Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskaniedziela, 27 lutego 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 1243
Ilość komentarzy: 0

Pudła i kartony do przeprowadzki

Przed Tobą przeprowadzka? Czy wiesz, że jej zorganizowanie wcale nie należy do najprostszych czynności? Nie zwlekaj więc, bo organizując przeprowadzkę najważniejsza jest organizacja czasu. Najlepiej podzielić sobie wszystko na etapy, aby nie zostawiać nic na zrządzenie losu. Najważniejszym atrybutem każdej przeprowadzki wydają się być kartony, które możesz zakupić w różnych rozmiarach, o różnym designie i grubości. Zanim je zakupisz zastanów się, ile będziesz ich potrzebować i nie żałuj kilku więcej, ponieważ przeważnie podczas pakowania rzeczy okazuje się, że kupiliśmy za mało kartonowych opakowań. 

Jak prawidłowo przygotować się do przeprowadzki?


Puda-i-kartony-do-przeprowadzki

Przeprowadzka to proces, dlatego należy go podzielić na poszczególne zadania. Zwłaszcza jeśli nie jesteś singlem i do spakowania masz właściwie całą rodzinę. Każda przeprowadza wymaga świetnej organizacji, cierpliwości, zakupów akcesoryjnych i zaopatrzenia się w odpowiedni samochód. Najlepiej taki, w którym od razu zmieści się wszystko.

Niektórym wydaje się, że pakowanie kartonów to wcale nie jest trudna rzecz. Oczywiście jest w tym ziarno prawdy, ale im lepiej przygotujemy się do pakowania, tym szybciej i łatwiej odnajdziemy w późniejszym czasie poszczególne swoje rzeczy. W pierwszej kolejności warto sporządzić konkretną listę do spakowania, aby podzielić je na poszczególne kartony. Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile mniej więcej kartonów będzie Ci potrzebnych. Pamiętaj, że na rynku znajdziesz przeróżne kartony, dlatego ważne jest również to, aby dopasować je pod względem ciężaru i rozmiaru. Dobrym rozwiązaniem jest wcześniejsze spakowanie rzeczy, których nie będziemy już używać. Dzięki temu unikniesz stresu podczas dalszego pakowania. 

Zanim zaczniesz się pakować, wcześniej przygotuj sobie odpowiednie akcesoria m.in. nożyczki, taśmę, kartony, wypełniacze, ewentualnie taśmy oznaczeniowe i marker. Nie warto bowiem zostawiać kartonów bez jakiegokolwiek oznaczenia, ponieważ kiedy już sprowadzisz się do nowego miejsca, opisane lub oznaczone kartony pomogą Ci uniknąć frustracji. Zawartość kartonów będzie szybciej rozpakowana i przeprowadzka szybko odejdzie w zapomnienie. 

Jakie rodzaje kartonów wyróżniamy?


Puda-i-kartony-do-przeprowadzki-1

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale kartonów przeprowadzkowych na rynku jest naprawdę wiele. Zalicza się do nich:
 • karton wykrojnikowy przeprowadzkowy – najczęściej wybierany rodzaj kartonu ze względu na fakt, że posiada od 3 do 5 warstwa, dlatego w odpowiedni sposób zabezpiecza zawartość przesyłki, nie pozwalając na ewentualne wypadnięcie jej zawartości. Takie kartony posiadają podwójne dno, które dodatkowo zabezpiecza zawartość. Wyposażone są w podwójne uchwyty ułatwiające przenoszenie ich z miejsca na miejsce. Dodatkowo wyróżnia się je ze względu na rodzaj zamykania. Możesz wybrać zamykanie na zakładkę lub model z klapką, a także i bez niej. W każdym z tych rodzajów kartonów nie trzeba używać taśmy klejącej. Dlatego też modele te bardzo często wykorzystywane są wielokrotnie zanim zostaną oddane do recyklingu. Zarówno ich składanie, jak i rozkładanie jest bardzo prostym zabiegiem. 
 • Kartony i pudła do komputera – podczas przeprowadzki bardzo często musimy w odpowiedni sposób zabezpieczyć takie rzeczy, jak np. komputer. Jeśli nie zakupimy do niego odpowiedniego rodzaju kartonu, wówczas możemy narazić go na uszkodzenie. Warto więc wyposażyć się w karton do komputera i nie chodzi tu tylko o osoby, przed którymi znajduje się przeprowadzkowe zadanie, ale także o firmy wysyłkowe zajmujące się wysyłką takich sprzętów do swoich klientów. Trzeba pamiętać również o dobrym zabezpieczeniu wnętrza takiego kartonu, a więc należy zakupić folie bąbelkowe, które wspaniale amortyzują ewentualne drgania i wstrząsy. Dodatki takie jak myszka i klawiatura również powinny znaleźć się w mniejszym kartonie. One także powinny być zabezpieczone folią bąbelkową. Do spakowania masz tylko laptopa? Jego także zabezpiecz w jak najlepszy sposób. Jednym z takich kartonów przeznaczonych właśnie do pakowania laptopów są tzw. fix-boxy stworzone z myślą o firmach wysyłkowych asortyment tego typu. Wyposażone są one w oddzielne miejsce na zasilacz i folię unieruchamiającą laptopa podczas transportu. Ich cena może wydawać się wysoka, ale nie warto oszczędzać na akcesoriach, które z powodzeniem mogą uchronić nasz drogi sprzęt przed zniszczeniem. 
 • Pudełka archiwizacyjne – ktoś mógłby powiedzieć, że nie jest to opakowanie przeprowadzkowe, ale jednak ma swoje szczególne miejsce podczas pakowania się. W pudełkach archiwizacyjnych chowamy nasze dokumenty i to właśnie te pudełka powinny być schowane do kolejnego kartonu. Dzięki tym akcesoriom możemy zapanować nad bałaganem w papierach, więc jeśli zależy Ci na porządku podczas przeprowadzki, koniecznie wyposaż się w pudełka archiwizacyjne.
Puda-i-kartony-do-przeprowadzki-2
 • Kartony paletowe – wspaniałe rozwiązanie dla ciężkich przedmiotów. Wykonane są z 5 lub 7 warstw tektury i posiadają bardzo wysoką gramaturę. Kartony te są dość charakterystyczne, ponieważ wykonane są fali, co mocno wpływa na ich wytrzymałość. Wiele osób nazywa je kartonami do zadań specjalnych. Oprócz swojej wytrzymałości, kartony paletowe wspaniale chronią zawartość przed wilgocią, ponieważ mogą wchłonąć więcej wody niż standardowe rodzaje kartonów. Nie ma również problemu z tym, aby ustawiać je na sobie, ponieważ nie istnieje ryzyko zagniecenia. Produkty, które warto zabezpieczać kartonami paletowymi, to przede wszystkim meble, ponieważ podczas transportu są świetnie zabezpieczone. Dlatego jeśli przeprowadzasz się gdzieś daleko i musisz dobrze zabezpieczyć swoje zasoby, koniecznie skorzystaj z kartonów paletowych. 
 • Opakowania na plakaty – w swoim domu masz plakaty lub musisz przewieźć ważne projekty? W takim razie koniecznie zainwestuj w opakowania na plakaty, ponieważ to one w najlepszy sposób ochronią duże papierowe formaty przed zniszczeniem. Wyposażone są w plastikowe zamknięcia z jednej lub obu stron. Możesz wybierać spośród opakowań owalnych, jak i kwadratowych. Kartony te mają różne rozmiary, dlatego z pewnością dopasujesz je do swoich indywidualnych potrzeb. 
 • Pudełka na kubki – podczas przeprowadzki należy zatroszczyć się o wszystkie rzeczy, zwłaszcza o te wykonane ze szkła czy ceramiki. Niektórzy ludzie uwielbiają kubki, dlatego warto zadbać o to, aby nie potłukły się podczas przeprowadzki. Do tego przydadzą się specjalne pudełka na kubki, które możesz zakupić m.in. w sklepie internetowym neopak.pl. Dostępne są różne kolory i wielkości, dlatego z pewnością dopasujesz je do swoich naczyń. 
 • Pudełka na buty – jeśli nie chcesz wkładać wszystkich butów razem do jednego, dużego kartonu, możesz zakupić kartony na buty, które zabezpieczą je w należyty sposób. Unikniesz zarysowań, zabrudzeń i innych przykrych sytuacji, dlatego jeśli lubisz swoje obuwie, koniecznie zamów dla nich specjalne kartony.
 • Kartony wysyłkowe – służą do możliwie jak najbezpieczniejszego zabezpieczania wszelkich przedmiotów. Świetnie zapewniają stabilizację i amortyzują ewentualne uderzenia i drgania. W sklepie neopak.pl znajdziesz płaskie, wysokie, grube i smukłe kartony wysyłkowe z różnego rodzaju zamknięciami. Wspaniale nadają się do przewożenia mniejszych, kruchych i ważnych przedmiotów. Jeśli posiadasz w domu alkohol i chcesz go dobrze zabezpieczyć podczas wysyłki, możesz zakupić karton wysyłkowy kratownicę. 
Kartony przeprowadzkowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony przeprowadzkowe

Jak w szybki i prosty sposób spakować kartony przeprowadzkowe?


Puda-i-kartony-do-przeprowadzki-3
 • W pierwszej kolejności sprawdź, jakie masz kartony i jakie musisz dokupić. Przeprowadź selekcję i zastanów się, jakie kartony będą Ci najbardziej potrzebne. Pamiętaj, aby wybierać takie, które są najbardziej wytrzymałe oraz o tym, aby kupić ich trochę więcej w razie czego. Nie ma sensu oszczędzać na tego typu zabezpieczeniach dla Twoich osobistych rzeczy.
 • Drugie w kolejności jest przygotowanie wszelkich potrzebnych dodatków np. taśmy, nożyczek, folie bąbelkowe, gazety, nożyk itp.
 • Zawsze staraj się pakować rzeczy grupami. Nie ma sensu pakować wszystkiego na raz do jednego kartonu. Zorganizuj sobie kartony do kuchni, łazienki, salonu, przedpokoju itd. Im bardziej rozdzielisz strefy pakowania, tym łatwiej będzie Ci się później odnaleźć podczas wypakowywania swoich rzeczy w nowym miejscu.
 • Pakowanie rzeczy powinno rozpocząć się od tych najtrwalszych, które nie będą wymagały żadnego dodatkowego zabezpieczania. Oczywiście warto pakować te, których nie będziesz już używać. Pakując rzeczy nie zapomnij ich dodatkowo zabezpieczyć, np. folią bąbelkową, gazetą czy innymi wypełniaczami. Ważne jest, aby umieszczone w kartonie przedmioty nie przesuwały się w przestrzeni kartonu.
 • Folia bąbelkowa i stretch oraz inne, miękkie wypełnienia, najbardziej tyczą się produktów szklanych, ceramicznych i z innych, kruchych tworzyw. Jeśli chcesz, aby wszystkie Twoje rzeczy dojechały w nowe miejsce w całości, koniecznie zaopatrz się w odpowiednią ilość zabezpieczeń.
 • Spakowane kartony najlepiej dodatkowo zabezpieczyć folią i to z obu stron.
 • Ciężkie przedmioty powinny być umieszczone w dolnej części kartonu a lekkie na samej górze.
 • Kiedy przenosisz karton, zawsze trzymaj go od spodu.
 • Podpisz każdy karton. Ułatwi Ci to szybsze rozpakowanie rzeczy. 
Pakowanie kartonów przeprowadzkowych to proces. Nie powinno się przekładać tego na ostatnią chwilę, ponieważ stres potrafi doprowadzić do wielu nieprzewidzianych sytuacji. Dlatego jeśli masz taką możliwość, nie przekładaj tej pracy i koniecznie zabierz się za pakowanie przynajmniej miesiąc przed. 

Puda-i-kartony-do-przeprowadzki-4

W sklepie internetowym neopak.pl znajdziesz mnóstwo różnych modeli kartonów przeprowadzkowych wysokiej jakości i w bardzo przystępnej cenie. Wybierzesz tu właściwie wszystko czego potrzebujesz, począwszy od kartonów na m.in. foliach i taśmach kończąc. Nie musisz więc rozglądać się po marketach czy innych sklepach, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz właśnie w tym miejscu. Koniecznie zapoznaj się więc z pełną ofertą asortymentową sklepu internetowego neopak.pl!
Pudła i kartony do przeprowadzki
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie