproszenia, które sprawdzą się doskonale przy wysyłaniu listów, dokumentów i faktur. To najczęściej stosowane koperty w codziennej korespondencji biurowej.

Koperty ozdobne 


To kategoria z kopertami z wszystkich pozostałych działów, uwzględniająca ich walory estetyczne. Znajdują się w niej wszystkie koperty na zaproszenia, jak i koperty bąbelkowe w różnych kolorach, które wyglądają zjawiskowo i idealnie nadają się na przesłanie w nich delikatnego prezentu wprost do adresata - już sama koperta będzie stanowiła ozdobne opakowanie. W tym dziale możesz wyszukać koperty po interesującym cię kolorze:

 • koperta bąbelkowąbeżowy,
 • biały,
 • brązowy, 
 • czarny,
 • czerwony,
 • ecru,
 • fioletowy,
 • niebieski,
 • pomarańczowy,
 • zielony,
 • żółty,
 • różowy,
 • srebrny,
 • złoty,
 • szary.

Dzięki temu rozwiązaniu szybko wybierzesz ozdobną kopertę w konkretnym kolorze, który możesz dostosować do zawartości przesyłki, kolorów swojej marki czy preferencji kolorystycznych adresata.

Koperty Double Bag


Koperty przeznaczone do przesyłania przedmiotów, które nie zmieszczą się w standardowej kopercie. Charakteryzują się zwiększonymi gabarytami oraz poszerzonymi bokami i dnem, które oscylują w granicach 4-6 cm, co pozwala na przesyłanie naprawdę grubych zawartości. 

Dzięki użyciu wytrzymałych materiałów i wyposażeniu ich w elementy do zabezpieczenia zawartości, świetnie sprawdzą się do wysyłania przesyłek bez martwienia się o uszkodzenie zawartości koperty. Wysoka gramatura papieru umożliwia przesyłanie dużych plików arkuszy, jak na przykład książek, projektów, czasopism, zbiorów faktur. To bardzo wygodne koperty do archiwizacji dokumentów, jak i do ich wysyłania.

Oferujemy koperty Double Bag, na których można umieszczać nadruki takie jak logo, nazwa firmy. Takie spersonalizowanie koperty świetnie sprawdzi się jako forma marketingowa, ponieważ wyróżni naszą przesyłkę spośród innych, umieszczonych w podobnych do siebie kopertach. 

Jak widać powyżej, oferta naszego sklepu jest bardzo rozbudowana i wychodzi naprzeciw wszelakim potrzebom. Zajdziesz u nas koperty dostosowane do przesyłania eleganckich zaproszeń, książek, delikatnych zawartości czy zwykłych listów. Tworzymy naszą ofertę z myślą o zapotrzebowaniach naszych klientów i trendach panujących obecnie na rynku. I to właśnie naprzeciw waszym oczekiwaniom wychodzimy z inicjatywą poszerzania naszego asortymentu.

Sprawdź ofertę naszego sklepu i zaopatrz się we wszelkiego rodzaju koperty! W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 228531689, mailowego na [email protected] lub przez formularz na naszej stronie internetowej. Życzymy udanych zakupów!

Koperty - idealne na listy i nie tylko
Wyślij emailem
 • Ile kosztuje najprostsza koperta?

  Koperty stosowane są od dawna, powstanie koperty w takiej formie, jaką znamy dzisiaj, określa się na końcówkę dziewiętnastego wieku. Dziś praktycznie nikt z nas nie wyobraża sobie wysyłania pocztą czy kurierem towarów, dokumentów bez pomocy różnego rodzaju kopert.

  Najtańsze koperty kosztują dziś kilkanaście groszy w przeliczeniu na jedną sztukę. Najczęściej sprzedawane są w opakowaniach zbiorczych po 100 lub 1000 sztuk. Z kolei tekturowa koperta to koszt około dwóch złotych za sztukę w zależności od konkretnego jej rozmiaru.

  Różnego rodzaju koperty możemy kupić na stronie internetowej neopak.pl.
 • Czy koperta bąbelkowa metalizowana sprawdzi się jako opakowanie na prezent?

  Opakowanie na prezent to dość istotna sprawa, każdy z nas chce, by osoba obdarowywana przez nas doceniła każdy element prezentu, również jego opakowanie. Najczęściej do zapakowania prezentu stosuje się ozdobny papier pakowy, torby prezentowe lub ozdobne pudełka kartonowe.

  Ostatnim hitem w branży opakowaniowej stają się metalizowane koperty bąbelkowe, które wykorzystywane są jako opakowanie premium do wysyłki towarów. Nie ma co jednak ukrywać, że tego rodzaju koperta bąbelkowa idealnie sprawdzi się również jako eleganckie opakowanie na prezent.

  Metalizowane koperty bąbelkowe możemy kupić na stronie internetowej neopak.pl.
 • Czy koperta bąbelkowa może być zamiennikiem kartonowego opakowania?

  Ilość opakowań do wysyłki obecnie dostępna na rynku jest tak wielka, że osoba, która codziennie nie obraca się w branży opakowaniowej, może mieć problem z doborem odpowiedniego opakowania do wysyłki różnego rodzaju towarów. 

  Czy koperta bąbelkowa może skutecznie zastąpić kartonowe opakowanie do wysyłki? Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki konkretnie towar chcemy wysłać. Czasami koperta bąbelkowa idealnie sprawdzi się zamiast kartonowego opakowania, ponieważ nie będziemy potrzebowali wypełniaczy, taśmy pakowej, a także dodatkowego zabezpieczenia w postaci folii stretch.

  Różnego rodzaju opakowania możemy kupić na stronie internetowej neopak.pl.
 • Dlaczego koperty z oknem są tak chętnie wykorzystywane przez firmy?

  W obecnych czasach wysyłanie listów z pismami odeszło nieco w niepamięć. Wszystko ze względu na to, że większość pism i dokumentów możemy obecnie wysłać przy pomocy poczty elektronicznej lub po prostu maila. Po dziś dzień jednak duża ilość podmiotów gospodarczych musi dostarczać niektóre pisma w formie fizycznej. Wykorzystywane są do tego najczęściej koperty z oknem.

  Dlaczego właśnie tego rodzaju koperty? Przede wszystkim są wytrzymałe, tanie w zakupie w przypadku dużej ilości. Jednak największym plusem jest to, że dzięki odpowiedniemu umieszczeniu okna, w większości przypadków do koperty wkładane jest tylko pismo, bez konieczności dodatkowego adresowania koperty.

  Koperty długi DL z oknem możemy kupić na stronie neopak.pl.

Dodaj swój komentarz

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie