Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskawtorek, 7 czerwca 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1114
Ilość komentarzy: 0

Przegląd kopert bezpiecznych. Czym są te produkty?

Przegląd kopert bezpiecznych. Czym są te produkty?


Są takie druki lub dokumenty, które nie mogą być wysyłane sobie ot, tak. Powinny być one odpowiednio zabezpieczone i przygotowane do ruszenia w drogę. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób stawiającym na bezpieczeństwo podczas transportu, na przykład faktur z ubiegłych lat, umieściliśmy w naszej ofercie specjalne koperty bezpieczne. Jak sama nazwa wskazuje, nie są to zwyczajne produkty, które dostać można w każdym sklepie – jest to artykuł na miarę firm, które osiągać chcą sukcesy na każdej płaszczyźnie prowadzenia działalności. Koperty te chronią przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi, skutkami temperatury wysokiej, jak i niskiej. Sprawdzą się również w transporcie przedmiotów wartościowych. Co jeszcze warto wiedzieć o kopertach bezpiecznych? Jakie ich rodzaje dostępne są w sklepie internetowym Neopak?

Koperty bezpieczne bankowe

Czym są koperty bezpieczne? 


Koperty bezpieczne znalazły swoje idealne zastosowanie, jako artykuł chroniący poufność danych dokumentów. Tego typu opakowania wykorzystywane są również przez różnego rodzaju przedsiębiorstwa, w których funkcjonowaniu poufność danych jest niezwykle istotna. Mowa przede wszystkim o bankach, czy firmach ubezpieczeniowych, które przechowują dane, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego, a szczególnie trafić w ręce nieodpowiedniej osoby. Nie tylko w biznesie koperty sprawdzą się dobrze, również w życiu prywatnym można je wykorzystać, na przykład kiedy jest potrzeba przewidzenia lub przesłania  pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów. Czym są koperty bezpieczne?

Koperty bezpieczne sprzedawane są w różnych rodzajach. W ofercie sklepu internetowego Neopak znaleźć można kilka form tego niezastąpionego artykułu – każdy warto poznać z bliska, aby znaleźć model wręcz idealny, dopasowany do potrzeb firmy lub osoby prywatnej. Odpowiadając na pytanie – koperty bezpieczne to specjalne opakowania, których nie da się otworzyć bez pozostawienia śladów wskazujących na próbę uszkodzenia zabezpieczenia. Wysyłający, po kontakcie z odbiorcą od razu będzie wiedział, że ktoś próbował dostać się do zawartości. Z drugiej strony ma on pewność, że nic nie zniknęło, a przesyłana rzecz nie została uszkodzona. Koperty bezpieczne nie nadają się do wielokrotnego użytku. Po pierwszym odklejeniu zabezpieczenia należałoby ją wyrzucić do kosza na śmieci. Do tego rodzaju kopert należą między innymi koperty bankowe, inaczej nazywane również depozytowymi. Najczęściej służą do przewożenia lub przechowywania gotówki, ważnych dokumentów, biżuterii lub innych wartościowych przedmiotów. Ciekawostką może być fakt, że z kopert bezpiecznych korzystają właściciele sklepów spożywczych, którzy pod koniec dnia rozliczają utarg i za pomocą koperty zabezpieczają go przed kradzieżą.Jakie wyróżnia się rodzaje kopert bezpiecznych? 

koperta papierowa


Koperty bankowe – zakupić je można w wielu rozmiarach, a nawet kształtach, co pozwala dopasować produkt do waluty, bo jak wiadomo, niektóre pieniądze są po prostu dłuższe niż polskie banknoty. Tych kopert istnieją dwa główne rodzaje: koperty bankowe i biznesowe. Te pierwsze używane są do przechowywania cennych, wartościowych przedmiotów – mogą to być pieniądze, papiery wartościowe lub firmowe, a nawet klucze, które nie powinny nigdy się zgubić. Koperty dołączone do naszej oferty wykonane są z folii odpornej na rozdarcie (przezroczystej lub nieprzezroczystej), a zastosowana w nich procedura zabezpieczająca gwarantuje, że zawartość przesyłki jest zabezpieczona przed ciekawskimi spojrzeniami. Warto zaznaczyć, że koperty bankowe mają nie tylko bezpieczne zapięcie, ale również są odpowiednio ponumerowane, można na nich zapisać najważniejsze informacje oraz zarejestrować je w elektronicznych systemach śledzeniach. Nadal nie przekonaliśmy? Produkt ten wykonany został z wyjątkowo solidnego, a przy tym trwałego materiału. Dodatkowo jego całą długość pokrywa wytrzymały pasek klejący. Takie zabezpieczenie to gwarancja, że przechowywane pieniądze nie zostaną skradzione – no, chyba że z całą kopertą. 

Kangurki kurierskie – adresowanie paczek może być prawdziwym wyzwaniem, dla niektórych osób. A żeby było jeszcze ciekawiej to warto wspomnieć, że firmy kurierskie lubią czasem zgubić listy przewozowe. I co w takiej sytuacji? Jakie jest rozwiązanie tego problemu? W Neopak mamy sposób na ważne dokumenty dotyczące przesyłki. Należy włożyć je w odpowiednie koperty bezpieczne, które nazywane są kangurkami kurierskimi. Zabezpieczony w nich list przewozowy nie zgubi się, bo nie będzie nawet takiej możliwości. Klasyczne zaklejanie kartki na wierzchu przeźroczystą taśmą trwa bardzo długo, a i tak nie ma się pewności, że nie zacznie padać deszcz i cały tusz po prostu zniknie pod kroplami wody. Jeśli komuś zależy na szybkim, a przede wszystkim bezpiecznym dołączaniu listów, paragonów, faktur czy innych dokumentów, to najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w koperty bezpieczne tego typu. Mocuje się je do górnej części paczki i to wystarczy, aby pracownicy sortowni i kurierzy widzieli dokładnie dane, pod które trafić musi przesyłka. Warto dodać, że dzięki warstwie niezwykle mocnego kleju koperta jest ściśle przylegająca do zawartości. Nie da się jej oderwać od pudełka ani niepostrzeżenie otworzyć.

koperty samoprzylepne kurierskie

Koperty foliowe – czy zawsze do przesyłania towarów niezbędne są pudła? Nie – prosta odpowiedź. Każdego roku rynek dystrybucji i spedycji, a dokładnie firmy pocztowe, kurierskie i transportowe otrzymują nowe wyzwania. Większa ilość produktów do przewiezienia i dostarczenia pod wskazane drzwi. Wbrew pozorom nie jest łatwo dostarczyć przesyłkę i zadbać o to, aby nie została ona w żaden sposób uszkodzona. Mają setki tysięcy przesyłek, nie da się dmuchać i chuchać na wszystkie. Właśnie, dlatego powstały koperty bezpieczne, zwane inaczej foliopakami. Zastępują one kartony, ponieważ są o wiele mniejsze i łatwiejsze do zabezpieczenia. Można w nich wysłać dosłownie wszystko to, co trafiłoby do kartonów; książki, czasopisma, katalogi, multimedia, a nawet odzież i inne przedmioty mające klasyczne kształty. Foliopaki są bardzo wytrzymałe. Nie da się ich rozerwać, a jeśli już to potrzeba naprawdę wiele siły. Ich struktura składa się z wielu warstw folii LDPE, co pozwala na bezpieczne i szybkie przechowywanie oraz dostarczanie wrażliwych materiałów.

Koperty piankowe – jest to idealny wybór dla osób wysyłających lekkie, delikatne towary. Sprawdzi się ona również wtedy, kiedy zabezpieczyć będzie przedmioty łamliwe lub wyjątkowo wrażliwe. Koperta piankowa jest dość rzadko spotykana, a to pewnie wszystko, dlatego że nie jest tak łatwo dostępna jak wyżej wymienione koperty pokrewne. Produkt ten charakteryzuje się miękkością i łatwością w użytkowaniu. Nie jest niczym trudnym spakowanie w nią rzeczy, która właśnie zaraz ruszy swoją podróż do nowego nabywcy. Koperta piankowa ochrania nie tyle przed kradzieżą – jak to było w przypadku koperty bankowej, ile przed uszkodzeniami mechanicznymi powstającymi podczas transportu. Są takie rodzaje tego artykułu, które wyposażone zostały w specjalną powłokę ochronną produkowaną z pianki polietylenowej. Dodatkowa ochrona jest trwała, a przy tym amortyzuje zapakowany przedmiot tak, aby nie obijał się on o rzeczy znajdujące się w pobliżu koperty. Co może być istotne, zastanawiając się nad wyborem koperty piankowej? Z pewnością cena. Lekkość tego artykułu do pakowania sprawia, że kwota wysyłki nie wzrasta w żaden sposób. Ponadto warto podkreślić, że nierzadko zdarza się, że pracownicy magazynu traktują przesyłki niedbale. Dzięki kopertom piankowym zawartość paczki jest chroniona przed nieoczekiwanymi wstrząsami i zderzeniami – a to bezpieczeństwo jest najważniejsze. 


Koperta bezpieczna piankowa

Koperty bezpieczne Securitex – jest to specjalna linia artykułów do pakowania stworzona ze wzmocnionego papieru i specjalnej warstwy folii aluminiowej. Takie połączenie sprawia, że rozerwanie koperty staje się wręcz niemożliwe. Czasem nawet można nie dostać się do zawartości przy pomocy twardego narzędzia i tylko nożyczki pomogą dostać się do środka.Każda przesyłka pakowana przy pomocy ochronnych kopert Securitex otrzymuje najwyższy możliwy poziom ochrony. Co warto wiedzieć, o tym produkcie? Rzecz zabezpieczona tym rodzajem kopert jest bezpieczna nie tylko od niepożądanych osób, które chciałby ją zabrać, ale również wody, wilgoci, wysokich i niskich temperatur. Koperty zamykane są za pomocą paska samoprzylepnego, na który naniesiona jest wyjątkowo mocna warstwa kleju. Stworzenie tak wytrzymałego produktu nie jest łatwe. Do tego celu używa się specjalnego papieru o nazwie Enduro. Charakteryzuje się on wyjątkowymi właściwościami, których na próżno szukać u innych kopert. Dlaczego warto używać kopert Securitex? Nawet najdrobniejsza próba nieuprawnionej ingerencji będzie natychmiast zauważona, co pozwala na szybką interwencję. 
Koperty bezpieczne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty bezpieczne

Jakie zalety oraz wady mają koperty bezpieczne? 


Bez owijania w bawełnę trzeba przyznać, że prawie każdy produkt ma swoje zalety i wady. Wiele oczywiście zależy od odbiorcy – to, co dla jednych będzie wadą dla drugich może być w pewnym stopniu neutralne lub w ogóle niezauważalne. Pracując wiele lat z inwestorami, magazynierami, twórcami nowoczesnych opakowań i ludźmi, którzy o pakowaniu wiedzą wszystko, mogliśmy dowiedzieć się więcej o dobrych, jak i złych stronach produktów, które sprzedajemy. W przypadku kopert bezpiecznych zdecydowanie więcej jest zalet – lubimy słyszeć takie informacje, bo motywują one nas do pracy. Chętnie podzielimy się tym, co wiemy o naszych produktach: 
 • koperty bezpieczne są o wiele bardziej wytrzymałe od swoich papierowych, klasycznych wersji, 
 • charakteryzują się odpornością na wodę i inne czynniki zewnętrzne, 
 • nieupoważnione osoby nie widzą zawartości, 
 • przesyłana rzecz nie zabrudzi się w żaden sposób.

A jakie są wady kopert bezpiecznych? 
 • Wyższa cena za sztukę w porównaniu do papierowych kopert, 
 • nie są ekologiczne, co oznacza, że mają negatywny wpływ na środowisko. 
koperty kilka sztuk
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie