Paweł SaigomadePaweł Saigomadeśroda, 19 kwietnia 20235 minut czytanialiczba wyświetleń: 632
Ilość komentarzy: 0

Porządkowanie piwnicy z pomocą kartonów

Nadszedł czas zmiany opon z zimowych na letnie? Z pewnością trzeba je odgrzebać z czeluści mniej i bardziej potrzebnych akcesoriów samochodowych? A może szukasz miejsca na przechowywanie ubrań sezonowych, sprzętu RTV albo rodzinnych pamiątek? Doskonale w takiej sytuacji sprawdzi się przydomowa piwnica. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni sprawia, że może ona służyć jeszcze jako miejsce do przechowywania zapasowego kanistra z benzyną i namiotu. Także butli z gazem, która przydaje się na rodzinne wypady piknikowe za miasto.

Kartony przeprowadzkowe wypełnione po brzegi

Porządki, czyli sposób na znalezienie dodatkowego miejsca w piwnicy


Jak to wszystko zmieścić? Oczywiście, nie każdy ma piwnicę, w której znajdzie się przestrzeń na przechowywanie wszystkiego, co by chciał. Jednak dobra organizacja przestrzeni z pewnością pomoże znaleźć dodatkowe miejsce. A bonusem tego będzie porządek oraz możliwość szybkiego znalezienia przedmiotu, którego się poszukuje. Od czego rozpocząć sprzątanie piwnicy? Jakie materiały i akcesoria mogą sprawić, że prace będą przebiegały szybko i sprawnie? Czy kartony, taśmy pakowe, folia bąbelkowa albo folia stretch mogą się przydać?

Generalne porządkowanie piwnicy - od czego zacząć?


Choć może wydawać Ci się to banalne, to jednak najlepiej porządkowanie piwnicy zacząć od ustalenia terminu, w którym owe prace mają się odbyć. Dlaczego jest to takie ważne? Z kilku powodów. Pierwszym bez wątpienia jest to, że wyznaczając konkretny termin, będziesz w jakiś sposób zobowiązany do tego, aby zadanie to wykonać. Po drugie, gruntowne porządki mogą zająć nawet kilka godzin, dlatego warto wziąć pod uwagę, aby był to Twój dzień wolny. Jeśli będziesz potrzebować pomocników, ustalając termin, możesz poinformować znajomego, lub domowników o tym, że mogą być tego dnia potrzebni. Termin jest? Chętnych do pomocy znalazłeś? Co dalej?

Piwnica i wiszące rowery na ścianie

Kartony przeprowadzkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony przeprowadzkowe

Przygotowania do bitwy - realnie oceń swoje możliwości i sytuację, w jakiej się znalazłeś


Nasz wstęp zabrzmiał jak przygotowanie do walki? Choć wydawać może się to trochę zabawne, to poniekąd tak to właśnie będzie wyglądało. Podczas gruntownych porządków, często dochodzi do sytuacji, w której gdzieś po drodze gubimy zapał i chęci. A najczęściej moment ten nadchodzi w chwili największego bałaganu. Tak, tak - dobrze słyszałeś. Najczęściej, żeby było czysto, najpierw musi stać się jeszcze większy rozgardiasz. Dlatego zachęcamy do odpowiedniego przygotowania się do porządków. Jednym z najlepszych sposobów jest przygotowanie listy rzeczy, które są do zrobienia. W domu z pewnością znajdziesz papier ksero w ryzach, skąd będziesz mógł zabrać kilka kartek. Znaleźć się też powinna jakaś wygodna podkładka. Jeśli nie masz żadnej w sklepie Neopak w kategorii teczki na dokumenty znajdziesz clipboard PVC, która doskonale się nada. Przydać się też mogą długopisy. Przygotowana lista pozwoli Ci działać schematycznie, a to daje szansę na sukces.

Zadbaj o odpowiednią ilość miejsca wybierając funkcjonalne meble


W każdej piwnicy znajdują się przedmioty, które muszą kategorycznie w niej zostać. Oczywiście, w trakcie porządków z pewnością okaże się, że część rzeczy można wyrzucić, jednak pewne "must have" będzie musiało być zachowane. Wcale nie oznacza to jednak, że muszą one porozrzucane być po różnych zakątkach pomieszczenia. Dzięki odpowiedniej organizacji przestrzeni mogą mieć one swoje miejsce. Oznacza to, że nie tylko wnętrze będzie sprawiało wrażenie bardziej zorganizowanego, ale również łatwiej będzie znaleźć narzędzia i inne produkty znajdujące się w piwnicy. Oprócz półek zawieszonych na ścianie ciekawym rozwiązaniem są też wózki półkowe wyposażone w hamulce. Dzięki nim nie tylko wygospodarujesz miejsce na najważniejsze narzędzia i przedmioty, ale też będziesz mógł zachować czystość. A w razie konieczności np. naprawy auta lub innego sprzętu, bez problemu wyjedziesz wózkiem przed dom. Dzięki temu wszystkie niezbędne narzędzia będziesz miał pod ręką.

Mężczyzna stojący przy półkach z kartonami

Masz już meble? Nadszedł czas na pozbycie się zbędnych przedmiotów


Na tym etapie prac porządkowych bardzo ważną rolę bez wątpienia odgrywały będą worki na śmieci. Po wybraniu nowych mebli lub dojściu do wniosku, że będziesz bazował, na razie, na tych, które masz, musisz przygotować się na konieczność wyrzucenia niepotrzebnych rzeczy. I co najważniejsze, musisz być w tym wyjątkowo konsekwentny. Te leżące od kilku lat w najciemniejszym kącie piwnicy przedmioty z pewnością Ci się już nie przydadzą. Część z nich, jeśli jest w dobrym stanie, może udać Ci się sprzedać. Jeśli uważasz, że szansę na to są raczej marne, po prostu pożegnaj się z nimi i wyrzuć. Sprzątając piwnicę i wybierając worki na śmieci, zadbaj o to, aby miały one raczej dużą pojemność. Pamiętaj też o konieczności segregacji odpadów.

To jeszcze nie wszystko - zadbaj o odpowiednie kartony i pudełka


Niezależnie od tego, czy będą to regały, z których korzystasz obecnie, czy nowe wózki półkowe musisz pamiętać o najważniejszej rzeczy. A mianowicie o tym, że upychanie na nich niezliczonej ilości przedmiotów bez ładu i składu nie ma sensu. I po takim sprzątaniu możesz mieć wrażenie, że niewiele się zmieniło, łącznie z czasem potrzebnym na poszukiwanie przedmiotów znajdujących się w piwnicy. Zdajemy sobie oczywiście sprawę z tego, że nie jest konieczne utrzymywanie w tym pomieszczeniu nieskazitelnego porządku, takiego jak w domu. Mimo wszystko przy generalnych porządkach warto zadbać o to, aby wykonać wszystkie zadania poprawnie i z zaangażowaniem. Kartony wykonane z wysokiej jakości tektury doskonale sprawdzą się w przypadku segregowania znajdujących się rzeczy w piwnicy.

Ustawione piętrowo kartony klapowe

Jakie kartony sprawdzą się podczas porządkowania piwnicy?


Możesz wybrać kartony klapowe, choć ciekawym rozwiązaniem będą w tym przypadku kartony przeprowadzkowe. Zwłaszcza te wyposażone w uchwyty. Łatwo będzie je wyciągnąć za uchwyt z półki, a zamknięcie będzie sprawiało, że znajdujące się wewnątrz produkty nie będą się tak mocno kurzyły. Tektura to materiał, po którym łatwo się pisze. Do oznaczenia pudeł wystarczą więc markery. Jeśli przechowujesz w piwnicy ubrania, warto dodatkowo zabezpieczyć je przed wilgocią. Podobnie jest z książkami oraz różnego rodzaju dokumentami i magazynami. Do tego przydać się może folia stretch. Przed wilgocią warto też ochronić kartony i pudełka, które stały będą na posadzce.

Dyscyplina - sposób na utrzymanie porządku w piwnicy


Wszystkie przedmioty znalazły się w skrupulatnie opisanych kartonach i znajdują się albo na półkach, albo na podłodze - odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Mniejsze przedmioty mogły znaleźć się w proporcjonalnie mniejszych pudełkach. Jednak nie tylko. Ciekawym rozwiązaniem są też szuflady na biurko - można w nich trzymać śrubki, podkładki i inne drobne akcesoria. A także dokumenty. Przedmioty, które chcesz umieścić w szufladzie można dodatkowo zabezpieczyć - koszulki na dokumenty sprawdzą się doskonale. O czym należy pamiętać, chcąc mieć jak najdłużej porządek w piwnicy? Przede wszystkim o konieczności odkładania przedmiotów, z których się korzysta w miejsce, z którego się je wzięło. Dzięki temu unikniesz chaosu. Zadbaj też o to, aby nie przechowywać przedmiotów, których nie będziesz używać z myślą, że "kiedyś może mi się to przyda".

Nieposprzątana piwnica

Podsumowanie - sprzątanie piwnicy i wykorzystanie kartonów


Jak widzisz, kartony mogą być przydatnym akcesorium podczas sprzątania piwnicy. Na szczęście w sklepie Neopak znajdziesz różne rozmiary, które pozwolą na optymalne dopasowanie do Twoich potrzeb. Wykonane z wysokiej jakości tektury opakowania są wielokrotnego użytku, dzięki czemu posłużą Ci przez długi czas. Zadbaj jednak o to, aby były odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią.
Bałagan w piwnicy
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie