Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskasobota, 19 listopada 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1631
Ilość komentarzy: 0

Pudełka kartonowe – które wybrać do e-commerce?

Pudełka kartonowe, jakie wybrać do e-commerce?


Powszechne zastosowanie pudeł kartonowych wynika z ich prostoty w budowie, funkcjonalności oraz przystępnej ceny. Nie inaczej ma się to w przypadku opakowań do e-commerce. Sklepy internetowe i niezliczone restauracje codziennie wysyłają tysiące produktów w pudełkach kartonowy. Jest to najbezpieczniejsza i najtańsza forma opakowania do wysyłki różnych produktów. Zarządcy sklepów internetowych dbający o wygląd pudełka, najczęściej używają pudeł z nadrukiem, na którym znajdują się dane firmy i logotyp. Zakupy w sieci to najpopularniejsza forma zakupów. Nic w tym dziwnego, ponieważ to bardzo proste. Wystarczy odwiedzić wybrany sklep, kliknąć kup i produkt jest wysyłany do odbiorcy tego samego dnia.

kartony do e-commerce

Co to jest e-commerce ?


W dzisiejszych czasach nowe określenia, wyrastają jak grzyby po deszczu. Nic więc dziwnego, że dla niewprawionych w nowinkach osób, może to przysporzyć bólu głowy. Wyjaśnijmy więc, czym jest e-commerce: Jest to handel elektroniczny obejmujący zakup i sprzedaż produktów i usług w internecie. Popularną w Polsce nazwą potoczną jest e-handel. Każda transakcja wymiana towarowa przy pomocy aplikacji w telefonie lub za pośrednictwem sklepów internetowych jest kupnem lub sprzedażą e-commerce.
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony


Rodzaje opakowań e-commerce


W branży wysyłkowej bardzo dużo zależy od odpowiedniego opakowania. Firmy kurierskie wykorzystują bardzo popularne dziś paczkomaty. Dzięki temu nie trzeba brać dnia wolnego od pracy, żeby oczekiwać na swoje zakupy. Jest to bardzo wygodny sposób dla odbiorcy branży e-commerce. Standaryzacja wymiarów pozwoli dobrać odpowiedni produkt do wielkości opakowania. Gotowe opakowania więc, są już dostosowane do wrogów firm kurierskich oraz rozmiarów kieszeni paczkomatów. Najczęściej stosowane opakowania i pudełka dla e-commerce wykonane są z tektury. Jest to tani i wytrzymały materiał, który dodatkowo można wzmocnić taśmą klejąca.

W przypadku delikatnych produktów o nieregularnych kształtach dodatkowo stosuje się wypełniacz. Tak zabezpieczona paczka bez większych przeszkód dotrze nienaruszona do klienta. Karton można również spersonalizować i dodać na nim wszelkiego rodzaju nadruki. Kartony klapowe ze względu na swoje wymiary oraz łatwość składnia, są wykorzystywane jako opakowania w branży e-commerce. Wśród nowości w na rynku znajdują się pudełka automaty, które posiadają wbudowane paski z klejem, dzięki temu nie trzeba używać taśmy, oraz przyspiesza to proces pakowania przesyłek.

Karton klapowy dla e-commerce

Oczywiście istnieją inne pudełka e-commerce, wśród których można wymienić:
 • Białe pudełka z kartonu
 • Kartony wykrojnikowe
 • Pudełko fasonowe
 • Pudła ozdobne
 • Kartony z nadrukiem
 • Pudełka z oknem

Pudełka odpowiednie do e-commerce


Jakie pudła kartonowe warto wybrać do swojego e-commerce?


W sieci znajduje się ogromna ilość sklepów e-handlowych. Sprzedawane i kupowane, są praktycznie wszystkie dozwolone prawnie produkty. Każdy z tych artykułów wymaga zapakowania w pudełko wysyłkowe. Różnorodność towarów wymaga odpowiedniego doboru opakowania kartonowego. Wybór nie jest prosty, ale jest kilka cech wspólnych, które powinny posiadać kartony dla e-commerce. Przede wszystkim karton musi być na tyle gruby, żeby chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Opakowanie powinno być na tyle duże, aby można było na nim przylepić list przewozowy. Należy więc dostosować wybór kartonu do umieszczanej w niej zawartości, np.: Książki nie wymagają dużej gramatury tektury, ale szkło lub elektronika już tak. Wszystko to po to żeby produkty pochodzące ze sprzedaży online docierały do odbiorcy nie naruszone.


Dlaczego warto używać pudełek kartonowych w e-commerce?


Pudełka wykonane z tektury to nie tylko niska cena i bezpieczeństwo w transporcie. To również produkt przyjazny dla środowiska. Dzięki recyklingowi, produkty tekturowe uważa się ze ekologiczne i bezpieczne dla natury. Karton traktuje się jako makulaturę i po wykorzystaniu można go przerobić np.: na papier. Opakowania ekologiczne, są naturalnym dodatkiem wykorzystywanym w branży eko, która zyskuje coraz szersze grono odbiorców. Każdy chce dołożyć swoją cegiełkę do ochrony planety.

Czym są wypełniacze opakowań dla e-commerce?

Wypełniaczami do paczek nazywa się wszelkiego rodzaju materiał wypełniający pustą przestrzeń pomiędzy kartonem, a wysyłanym produktem. Najczęściej stosowanymi wypełniaczami w kartonach wysyłkowych, są poduszki powietrzne oraz folia bąbelkową. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się wypełnianie opakowań tekturowych papierem kraftowym lub skropakiem. Jest to kolejny ukłon w stronę środowiska naturalnego. Ekologiczne produkty mogą być wykonany z naturalnej wełny drzewnej lub skrobi. Oba wypełniacze są całkowicie biodegradowalne. Warto więc iść z duchem czasu i korzystać z naturalnych wypełniaczy, co napewno nie umknie coraz bardziej świadomym odbiorcą produktów e-commerce.

Wysyłka w e-commerce


Jakie produkty e-commerce można wysyłać w kartonach?


Nie ma bliżej określonych produktów które można wysyłać, generalnie uznaje się że można wysyłać wszystko wedle uznania poza tym czego zabrania prawo oraz przepisy firm transportowych. Wśród przedmiotów i produktów zakazanych w transporcie ustanowiona przez prawo jest, między innymi broń, środki odurzające oraz materiały wybuchowe. Oprócz tego nie powinno się wysyłać organizmów żywych w tym roślin. Nie poleca się również wysyłania pieniędzy, biżuterii oraz przedmiotów o wysokiej wartości. Wiele firm kurierskich odmawia transportowania w kartonach, płynów w tym alkoholu oraz substancji żrących.
Kartony do e-commerce
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie