Paweł SaigomadePaweł Saigomadewtorek, 18 października 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 783
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

O czym pamiętać składając indywidualne zamówienie na kartony

Zamówienia indywidualne na kartony - podanie jakich parametrów przyspieszy wycenę?


Opakowania tekturowe i kartony wykorzystywane są niemalże w każdym sektorze gospodarczym. Pakowane są w nie m.in. urządzenia AGD i RTV, produkty spożywcze oraz przemysłowe. A także środki higieny, meble, książki, lekarstwa, elementy wyposażenia mieszkania. Bardzo często zarówno producenci, jak i sprzedawcy korzystają z opakowań dostępnych na rynku. Dzięki temu, że stanowią one wyjątkowo szeroką ofertę - o czym możecie przekonać się także w sklepie Neopak, to bez większych problemów jesteś w stanie dopasować karton do produktu, który będzie w niego zapakowany. Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji na temat standardowych wymiarów i oznaczeń, zachęcam Cię do przeczytania artykułu "Kompletny przewodnik po kodach FEFCO". Nie zawsze jednak jest możliwość dopasowania towaru do kartonu. Co zrobić w takiej sytuacji?

Złożony karton na taśmie produkcyjnej

Jaki karton wybrać?


Wybór opakowania tekturowego czy kartonu ma ogromne znaczenie. Oprócz tego, że liczy się jego jakość, czy trwałość, pod uwagę należy wziąć również np. wymiary. W ofercie sklepu Neopak znajdziesz m.in. kartony A4, kartony A5 i A6. Zanim jednak przejdziemy do zagadnienia, jakim są parametry potrzebne do składania indywidualnego zamówienia, na przykładzie kartonów dla sklepu internetowego powiem Ci, dlaczego tak ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru.

Wybór kartonów do sklepu internetowego - nie za mały, nie za duży


W sklepie online zazwyczaj znajduje się dość szeroki asortyment. I choć wydawać by się mogło, że np. w sklepie z ubraniami wystarczy mieć foliopaki, w które zapakować można koszulki, czy spodnie, to jednak problem pojawia się, gdy trzeba wysłać zimowy płaszcz. Jak widać, nawet przy takim asortymencie jeden rodzaj opakowania nie będzie się sprawdzało. Jeszcze większy problem robi się w momencie, w którym wysyłane przez sklep produkty są delikatne i kruche. Oczywiście wymagają dodatkowego zabezpieczenia, w czym doskonale sprawdza się np. folia bąbelkowa. Jednakże trzeba pamiętać, że w takim wypadku karton nie może być, ani za mały, ani za duży. W przypadku pierwszym, gdy produkt będzie dotykał ścian kartonu, zwiększy się ryzyko jego uszkodzenia, bo cała siła nacisku na ściany kartonu, będzie od razu przenoszona na przedmiot. Nie może być też zbyt duży - wtedy zdecydowanie w ilościach hurtowych będziesz musiał korzystać z wypełniaczy do paczek. Choć w sklepie Neopak, znajdziesz rabaty przy zakupie większych ilości, to jednak bezsensowne wykorzystywanie wypełniacza, będzie generowało niepotrzebne koszty.

Złożone i zabezpieczone taśmą pakową kartony o różnych rozmiarach
Na zamówienie

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Na zamówienie

Na co zwrócić uwagę przy zamówieniach indywidualnych

1. Rodzaj opakowania


W pierwszej kolejności musisz określić jaki towar będzie w tych opakowaniach przechowywany lub przewożony. Czy będzie to drobnica, czy raczej towary wielkogabarytowe. A może jedzenie, np. pyszna i pachnąca pizza? Do wyboru masz np.:
 • kartony klapowe;
 • kartony fasonowe;
 • kartony automatyczne;
 • kartony teleskopowe;
 • kartony sztancowane;
 • pudełka wykrojnikowe;
 • pudełka poduszki.

2. Rodzaj oraz parametry tektury


Skoro wybrałeś już rodzaj opakowania, nadszedł czas na wybór materiału, z jakiego będzie ono wykonane. Tektura, której firma używa do produkcji opakowań, jest wysokiej jakości. Wyróżnia się wytrzymałością i solidnością. Jak wysokie te parametry mają być? Wszystko zależało będzie od tego, co w nim umieścisz. Pudełko może być wykonane z 5-warstwowej lub 3-warstwowej tektury. Do wyboru masz też różne rodzaj fal: E,C,B,BC oraz BE.

Złożone kartony

3. Wymiary opakowania


Zgłoszenie, jakich rozmiarów ma być opakowanie, jest tak samo ważne, jak wybór materiału, z którego ma zostać wykonane. Zwróć uwagę na to, że:
 • L = długość;
 • B = szerokość;
 • H = wysokość.
Najczęściej wymiary podawane są w milimetrach - co również jest bardzo ważną informacją dla Ciebie. Zwróć uwagę na to, w jakiej dokładnie formie ma być podana wielkość kartonu.

4. Indywidualny nadruk


Korzystając z usług producentów opakowań, np. Neopaka masz możliwość podczas składania zamówień indywidualnych zgłosić chęć nadruku na opakowaniu. Nie musi być to logo Twojej firmy. Również dobrze możesz umieścić nazwę i adres przedsiębiorstwa, czy adres strony internetowej. Coraz częściej spotykane są też kolorowe nadruki, które mają mieć wpływ na poprawę nastoju Klienta.

5. Ilość sztuk


Kolejna informacja, bez której ciężko jest przyjąć indywidualne zamówienia to z pewnością ilość zamawianych sztuk. Przed złożeniem zamówienia najlepiej jest skontaktować się z pracownikami sklepu. Da to możliwość dopytania o wszystkie szczegóły. Łącznie z tym, czy możliwy jest do uzyskania rabat z uwagi na znaczne zamówienie.

Złozone kartony wielkogabarytowe

Zebrałeś wszystkie te parametry? Doskonale się składa. Podanie ich może znacznie skrócić czas realizacji zamówienia. Firma będzie miała wszystkie informacje, których potrzebuje. A to m.in. wyeliminuje zawracanie Ci głowy telefonami, czy wiadomościami e-mail z prośbą o uzupełnienie danych. Chcesz upewnić się, jak cały proces będzie przebiegał? Zapraszam do odwiedzenia strony "Zamówienia indywidualne spersonalizowane". Tam znajdziesz nie tylko bardziej szczegółowe instrukcje, co do postępowania, ale również formularz kontaktu, z którego w razie pytań warto skorzystać.
Złożone kartony z tektury
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie