Paweł SaigomadePaweł Saigomadeczwartek, 30 czerwca 20224 minuty czytanialiczba wyświetleń: 1408
Artykuł oceniony na 3.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Skąd się wzięła popularność pudełek subskrypcyjnych

Skąd się wzięła popularność pudełek subskrypcyjnych i jak duży potencjał biznesowy w nich drzemie?


Otrzymywanie prezentów oraz ich otwieranie ma w sobie magię. Czujesz delikatny dreszczyk emocji i niepewności. Wyobraźnia szaleje, kiedy myślisz o tym, co może znajdować się w środku. Niemal każdy lubi to uczucie. Jako osoby dorosłe, prezenty kojarzymy już tylko raczej z urodzinami - które przypominają o upływającym czasie lub z rocznicami. A gdyby tak, wykrzesać w sobie tę dziecięcą radość z prezentów? I w tym momencie przechodzimy do sedna, czyli pytania, czym są pudełka subskrypcyjne? Nazwa wydaje się dość tajemnicza i po części z pewnego rodzaju tajemnicą jest związana. Co mamy na myśli? A więc tak, pudełka subskrypcyjne lub inaczej boxy subskrypcyjne to opłacane najczęściej w formie abonamentu paczki, które przez firmę dostarczane są do Ciebie z pewną regularnością - raz w miesiącu, raz na kwartał. To jednak nie wszystko. Najczęściej zawartość przesyłki jest Ci kompletnie nieznana. Przyznasz jednak, że temat jest dość ciekawy. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Poznać krótką historię powstania boxów subskrypcyjnych i dowiedzieć się skąd bierze się ich popularność oraz jakie możliwości biznesowe mogą się dzięki temu otworzyć przed Tobą?

Box subskrypcyjny z artykułami dla Milo

Krótka historia powstania pudełek subskrypcyjnych


Pudełka subskrypcyjne, które znamy w obecnej odsłonie zapoczątkowały dwie koleżanki z Harvard Bussiness School. W 2010 roku Hayley Barna i Katia Beauchamp założyły firmę, która dziś jest potentatem na rynku pudełek subskrypcyjnych. Kobiety te działają w branży beauty. Oferują swoim Klientom kosmetyki kolorowe, do pielęgnacji ciała oraz włosów. Starają się maksymalnie personalizować wybrane produkty. Co więcej, zawartość boxów dopasowują też do aktualnej pory roku. Każdy Klient, który wykupi subskrypcje, otrzymuje więc paczkę z kosmetykami i to nie takimi, które są na wyciągnięcie ręki. Dziewczyny chwalą się tym, że oferują Klientom m.in. miniaturowe wersje wyjątkowo drogich kosmetyków lub produkty niszowych i ekologicznych marek.

Zagłębiając się jednak w przeszłość, można zauważyć, że pudełka niespodzianki z tajemniczą zawartością do kupienia nie są zupełną nowością. Jak się okazuje na przełomie XVIII i XIX wieku tego typu tradycja była dość dobrze rozwinięta w Japonii. Choć oczywiście tamtejsze pudełka z niespodziankami nie miały nic wspólnego z tymi dzisiejszymi. Japoński Nowy Rok, wiązał się z tym, że w sklepach pojawiały się Fukubukuro. Były to niezbyt duże paczki, których zawartość była nieznana. Dostępne były w bardzo przystępnej cenie. Jednak ich zawartość to najczęściej artykuły, których nie udało się wcześniej sprzedać.

Mystery Box z miodami i innymi dodatkami
Kartony fasonowe

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony fasonowe

Kartony wykrojnikowe - doskonałe do pakowania mystery boxów


Do wysyłki takich niespodziankowych boksów idealnie nadają się kartony wykrojnikowe. Dlaczego? Dzięki temu, że ich konstrukcja pozwala na dokładne i solidne zamknięcie bez używania taśmy klejącej, pudełko wygląda elegancko i przyjaźnie. Dla zwiększenia pewności, że karton nie otworzy się podczas transportu, możesz wykorzystać naklejki z logo swojej firmy. Jest to coraz popularniejsza forma wysyłki zamówień do Klientów sklepów internetowych. Naszym zdaniem idealnie sprawdziłaby się też w przypadku pudełek subskrypcyjnych.

Wynika z tego, że ogromne znaczenie ma wygląd pudełka. I to szczera prawda. W końcu to trochę tak jak z prezentem - w końcu Klient nie wie, co znajduje się w pudełku. Dlatego musisz odpowiednio zaprojektować pudełko - dzięki temu, że jesteśmy producentem kartonów, możesz skorzystać z możliwości skontaktowania się z nami i ustalenia nadruku, jaki chcesz, aby znalazł się na kartonie. Zapraszamy do kontaktu.

Pudełka subskrypcyjne - dobry pomysł na pierwszy biznes w internecie?


Jak sam widzisz, pomysł na pudełka subskrypcyjne pojawił się stosunkowo niedawno. Od momentu wejścia na rynek tego pomysłu minęło mniej więcej 12 lat. Na rynku polskim coraz więcej takich ofert się pojawia - często pod nazwą mystery box. Dlaczego cieszy się to coraz większą popularnością na całym świecie? Między innymi dlatego, że pudełka tego typu dają szansę na wypróbowanie a tym samym wyrobienie sobie opinii na temat firmy, lub konkretnych produktów z danej branży. Weźmy na przykład pod lupę kosmetyki. Dostępnych jest całe mnóstwo produktów, których nie kupisz, bo nie wiesz, czy będą Ci odpowiadały. A ich cena zwala z nóg. I tutaj z pomocą przychodzą, chociażby dziewczyny, które wywołały całe zamieszanie z pudelkami subskrypcyjnymi. Wynajdują one ciekawe, niszowe kosmetyki, wysyłają miniaturowe kosmetyki bardzo drogich produktów. Podobnie jest niemal ze wszystkim. Na naszym rodzimym rynku największą popularnością cieszą się właśnie mystery boxy z kosmetykami. Jednak to nie jedyne dostępne propozycje.

Pakowanie pudełka subskrypcyjnego

Popularne w Polsce boxy subskrypcyjne


W 2021 roku Biblioteka Narodowa opublikowała w raporcie dotyczącym czytelnictwa w Polsce raport z odpowiedzią na pytanie dotyczące przeczytania w całości lub jakimś fragmencie co najmniej jednej książki w ciągu 12 miesięcy. Jaki był rezultat. Pozytywnie odpowiedziało 42% respondentów. A dlaczego o tym wspominamy? Między innymi dlatego, że jak się okazuje dość dużym zainteresowaniem, cieszą się pudełka subskrypcyjne z książkami. Ciekawym rozwiązaniem, które też przypadło do gustu czytelnikom są mystery boxy, które zawierają gadżety, np. kubki, zakładki, długopisy itp. Jeśli szukasz sposobu na pakowanie książek, to zachęcamy Cię do skorzystania z produktu, jakim są owijki na książki. Wygoda, komfort i wydajność pracy gwarantowane.

Sporą popularnością cieszą się też pudełka niespodzianki z rzeczami dla dzieci. Mogą znaleźć się w nich zabawki, ubranka, książeczki, malowanki, edukacyjne gadżety lub artykuły piśmiennicze, które przydadzą się w szkole.

Mystery Box - ciekawe rozwiązanie, na początek drogi sprzedaży online


Boxy subskrypcyjne są coraz popularniejszym modelem biznesowym. W dodatku takim, który idealnie wręcz sprawdzą się w przypadku stawiania pierwszych kroków w branży e-commerce. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w tym przypadku liczy się pomysł, cierpliwość w wyszukiwaniu nowości oraz kreatywność.
Dwa zapakowane pudełka subskrypcyjne z kosmetykami
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie