Paweł SaigomadePaweł Saigomade5 sierpnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 234
Ilość komentarzy: 0

Skąd wziąć adres rozliczeniowy?

Jak sprawdzić adres rozliczeniowy?


Zakupy internetowe są coraz popularniejsze. Ich rozwój bez wątpienia jeszcze bardziej napędziła pandemia. Co ciekawe, wiele osób, które do tej pory stroniło przed zakupami w sieci, podczas okresu zamknięcia sklepów i galerii przekonała się do zakupów internetowych . Deklarują tym samym, że po otwarciu wszystkich stacjonarnych sklepów i tak nie zrezygnują całkowicie z tej wygodnej, niewymagającej wychodzenia z domu formy zakupów. To właśnie w sklepach internetowych, przy finalizacji zamówienia możesz najczęściej spotkać się z pojęciem adresu rozliczeniowego. Co warto o nim wiedzieć i co to w ogóle takiego jest? Zapraszamy Cię do przeczytania naszego artykułu. Dowiesz się z niego wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Dłonie wystające z monitora - jedna z kartą kredytową, druga z torbą papierową
 

Adres rozliczeniowy karty kredytowej co to jest?


Co to jest adres rozliczeniowy? Są to wszystkie Twoje dane, które zostały przypisane do karty płatniczej lub kredytowej, przy pomocy której dokonujesz płatności za zakupy online. Oznacza to, że wszystkie niezbędne informacje znajdują się bezpośrednio na karcie. Pamiętaj, że podanie prawidłowych danych jest wymagane do tego, aby transakcja mogła zostać przeprowadzona. Sklep, w którym dokonujesz płatności, sprawdza, czy dane, które wpisałeś, są zgodne z tymi poddanymi w banku. Dopiero po weryfikacji i ustaleniu, że wszystkie informacje są zgodne możesz dokonać zakupu.

Jak widzisz nasz blog porusza bardzo ciekawe tematy. Możesz też przeczytać u nas np. artykuł "Wcześniejsza emerytura - komu przysługuje i kiedy".
 

Dane adresu rozliczeniowego - co wchodzi w ich skład?


Jak już wspomnieliśmy adres rozliczeniowy to dane, które zostały przypisane konkretnej karcie kredytowej. Co w takim razie wchodzi w ich skład? Dobrze jest to wiedzieć, zwłaszcza gdy korzystasz z takich platform jak Steam czy Vinted.
  1. Imię i nazwisko osoby, na którą została wydana karta
  2. Data ważności karty kredytowej/płatniczej
  3. Numer karty
  4. Kod CVC - ma na celu zabezpieczenie transakcji. Umieszczony jest na tylnej stronie karty płatniczej
Oprócz wyżej wymienionych danych, do adresu rozliczeniowego można dodać jeszcze adres zameldowania, który podałeś w banku. Czy ma znaczenie, z jakiej karty korzystasz - MasterCard czy Visa? Nie, nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Podobnie jak to, czy jesteś klientem banku ING, Millenium, Santander czy mBank.

Karty kredytowe leżące na biurku
 

Co to adres rozliczeniowy Vinted?


Wiesz już, czym jest adres rozliczeniowy. A jak uzupełnić go na platformie takiej jak Vinted? Przede wszystkim musisz w tym celu wejść w swój profil, a następnie w zakładkę "Ustawienia" a następnie "Płatności". Gdy już będziesz na odpowiedniej stronie w ustawieniach płatności, musisz kliknąć "Dodaj konto bankowe". Wpisz imię i nazwisko, kod IBAN oraz adres rozliczeniowy. Zapisz dane i w ten sposób będą one wykorzystane do następnych wypłat.

Karta kredytowa trzymana w dłoni i przykładana do komputera
 

Co wpisać w adres rozliczeniowy Steam?


Steam to platforma dystrybucji cyfrowej oraz zarządzania prawami cyfrowymi. A także system gry wieloosobowej i serwis społecznościowy. W swojej pierwotnej wersji pojawił się na rynku w 2003 roku. Chcąc podać adres rozliczeniowy na Steam musisz podać adres - ulicę, numer domu lub mieszkania. Wybrać odpowiedni kraj i podać numer telefonu w formacie międzynarodowym.

Co ciekawe, dowiesz się też Na czym polega Polski Ład 2.0. Zapraszamy do lektury
Karty kredytowe

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie