Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińskawtorek, 31 maja 20226 minut czytanialiczba wyświetleń: 2299
Ilość komentarzy: 0

Zobacz gdzie kupić kartony na paczkę

Zobacz gdzie kupić kartony na paczkę

Kartony rządzą rynkiem nie od dziś. Są niezastąpione, sprawdzają się w wielu sytuacjach i dobrze mieć je zawsze pod ręką. Najmniej raz w życiu każdy z nas użył karton – bez różnicy, w jakim celu. Zazwyczaj służą one do wysyłania paczek, przechowywania rzeczy, jak i magazynowania. Choć zajmują dużo miejsca, korzystają z nich magazyny na całym świecie. Warto wiedzieć o nich trochę więcej; dowiedzieć się, jakie możliwości oferują, jakie rodzaje dostępne są na rynku oraz kiedy po nie sięgnąć. O kartonach przeczytać można więcej poniżej. 

Dwie paczki zapakowane w kartony

Podział ze względu na sposób składania


Pudła dzielimy w zależności od rozmiaru, przeznaczenia, sposobu składania oraz tektury, z której zostały stworzone. Mogą one być duże, jak i małe. Dostępnych jest naprawdę wiele różnych pudełek. Są one wykorzystywane przy przeprowadzkach, pakowaniu i ozdabianiu prezentów, a nawet organizacji domowej przestrzeni. Kartony pierwotnie używane były głównie do wysyłki, teraz też tak jest, ale mają one również inne, ciekawe zastosowania. W Neopak pracują ludzie, którzy są prawdziwymi fachowcami od kartonów i tektury służącej do zabezpieczania towaru. Wiedzą oni wszystko o tych produktach. Chętnie podzielą się wiedzą i doradzą wybór właściwego pudła. Jakie kartony dostępne są w naszym sklepie internetowym? 

Pudełka klapkowe – czyli świetne rozwiązanie dla firm i osób, które lubią wygodne rozwiązania – szczególnie te z zakresu wysyłki i pakowania. Nie trzeba poświęcać długich godzin, aby nauczyć się prawidłowego składania kartonów klapkowych, nie jest to nic skomplikowanego. Poradzą sobie z tym nawet nowi pracownicy, którzy nigdy wcześniej nie trzymali kartonu w dłoni, a nawet jeśli to robili to nie po to, aby go złożyć. Konstrukcja tego opakowania jest niezwykle prosta, dlaczego? Opiera się ona na prostej zasadzie. Jedna z bocznych ścian została zastąpiona  czterema skrzydełkami, które trzeba na siebie w odpowiedni sposób nałożyć i zakleić, aby je zamknąć. Pudełka klapkowe przekonują do siebie swoją ekonomiczną ceną i jakością. Są wytrzymale, odporne na uszkodzenia, zgniecenia czy ostre narzędzia. Są one jednym z dwóch rozwiązań dostępnych w handlu. Pierwszym są kartony wykrojnikowe. Co ciekawe, samo zamknięcie  klapowe jest tak mocne, jak taśma, które je zabezpieczyła. Nie trzeba kartonu dodatkowo sklejać, przyklejać czy zabezpieczać. Wystarczy kilka kawałków taśmy i gotowe. 

Pudełko klapkowe

Dlaczego kartony klapokowe powinny być używane przez firmy wysyłające swoje produkty do klientów? Próba rozpieczętowania pudła klapkowego najczęściej zakończona jest jego trwałym uszkodzeniem. Pudło, które dojdzie w złym stanie do zamawiającego, będzie sygnałem, że podczas transportu wydarzyło się coś złego. Przedwcześnie otwarta paczka może zostać od razu wyłapana. Klient zgłosi do sklepu swoje obawy, a przedsiębiorca będzie mógł wyjaśnić całą tę sytuację z firmą kurierską. Być może to ich pracownik dopuścił się zaniedbania. Karton klapkowy zapewni ogromną wygodę, zwłaszcza jeśli w jednym opakowaniu wysyłane są większe ilości produktu. Duża dziura w pudełku pozwala w optymalny sposób rozplanować zawartość w jego wnętrzu i użyć odpowiedniej ilości wypełniaczy, które zabezpieczą  produkt. Przemawia to na korzyść pudełek klapowych — w modelach wykrojnikowych dostęp do wnętrza jest ograniczony.

Kartony fasonowe – przez wielu są one nazywane wykrojnikowymi, co jest dość śmieszną, a zarazem trudną (szczególnie do napisania) nazwą. Są one zdecydowanie najczęściej wybierane i kupowane przez osoby działające na rynku e-commerce. Może wpływać na to ich dostępność oraz różnorodność lub po prostu są atrakcyjne. Znajdują one swoje zastosowanie prawie wszędzie; może to być branża transportowa, a nawet twórcy rękodzieła. Największą zaletą pudełek fasonowych jest to, jak proste są w zapieczętowaniu, dzielą też inne zalety wszystkich opakowań z tektury, lekkość, wytrzymałość i niską cenę. Pudełka fasonowe zamyka się za pomocą specjalnych zakładek (trochę, jak w przypadku kartonów klapkowych), dzięki nim pudło zamyka się naprawdę ekspresowo i nie wymaga żadnego dodatkowego nakładu siły. Dodatkowo można zabezpieczyć, takie zamknięcie taśmą pakową, która również dostępna jest w sklepie internetowym Neopak. Przesyłka zapakowana w pudełko fasonowe jest bezpieczna i odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Wytrzyma ona nawet wyjątkowo trudne warunki transportu, a wszyscy wiemy, jak wyglądają usługi firm kurierskich.

W pudełkach fasonowych często zdarza się, że otwór, przez który należy rozmieścić wewnątrz zawartość, jest dość mały, co sprawia, że układanie wielu przedmiotów może być wyzwaniem, Natomiast, jak widać nie może być to ogromną wadą, bo inaczej kartony fasonowe nie byłby tak często i chętnie kupowane. Warto wiedzieć, że kartony fasonowe produkuje się z różnego rodzaju tektury. Wszystko zależy od ich przeznaczenia. Inne będą produkty przeznaczone do transportu lekkich przedmiotów, a zupełnie inną tekturę będą miały pudła przeprowadzkowe. Fala A jest najcieńsza, ale nie oznacza to wcale, że najgorsza. Nadaje się ona do zastosowań domowych – przechowywania biżuterii, letnich sukienek chowanych na zimę czy po prostu zabawek dziecięcych. Dostępne są też wzmacniane kartony fasonowe, które mogą bez ryzyka transportować produkty na znaczne odległości, nie zważając na liczne sortownie i stacje przeładunkowe. Zostały one stworzone specjalnie do podróży międzynarodowych.


Karton fasonowy

Kartony sztancowane – nie tylko nazwa jest dość specyficzna, ale same kartony niekiedy nie przypominają popularnych, często spotykanych pudeł. Są to zwykłe albo i niezwykłe, pudełka prostokątne charakteryzujące się różną długością krawędzi; może być ona wydłużona, a nawet płaska. Zazwyczaj kartony takie zamawiane są na specjalne zamówienie. W Neopak jest możliwość zaprojektowania i wykonania pudła tego rodzaju w każdym fasonie, rozmiarze i kolorystyce. Jest to szczególnie ważne dla firm, które chcą zbudować swój wizerunek na rynku i być kojarzone z jakimś typem opakowania. Pudełko zaprojektowane w niezwykły sposób jest reklamą samą w sobie, z tego powodu taka inwestycja może być wartościowa.

Pudełka sztancowane mają wszystkie zalety wyżej wymienionych pudeł. Są one lekkie, łatwe w użytkowaniu i składaniu, a przede wszystkim wytrzymałe. Mogą pokonać naprawdę daleką drogę i nie zostać zniszczone czy pogniecione – jak to się często zdarza. Wykrawanie przeprowadzone z dużą dokładnością jeszcze bardziej akcentuje te zalety. Cienkie przedmioty umieszczone w pudle są odpowiednio zabezpieczone, na przykład papier, a dokładnie różnego rodzaju umowy, certyfikaty i dokumenty mogą być włożone w karton tego typu i nie ma potrzeby martwić się o negatywne działanie wody, słońca (jeśli o tusz chodzi) czy wilgoci. Tanie wysyłanie, może być jakościowe. Pudełka wykonywane są przez nas na podstawie przesłanych przez przedsiębiorcę wymiarów i potrzeb. Mają one zazwyczaj kształt prostokąta, ale bez kątów prostych. Neopak jest w stanie produkować niestandardowe pojemniki online w różnych rozmiarach, materiałów, kolorów, stylów i wzorów do użytku promocyjnego przez firmy wszystkich typów. Niestandardowe pudełka mają pewne unikalne cechy, w tym pewne niewielkie zmiany w rozmiarze w odniesieniu do standardowych produktów, takich jak
Kartony

Może Cię zainteresuje?

Produkty z kategorii: Kartony

Gdzie kupić kartony na paczkę? 


Sposób, jak i miejsce zakupu jest zależny od potrzeb klienta. Można powiedzieć, że są dwie perspektywy, z których należy spojrzeć, chcąc kupić dobre pudło w niskiej cenie. Osoby, które akurat robią wyprzedaż garażową i pudła nie są im potrzebne w dużych ilościach, a nawet jeśli będą, to przez krótki czas, powinny zdecydować się na zakup tego przedmiotu w detalu. Najlepiej udać się do najbliższego sklepu z kartonami i innymi akcesoriami do wysyłki. Zamówienie przez internet jest o wiele prostsze, ale kupując 3-4 sztuki wysyłka znacząco zwiększy ich cenę. 

Przedsiębiorcy, którzy dziennie wysyłają niezliczone ilości paczek, powinni zainteresować się możliwościami oferowanymi przez hurtownie. Zakup w hurcie i to jeszcze przez internet jest niezwykle wygodny i ekonomiczny. Ze zwiększającą się ilością kartonów, zmniejsza się cena, którą zapłacić trzeba za towar. W Neopak stali klienci otrzymują ciekawe rabaty, a każdy kupujący otrzymuje od nas opiekę oraz pomoc przy wyborze odpowiedniego kartonu. Chętnie doradzimy i wesprzemy naszą wiedzą. 

Pudełko ozdobne na wino

Do jakich produktów polecają się kartony?


Raczej nie ma osoby, która nie spotkała się, nie dotykała lub nie miała żadnej styczności z pudłem kartonowym. Zazwyczaj wiele osób korzysta z ich możliwości. Może nie na co dzień, ale przynajmniej raz w miesiącu. Szczególnie teraz, kiedy kupowanie przez internet stało się niesamowicie proste i miłe. Często nawet nie zastanawiamy się tym, jakiego kartonu użyć, bo zazwyczaj każdy wydaje nam się taki sam. W rzeczywistości jest inaczej. Dostępne pudełka są bardzo różne i sprawdzą się w wielu sytuacjach. Są kartony przeprowadzkowe, specjalne tuby kartonowe na produkty premium czy pudełeczka na biżuterię i drobne prezenty. Każdy z nich wyjątkowy jest na swój sposób. Do czego przydają się kartony? Co można w nie spakować?


W ofercie Neopak mamy pudła: 
 • Do paczkomatów – pasują one rozmiarami do dostępnych okienek. Są wytrzymałe i jakościowe. Pomieszczą wszelkie przedmioty. Delikatne rzeczy są bezpieczne i odporne na wstrząsy. 
 • Przeprowadzkowe – stworzone, aby sprostać zmianie lokalizacji. Przenieść w nich można wszystkie ubrania z garderoby czy kuchenne akcesoria. 
 • Na wino i butelki – od eleganckich po profesjonalne, wysyłkowe kartony. 
 • Na elektronikę – pudła na komputer, laptop czy telefon? Żaden problem. 
 • Archiwizacyjne – zaprojektowane tak, że przechowywanie dokumentów nie sprawi żadnej trudności. 
 • Paletowe – sprostają największym wyzwaniom i to dosłownie. 
 • Na książki – mogą pomieścić również albumy ze zdjęciami. 
 • Na kwiaty – przepiękne boxy mogą być częścią prezentu. 
 • Gastronomiczne – czyli wszelkie pudła na jedzenie, w tym pyszną, ciepłą pizzę. 

W Neopak kartonów mamy, aż pod sam sufit. Ciężko wymienić wszystkie, ale można poznać je lepiej, dzięki zakładkom na naszej stronie.
kartony z etykietą
Wyślij emailem

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie