Aleksandra MłodzińskaAleksandra Młodzińska5 sierpnia 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 27
Ilość komentarzy: 0

Jak drukować folią bąbelkową papier? Kreatywna zabawa

Jak drukować folią bąbelkową papier? Kreatywna zabawa


Weekend to czas, który spędza się z rodziną. Można wykorzystać go na wiele sposobów, na przykład pójść do kina lub poznać nieodkryte okolice miasta. Czasem jednak przychodzi ochota na zostanie w domowym zaciszu i rozerwanie się w inny sposób. I właśnie tutaj z pomocą przychodzi folia bąbelkowa. Jest ona świetnym sposobem na kreatywne prace plastyczne i to nie tylko dla zaawansowanych twórców, ale również rodzin chcących spędzić miło czas. Jedną z zabaw, które warto poznać, jest drukowanie papieru przy pomocy folii bąbelkowej. Na czym polega ten proces? 

Folia bąbelkowa, jak wykorzystać ją do zabawy?
 

Czym jest drukowanie papieru folią bąbelkową? 


Sama nazwa brzmi dość tajemniczo – możesz myśleć, że jest to drukowanie folii bąbelkowej przy pomocy drukarki dostępnej w domu lub papieru oklejonego folią bąbelkową. Wiemy, że to pojęcie jest dość niejasne i czekasz na wyjaśnienia. Tak, więc drukowanie papieru folią bąbelkową to nic innego, jak przykładanie pęcherzyków do papieru w celu odciśnięcia ich na kartce. Cały proces jest zaskakujący w efektach. Takie prace mogą zdobić ściany, zeszyty, książki – tak naprawdę wszystko. Do stworzenia własnej zadrukowanej kartki wystarczą Ci kawałek folii (choć odłożenie kilku sztuk będzie najlepszą opcją) i inne akcesoria, które pewnie masz pod ręką. Miłej zabawy! 
 

Jakie przedmioty potrzebne są podczas drukowania papieru folią bąbelkową? 


Cudowny jest fakt, że czasem wystarczy kilka przedmiotów – i to najczęściej tych, które dostępne są pod ręką, aby zabawa trwała w najlepsze. Jeśli chcesz wspólnie z najbliższymi stworzyć kreatywne prace plastyczne, to przygotuj: farby plakatowe (być może zostały zakupione one dzieciom podczas kompletowania szkolnej wyprawki), pędzelki, gąbki, wałki i inne malarskie akcesoria służące do nakładania farby, kilka kawałków folii bąbelkowej – najlepiej o formacie A4 lub A5. Na koniec dodaj kartkę papieru i wałek kuchenny. Pamiętaj, aby w pobliżu znajdowała się miska z wodą, by sprawnie umyć pędzle lub ręce. Inne akcesoria, które mogą się przydać to: ręcznik papierowy, pieczątki, markery, rękawiczki.

Pędzelki do farby

Skąd wziąć folię bąbelkową? 


Jednym z przedmiotów, który niezbędny jest podczas kreatywnej zabawy prezentowanej przez nas, jest folia bąbelkowa – można by powiedzieć, że jest ona kluczowa, bez niej zabawa nie miałaby sensu. I tutaj pojawia się pytanie... Skąd wziąć folię? Jeśli nie posiadasz jej w swoim domu, to proponujemy Ci kilka możliwości. Zacznij od rozmowy z najbliższymi; być może Twoja przyjaciółka, brat czy siostra niedawno zamówił sprzęt AGD do domu i przyszedł on zabezpieczony w bąbelkową folię. Jest to z pewnością najbardziej ekologiczne rozwiązanie. Możesz również zakupić ją w sklepie internetowym lub poczekać, aż pojawi się konieczność zamówienia przez internet produktu, który zabezpieczony zostanie przy jej pomocy. 
 

Drukowanie folią bąbelkową – proces zabawy 


Tak naprawdę w naszej zabawie nie ma zasad. Każdy proces malowania i drukowania folią bąbelkową może przebiegać w dowolny sposób. Mamy jednak przygotowane kilka kroków, które może ułatwić Ci całą zabawę i sprawić, że będzie ona bardziej zorganizowana, a przy dzieciach jest to niezwykle ważne. 
 

Jak zacząć drukować papier folią bąbelkową? 


Zacznij od ułożenia folii na gładkiej powierzchni. Powinna ona znajdować się płaską stroną od spodu. Teraz sięgnij po pędzelki, wałki lub inne malarskie akcesoria, aby sprawnie nałożyć wybrane kolory na pęcherzyki. Warstwa farby musi być gruba. Pamiętaj, aby robić to precyzyjnie – jeśli chcesz, możesz zmieszać ze sobą kilka kolorów, będzie to wyglądało majestatycznie. Następnie (nie ruszając folii) połóż na nią wybraną kartkę papieru. Zrób to szybko, ale dokładnie. Przyciśnij papier precyzyjnie i chwilę poczekaj – nie używaj zbyt dużej ilości siły, bo możesz doprowadzić do uszkodzenia pęcherzyków. Na samym końcu zostanie już tylko zdjęcie karki z folii bąbelkowej i pozostawienie jej do wyschnięcia. Wspólnie z najbliższymi testujcie wzory, kolory i faktury. 

farby


Czy kartka jest konieczna? 


Nie musisz ograniczać się do kartki papieru – jeśli chcesz, możesz przykleić folię bąbelkową do wazonu, ramki na zdjęcie, a nawet koszulki. Nie ma wyznaczonego schematu. Wszystko zależy od tego, na jaki przedmiot padnie decyzja. W internecie znaleźć możesz inspiracje tworzenia dekoracji tortów przy użyciu folii bąbelkowej lub niepowtarzalne koszulki. Twórz, baw się kolorem i nie ograniczaj do jednej kartki papieru. 
Drukowanie papieru folią bąbelkową

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie