Paweł SaigomadePaweł Saigomadeponiedziałek, 10 lipca 20233 minuty czytanialiczba wyświetleń: 257
Ilość komentarzy: 0

Pudła archiwizacyjne - wpływ na bezpieczeństwo dokumentów

Odpowiednia organizacja biura niezależnie od tego, czy to w małej, czy większej firmie ma ogromne znaczenie w perspektywie codziennego funkcjonowania. Między innymi dlatego ogromne znaczenie ma to, jak biuro jest urządzone. A także, w jakie materiały i akcesoria zostało ono wyposażone. Komputery, wygodne fotele, biurka, regały to podstawa, która jest fundamentem wydajności. Jednak liczą się również inne akcesoria. Chociażby takie jak kalkulatory, długopisy, karteczki samoprzylepne, segregatory, teczki i koszulki na dokumenty oraz zszywacze.

Pudło archiwizacyjne na segregatory

Obowiązek przechowywania dokumentów - nieprzyjemna konieczność


Jak sam widzisz, tych różnych urządzeń i akcesoriów wykorzystywanych w codziennej pracy jest ogrom. Musisz jednak pamiętać też o tym, że bardzo duże znaczenie ma archiwizacja dokumentów. A tym samym pudełka i kartony, w których zostaną umieszczone dokumenty, które firmy mają obowiązek przechowywać. Spoglądając na piętrzące się regały wypchane pudełkami, nie da się nie zauważyć, że papierów, które należy przechowywać, jest wyjątkowo dużo. Co więcej, konieczne jest utrzymanie ich w doskonałej formie, w razie kontroli. Dlatego warto wybrać odpowiedniej jakości opakowania. Jakie kartony sprawdzą się w przypadku archiwizacji dokumentów? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Archiwizacja dokumentów w biurze - jak powinna wyglądać?


Archiwizowane dokumenty powinny być łatwe do odnalezienia. Dlatego, zanim zaczniesz zastanawiać się nad tym, jakie kartony sprawdzą się w przypadku archiwizacji dokumentów, pamiętaj o tym, aby odpowiednio zabrać się za ich przechowywanie. Podstawą powinno być odpowiednie posegregowanie dokumentów. Na szczęście, kartony można podpisać. Dzięki temu znalezienie np. faktur ze stycznia 2020 roku nie powinno być problemem. W segregacji dokumentów mogą pomóc również takie akcesoria jak koszulki i teczki na dokumenty oraz segregatory. Przydadzą się zszywki, dziurkacze i spinacze. Dzięki tego typu produktom możesz ułatwić sobie szukanie dokumentów w archiwum.

Pudło archiwizacyjne jednoczęściowe
Pudła archiwizacyjne

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Pudła archiwizacyjne

Kartony do przechowywania dokumentów - na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania?


Konieczność archiwizacji dokumentów nie podlega dyskusji. Dlatego, zamiast narzekać, warto rozejrzeć się za pudłami archiwizacyjnymi, które spełnią oczekiwania Twoje oraz instytucji, mających wgląd w owe papiery w razie kontroli. Czym powinny charakteryzować się pudła archiwizacyjne? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że powinny być wytrzymałe. W sklepie Neopak znajdziesz również modele wyposażone w uchwyty. Dzięki nim będzie można znacznie łatwiej je przenieść. Wyciąganie ich z regałów także będziesz miał ułatwione, jeśli wybierzesz kartony z uchwytami.

Wysoka jakość materiałów, z których wykonane są kartony archiwizacyjne, pozwala na przechowywanie w nich dużej ilości dokumentów bez obaw, że karton zostanie uszkodzony. W zależności od Twoich oczekiwań możesz wybrać kartony klapowe lub pudełka z wiekiem. Oba rozwiązania są wygodne i mają wiele zalet. W przypadku kartonów klapowych jednak konieczne jest użycie taśmy pakowej. Dzięki niej pudełko zostanie szczelnie zamknięte, a do wnętrza nie dostanie się kurz. Oba rozwiązania chronią dokumenty przed promieniowaniem słonecznym, które mogłoby wpływać negatywnie na ich trwałość. Jeśli chodzi o wspomnianą wcześniej różnicę w zamknięciu, to warto zwrócić też uwagę na to, że w przypadku kartonów z wiekiem, łatwiej będzie dostać się do wnętrza.

Czy kartony archiwizacyjne trzeba dodatkowo zabezpieczać?


Zwracasz uwagę na to, z jakiej tektury wykonane zostały kartony archiwizacyjne? Jednocześnie nadal zastanawiasz się, czy nawet najlepsza 5-warstwowa tektura wystarczy? Wiele zależy od tego, przez jaki czas musisz przechowywać owe dokumenty. W przypadku 5 lat, pudła z dobrej jakościowo tektury powinny w zupełności wystarczyć. Chronią przed kurzem, różnego rodzaju zabrudzeniami i wilgocią. Pamiętaj jednak, że mówimy o przypadkach, gdy w pomieszczeniu, jakim jest archiwum, utrzymywane są odpowiednie warunki. W przypadku dłuższego przechowywania dokumentów niż 5 lat warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie papieru przed erozją.

Pudło archiwizacyjne z uchwytami

Podsumowanie - gdzie zamówić pudła archiwizacyjne wysokiej jakości?


Jak sam widzisz, kartony archiwizacyjne powinny znajdować się w każdym biurze. Dokumenty, które należy przechowywać, powinny mieć zapewnione odpowiednie warunki. Należy je zabezpieczyć i chronić na wypadek kontroli. Jeśli szukasz wysokiej jakości kartonów archiwizacyjnych - klapowych lub z wiekiem; z uchwytami lub bez - dobrze trafiłeś. Neopak jako producent kartonów jest w stanie zaoferować Ci pudełka, które spełnią Twoje oczekiwania. W dodatku w korzystnej cenie i z szybką realizacją zamówienia.
Pudło archiwizacyjne z wiekiem
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie