Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskawtorek, 14 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 780
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Pudełka i kartony na dokumenty, gdzie kupić?

Właściwe wyposażenie miejsca pracy jest niezwykle istotne. Dzięki odpowiednio dobranym produktom praca staje się efektywniejsza, a pracownicy mają znacznie ułatwione zadanie. Pudełka i kartony na dokumenty to jedne z podstawowych artykułów, które powinny znaleźć się w miejscu pracy. Są to artykuły tak uniwersalne, że sprawdzą się nie tylko podczas pracy w biurze, ale także w sklepach, na magazynach oraz w wielu innych miejscach. Dzięki nim można w łatwy oraz wygodny sposób przechowywać dokumenty związane z aktualną działalnością, a także dokumenty związane z archiwizacją. Warto dowiedzieć się więcej o tych prostych, a zarazem niezwykle przydatnych artykułach. Przeczytaj poniższy tekst, w którym znajdziesz najważniejsze informacje o kartonach oraz pudełkach na dokumenty.


Charakterystyka kartonów i pudełek na dokumenty

Pudeka-i-kartony-na-dokumenty-gdzie-kupi
Zarówno kartony jak i pudełka dostępne są w kilku wymiarach. Materiał, z którego najczęściej są produkowane to gruba i solidna tektura wzmocniona falą. Kartony zazwyczaj dostępne są w kolorze brązowym, jednak można spotkać także wersje kolorowe lub nawet z jakimś wzorem. Pojemniki na dokumenty można spotkać w wielu wariantach kolorystycznych. Ich dodatkowym atutem jest obecność białego, czystego miejsca, w którym możemy umieścić notatki dotyczące zawartości znajdującej się w opakowaniu.

.
Pudeka-i-kartony-na-dokumenty-gdzie-kupi-1

Główne rodzaje kartonów oraz pudełek na dokumenty

Pudełka na dokumenty zazwyczaj dostępne są w jednym standardowym kształcie. Przypomina on prostokątny pojemnik, którego góra jest odkryta, dzięki czemu zawsze mamy szybki dostęp do najpotrzebniejszych dokumentów. Producenci pudełek widząc rosnące zainteresowanie tymi produktami, starają się sprostać wymaganiom klientów, przez co produkują je w wielu różnych kolorach. Dzięki temu można wybrać pudełka, które najbardziej nam odpowiada. Wybór wielu różnych kolorów do jednego przedsiębiorstwa, ułatwia szybkie znalezienie dokumentów, które zostały wcześniej odpowiednio posegregowane według nazwisk, dat lub innych istotnych dla nas aspektów.

W przypadku kartonów sprawa wygląda nieco inaczej. W biurze lub innym miejscu pracy w przechowywania dokumentów może sprawdzić się kilka rodzajów kartonów.


Karton wykrojnikowy

Karton wykrojnikowy jest najpopularniejszym rodzajem tego opakowania. Do jego złożenia nie potrzebujemy kleju, taśmy, nożyczek, ani żadnych innych akcesoriów papierniczych. Każdy karton wykrojnikowy po złożeniu zaopatrzony jest w wieko, które ochroni  nasze dokumenty na przykład przed przykurzeniem.

Karton klapowy

Kartony klapowe są niemal tak samo popularne jak kartony wykrojnikowe. Aby złożyć taki karton, musimy jednak dysponować taśmą klejącą. Kartony klapowe dostępne są w wersjach podstawowych oraz takich, które produkowane są grubszej i bardziej wytrzymałej tektury, dzięki czemu idealnie sprawdzą się podczas przechowywania czy archiwizacji dokumentów.


Pudeka-i-kartony-na-dokumenty-gdzie-kupi-2

Pudła archiwizacyjne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Pudła archiwizacyjne

Zalety korzystania z kartonów i pudełek na dokumenty

Zalet płynących z korzystania z pudełek i kartonów na dokumenty jest naprawdę wiele. Warto poznać, chociażby te podstawowe, aby wiedzieć, dlaczego postanowiła im zaufać spora liczba użytkowników.

Utrzymanie porządku


Główną zaletą korzystania z kartonów oraz pudełek na dokumenty jest możliwość utrzymania porządku w miejscu pracy lub nawet własnym domu. Dzięki opakowaniom dokumenty są posegregowane i mają swoje stałe miejsce.

Niska cena i łatwa dostępność

Równie ważną zaletą korzystania z tego typu opakowań jest ich niska cena. Zakup kilku sztuk nie obciąży naszego budżetu, a w momencie uszkodzenia, w każdej chwili możemy wymienić opakowanie na nowe.

Łatwe przechowywanie 

Zarówno kartony jak i pojemniki są bardzo łatwe w przechowywaniu, nawet w momencie, gdy nie są w danej chwili używane. Pojemniki zajmują mało miejsca, dzięki czemu zmieszczą się niemal w każdej szafie czy na magazynie. Kartony z kolei w momencie gdy z nich nie korzystamy, mogą zostać złożone. Taki zabieg w znacznym stopniu zmniejsza wymiary opakowań. Nawet karton o bardzo dużych gabarytach po złożeniu staje się płaski, przez co można przechowywać kilka sztuk, nie zajmując przy tym wolnej przestrzeni biura.


Pudeka-i-kartony-na-dokumenty-gdzie-kupi-3

Gdzie można kupić pudełka i kartony na dokumenty?

Kartony i pudełka na dokumenty są niezwykle popularnymi produktami, wykorzystywanymi nie tylko w biurach i prywatnych firmach. Coraz większe zainteresowanie tymi artykułami sprawiło, że są one dostępne nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także internetowych. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku możemy wybierać spośród wielu wariantów. Warto skorzystać z możliwości wybrania dokładnie takie koloru, jaki akurat najbardziej nam odpowiada. Dzięki temu pudełka oraz kartony odpowiednio wkomponują się w wystrój naszego biura i nie zaburzą jego estetyki. Jak już wcześniej wspomniano dostępność wielu kolorów może także w znacznym stopniu ułatwić naszą pracę.Pudeka-i-kartony-na-dokumenty-gdzie-kupi-4

Co jeszcze może się przydać oprócz kartonów i pudełek na dokumenty?

Kartony i pudełka na dokumenty mogą okazać się niewystarczające w przypadku większych przedsiębiorstw. W takim przypadku warto pomyśleć również o zakupie specjalnego kuferka archiwizacyjnego. Dzięki niemu również będziemy mogli utrzymać odpowiedni porządek w zarchiwizowanych dokumentach. Najczęściej kufry oferowane są w dużych rozmiarach, dzięki czemu są niezwykle pojemne. W jednym kufrze możemy umieścić kilka lub nawet kilkanaście segregatorów.
Pudełka i kartony na dokumenty, gdzie kupić?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie