Paweł SaigomadePaweł Saigomade4 sierpnia 20222 minuty czytanialiczba wyświetleń: 74
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Szklanka wody - ile ma mililitrów?

Zewsząd słychać głosy, że odpowiednie nawodnienie jest podstawą do codziennego funkcjonowania. I nikt zapewne nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jednak czy wiedziałeś, że w momencie, w którym zaczynasz odczuwać pragnienie, dopuściłeś do ubytku około 1% wody w stosunku do ogólnej masy Twojego ciała? Bez wody nie jesteśmy w stanie przeżyć więcej, niż kilka dni, gdyż to odwodnienie na poziomie 10-15% jest niezwykle niebezpieczne.

Dzbanek i dwie szklanki wody
 

Jakie skutki powoduje odwodnienie organizmu?


Niedobór wody może powodować brak energii, problemy z koncentracją i pamięcią, suchość w ustach oraz ból i zawroty głowy. Dlaczego o tym wspominamy? Bo zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy odczuwa potrzebę wypijania zalecanej ilości wody. Nie mniej jednak powinno się przestrzegać spożywania około 2-3 litrów płynów w ciągu dnia. Wszystko oczywiście zależy od wielu czynników - Twojego wieku, płci czy stanu zdrowia. A także od aktywności fizycznej i temperatury otoczenia - nie bez przyczyny wspominamy o tym też w okresie wyjątkowych upałów panujących w naszym kraju. Jak wszystko, co napisaliśmy ma się do zagadnienia jakim jest - ile ml ma szklanka? A no tak, że trzymanie blisko siebie szklanki, kubka z wodą lub innym napojem sprawia, że częściej po niego sięgniesz.
 

Szklanka - ile ma mililitrów?


Przede wszystkim należy powiedzieć o tym, że niezależnie od tego, czy wlejesz do szklanki wodę, sok czy inny napój jej pojemność się nie zmieni. Najczęściej szklanki, które znajdziesz w naszych sklepach, mają pojemność 250 ml. Nie ma też znaczenia, jakiej wielkości szklanki czy kubki będziesz pakować w razie przeprowadzki. W ofercie naszego sklepu znajdziesz takie artykuły jak folia bąbelkowa, czy kartony przeprowadzkowe, które ułatwią Ci zadanie.

Szklanka mleka ustawiona na blacie z rozłupanym obok kokosem
 

Ile mililitrów ma szklanka mleka?


Wróćmy jednak do zagadnienia ile mililitrów ma szklanka mleka lub wody. Jak już wspomnieliśmy, nie ma znaczenia, co wlejesz do naczynia. Pojemność się nie zmieni. Ma to ogromne znaczenie w kontekście, chociażby przepisów na ciasta, czy różnego rodzaju przetwory. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz 250 ml wody, octu, mleka czy oleju możesz użyć tej samej szklanki. Ważne jest sprawdzenie jej pojemności. Jest to konieczne, ponieważ w sklepach znajdziesz szklanki i kubki o przeróżnych pojemnościach. Jeśli chcesz zachęcić swojego przyjaciela lub członka rodziny do spożywania większej ilości wody albo podarować mu specjalną szklankę z dedykacją do przygotowywania wypieków możesz zapakować ją przy użyciu wypełniacza do paczek, jakim jest sizzlepak.
 

Czy 250 ml to, jest to samo co 250 ml?


Najprostszym przelicznikiem, jeśli przygotowujesz, wypieki jest uznanie, że 1 szklanka o pojemności 250 ml, pomieści w sobie produktów na 250 gramów. Jednak, czy jest tak faktycznie? Nie do końca. I tak na przykład właśnie dlatego 1 szklanka cukru to mniej więcej 220 gram, a szklanka mąki to 170 gram. Także do przygotowywania wypieków, w których ogromne znaczenie mają proporcję, warto zaopatrzyć się w wagę kuchenną. A słodkości w razie chęci przewożenia lub wręczenia w ramach prezentu ukryć w opakowaniach na ciasta.
Szklanka do której nalewana jest woda z butelki

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie