Jakub BieleckiJakub Bieleckiczwartek, 13 kwietnia 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 621
Ilość komentarzy: 0

Nietypowe sposoby na wykorzystanie kopert

Dlaczego warto korzystać z nietypowych sposobów wykorzystania kopert? To proste - wiele osób po prostu ma w domu niepotrzebne koperty, które mogą dzięki temu dostać drugie życie. Dodatkowo produkt ten jest niezwykle tani. Koszt zakupu jednej papierowej koperty to zwykle zaledwie kilka groszy. Ponadto, poza tradycyjnymi kopertami na listy i dokumenty, można skorzystać z kopert bąbelkowych, metalicznych, czy ozdobnych kopert.

Śmiało możemy więc podsumować, że koperty mają naprawdę wiele zastosowań. W dzisiejszym artykule postaramy się wskazać na kilka nietypowych sposobów wykorzystania kopert.

Nie tylko na listy - koperty jako sposób przechowywania dokumentów


Przechowywanie dokumentów tylko w teorii jest prostym zadaniem. W rzeczywistości należy wtedy pomyśleć o odpowiednim oznaczeniu poszczególnych plików kartek. Także zachowanie istotnych informacji wydrukowanych na papierze tak, aby długo pozostały w dobrym stanie, może przyprawić o ból głowy. Przekonały się o tym nie tylko osoby posiadające wiele “papierów”, ale także firmy. Do okiełznania dokumentacji przydatne mogą być właśnie koperty z papieru, najlepiej w sporym formacie.

Nietypowe sposoby wykorzystania kopert

W celu zabezpieczenia firmowych dokumentów lub domowego archiwum, można posłużyć się papierowymi kopertami. Najlepiej sprawdzą się koperty w sporym rozmiarze - na przykład pozwalające włożyć do środka kartkę A5, czyli połowę najpopularniejszej kartki rozmiaru A4. W ten sposób możemy przechowywać:
 • faktury
 • rachunki
 • umowy
 • akta
 • listy
 • korespondencję firmową
 • świadectwa, dyplomy, certyfikaty
 • inne rodzaje dokumentów

Jaki rozmiar koperty wybrać do przechowywania dokumentów?


W Neopaku znajdą Państwo papierowe koperty w każdym rozmiarze. Pozwalają nie tylko na przechowywanie dokumentów różnego typu. Można łatwo je podpisać, by bez trudu znaleźć żądane dokumenty. Problemem nie będzie też wysłanie zawartości koperty - wtedy staje się ona doskonałym opakowaniem wysyłkowym. Koperty ułatwiają też przechowywanie dokumentacji w większych pudełkach, koszulkach, czy segregatorach. Popularne formaty kopert papierowych to:

Dekoracje wykonane z papierowych kopert


Papierowe koperty mogą Państwu także posłużyć do wykonania niedrogich, niepowtarzalnych ozdób i dekoracji. Odpowiednie wycięcie ich i złożenie według znalezionej w Internecie instrukcji pozwoli na stworzenie jednego z różnych wzorów. Przykładami są kwiaty, wiatraczki, czy kolorowe girlandy.

Koperty z papieru często stają się też przydatne dzieciom. Można z ich użyciem wykonywać wiele kreatywnych prac plastycznych lub użyć ich do zabawy. W końcu kto nie chciałby przechowywać swoich cennych liścików, naklejek, czy wycinanek w prawdziwej kopercie?
Koperty

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty

Wakacyjny pamiętnik zamknięty w zwykłej kopercie


Pamiątki z wakacji często są drogie i stwarzają problemy przy długotrwałym przechowywaniu. Zwykle już niedługo po zakończeniu wakacji okazuje się, że służą jedynie za miejsce zbierające kurz. Można zatem podejść nieco inaczej do kwestii zachowywania wakacyjnych wspomnień. Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie papierowej koperty jako prostego i niedrogiego albumu na wakacyjne zdjęcia. Poza nimi możemy w kopertach przechowywać zapisane kartki papieru - na przykład tworząc mini-dziennik.
Jak wykorzystać koperty
To bardzo tanie rozwiązanie, nie zajmuje miejsca w późniejszym czasie, a każdy wakacyjny wyjazd może zostać zachowany właśnie w postaci kopertowego albumu.

Wsparcie przy rysowaniu


Papierowe koperty zwykle mają bardzo foremne kształty. Taki produkt może więc posłużyć za prowizoryczną linijkę i ekierkę. Mając kopertę pod ręką bez trudu narysujemy przy jej użyciu proste linie, kąt prosty, a często również ciekawe wzory. Takie rozwiązanie powinno się w szczególności podobać dzieciom. Warto więc włożyć między kartki zeszytu lub podręcznika do matematyki jedną lub dwie koperty. Mogą się przydać w najmniej spodziewanej sytuacji!

Koperty papierowe jako opakowanie wysyłkowe, nie tylko dla listów


Zwyczajowo przyjęło się uznawać koperty z papieru za idealne opakowanie dla listów. Istotnie, przez wiele lat był to główny sposób wykorzystania papierowych kopert. Dziś spora część papierowej korespondencji nie jest już potrzebna w związku z wysyłaniem poczty drogą elektroniczną.Przeniesienie sporej części naszych poczynań do sieci sprawiło też, że popularne stały się zakupy przez Internet. Nasze zamówienia często trafiają do nas bezpośrednio od sprzedawcy, który może zapakować je w: koperty bąbelkowe
Koperty bąbelkowe są jednym z najlepszych rodzajów opakowań dla branży e-commerce. Warstwa folii bąbelkowej znajdująca się wewnątrz odpowiada za zabezpieczenie towaru. Koperta jest estetycznym, dość trwałym i przy tym niedrogim opakowaniem wysyłkowym. Samo pakowanie towaru przy użyciu kopert jest natomiast błyskawiczne. Nic dziwnego, że tak wiele firm właśnie w ten sposób pakuje wysyłane produkty.
Nietypowe sposoby na wykorzystanie kopert
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie