Marlena KopaczMarlena Kopaczśroda, 29 czerwca 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 3808
Ilość komentarzy: 0

Rozmiary i rodzaje kopert pocztowych i listowych

W sklepach papierniczych i biurowych znajdziesz bardzo wiele różnego rodzaju kopert. Możesz je wykorzystać do pakowania przesyłek, paczek oraz listów. Koperty różnią się między sobą nie tylko rozmiarem, ale też rodzajami oraz metodami ich zaklejania.

Większość z nich wykorzystuje się do wysyłania paczek o małych gabarytach. Tego rodzaju koperty bardzo dobrze sprawdzą się w kancelariach prawnych, sklepach internetowych oraz w biurach. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że tego rodzaju akcesoria papiernicze są przeznaczone do wysyłania listów i dokumentów. Te ostatnie możesz przesyłać na przykład do sądu, do kontrahentów albo do Twoich klientów, w zależności od indywidualnego zapotrzebowania.

Zachęcamy Cię do przeczytania tego tekstu. Dzięki niemu, dobrze poznasz koperty papierowe oraz ich rodzaje. Wtedy bez problemu dobierzesz idealną do przesyłki, którą planujesz wysłać w najbliższym czasie.


Jaką kopertę wybrać?

Koperty różnego rodzaju są bardzo potrzebne między innymi w sekretariatach, biurach, urzędach. Wykorzystuje się je do przesyłania i do zabezpieczania przesyłek w czasie ich transportowania. Wśród dostępnych w sklepach internetowych akcesoriów biurowych możemy wyróżnić między innymi takie koperty, które różnią się: wielkością i grubością, sposobem klejenia, oraz dodatkowymi wzmocnieniami.

koperty C6


Jakie najważniejsze cechy mają koperty bąbelkowe?

Bardzo często możesz je znaleźć w sklepach internetowych. Do wykorzystywane do wysyłania przesyłek. Koperty bąbelkowe to nic innego jak papier o wysokiej gramaturze powlekany folią bąbelkową. Jego zadaniem jest skuteczne zabezpieczanie przesyłki przed wilgocią. W dodatku, tego rodzaju koperty zmniejszają ryzyko przypadkowego rozerwania przesyłki. Wszystko za sprawą mocnych zgrzewów bocznych i samoprzylepnej taśmie typu HK.

koperta bąbelkowa


Dzięki temu, nie musisz wcześniej lizać koperty, aby ją dobrze zakleić. Takie zamknięcie nie daje nikomu szans na otwarcie koperty, bez pozostawiania widocznych śladów. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że koperty bąbelkowe występują w bardzo wielu rozmaitych rozmiarach. Często możesz je kupić nawet w hurtowych ilościach, na przykład po 50, 100 czy 200 sztuk. Tutaj mamy dla Ciebie jeszcze jedną dobrą informację. Polega ona na tym, że koperty bąbelkowe przy większej ilości możesz kupić z niewielkim rabatem. Taką promocję ofertuje sklep internetowy z opakowaniami Neopak.
Koperty

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Koperty

Jakie właściwości mają koperty papierowe?

Wśród możliwych do kupienia w sklepach internetowych rodzajów kopert są również oczywiście koperty papierowe. Ta klasyka nigdy nie wyjdzie z mody. Musimy tutaj wspomnieć o tym, że nadal są one wykorzystywane do masowego wysyłania listów i dokumentów. Ich ogromne ilości każdego dnia przechodzą przez ręce pracowników w biurach, urzędach, sekretarkach raz kancelariach. Oczywiście równie dobrze nadają się one do wysyłania korespondencji osobistej. Przedsiębiorcy bardzo często wybierają tak zwane koperty papierowe z okienkiem. Na pewno już nie raz w życiu z nich korzystałeś, tylko jeszcze nie wiesz, że właśnie tak się one nazywają. Ich zaletą jest fakt, że w dużym stopniu ułatwiają one adresowanie.Ma to duże znaczenie w sytuacji, gdy dany przedsiębiorca wysyła dziesiątki listów dziennie. Nie zawsze wszystko można lub wypada wysłać za pośrednictwem poczty elektronicznej. Do tej kategorii zaliczamy na przykład zaproszenia na ważne, firmowe imprezy, czy jubileusze. Wracając jednak do samych kopert, to dokument do koperty trzeba wkładać w taki sposób, aby od razu był widoczny w okienku adresat. Natomiast, jeżeli chodzi o korespondencję firmową, to możesz zamówić w sklepie internetowym Neopak koperty z nadrukiem własnego logo lub nazwy firmy.

Czym wyróżniają się koperty bezpieczne?

Jeżeli poszukujesz sposobu na odpowiednie zabezpieczenie przesyłki przed osobami niepowołanymi i postronnymi, to mamy dla Ciebie bardzo dobre rozwiązanie. To oczywiście koperty bezpieczne na gotówkę. Charakteryzują się one tym, że wykorzystuje się je w przesyłkach bankowych oraz depozytowych. Nie bez znaczenia jest tutaj również fakt, że mają one specjalne certyfikaty bezpieczeństwa, indywidualny kod kreskowy, który daje możliwość ich szczegółowego śledzenia. Dodatkowo, mają specjalne zamknięcie z integratorem ciepła. Chroni ono zawartość przed potencjalnymi uszkodzeniami mechanicznymi, chemicznymi oraz termicznych. Wykonano je z naprawdę solidnej folii polietylenowej. Mogą być białe lub transparentne. Różnią się rozmiarem albo wysokością.

koperty bezpieczne

Co to są koperty kurierskie, tzw. foliopaki?

Koperty kurierskie są coraz częściej stosowanym sposobem pakowania wysyłanych rzeczy. Foliopaki to worki foliowe wyprodukowane z solidnej, przeźroczystej folii PE. Jest ona odporna na rozciąganie. Dzięki temu, trudno jest je przez przypadek przerwać. Bardzo dobrze nadają się do błyskawicznego pakowania. Wspaniale zabezpieczają zawartość przed zabrudzeniami, wilgocią, czy kurzem.

Folia charakteryzuje się szczelnością. Gdy dobrze się ją zaklei, to w ogóle nie przepuszcza wody. Warto tutaj wspomnieć również o tym, że koperty kurierskie zazwyczaj mają naprawdę duże rozmiary. To sprawia, że bez problemu zapakujesz do nich na przykład wcześniej zapakowane na przykład w pudełko przedmioty. W ten sposób podwójnie chronisz zawartość paczki. Nie bez znaczenia jest tutaj również fakt, że mają one paski klejowe typu HK.

Sprawiają one, że wystarczy wrzucić do koperty pakowany produkt oraz odkleić pasek zabezpieczający. Następnym etapem pakowania jest oczywiście zaklejenie koperty. Paczka jest już gotowa do tego, aby wyruszyć w podróż. Trafi prosto do rąk adresata. Może jeszcze o tym nie wiesz, ale nie są to wszystkie rozmiary kopert, jakie możesz obecnie spotkać na rynku. Mamy Ci do zaoferowania jeszcze kilka całkiem ciekawych propozycji. Oto kolejna z nich.

Co to są przylgi foliowe, czyli tak zwane kangurki?

Przylgi foliowe to koperty które bardzo często są wykorzystywane do dołączania listów przewozowych lub dokumentów. Na całej swojej powierzchni mają one specjalny klej. Daje on im możliwość przyklejenia do paczki albo do innego towaru. Tego rodzaju koperty produkuje się z naprawdę bardzo wytrzymałej folii. Daje ona możliwość bezproblemowego skanowania kodów kreskowych. Mogą się one pojawić na dokumentów, które znajdują się w tej kopercie. Jest to bardzo ważne ze względu na fakt, że są one często wykorzystywane do kurierskich listów przewozowych.

Mamy już za sobą omówionych wiele rodzajów kopert. Jednak jest jeszcze jeden podział, którego po prostu nie możemy pominąć w tym zestawieniu. Mianowicie mamy tutaj na myśli rozdzielenie kopert z uwagi na sposób ich zaklejania. Sprawdź, czy one się od siebie różnią! Zachęcamy serdecznie do dalszego czytania tego artykułu. Dopiero zaczynamy Cię wprowadzać w ten fascynujących świat kopert i materiałów opakowaniowych.
Rozmiary i rodzaje kopert pocztowych i listowych
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie