Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovska22 czerwca 20223 minuty czytanialiczba wyświetleń: 22
Ilość komentarzy: 0

Worek na śmieci – jaki wybrać i do jakich zastosowań?

Czym różnią się od siebie worki na śmieci? 
 
Worki na śmieci służą głównie do wyrzucania odpadków. Im większy kosz, tym większy worek musi się w nim znaleźć. Dlatego worki na śmieci muszą dzielić się ze względu na pojemność.
 

Pojemność worków na śmieci 

 
To najważniejszy aspekt tych produktów. Wszystko zależy od tego, jaki kosz na śmieci znajduje się w Twoim domu. Warto zwrócić uwagę na ilość osób, które żyją w danym budynku, aby nie kupować zbyt małego kosza na śmieci. Jeśli w danym domu żyją więcej niż dwie osoby, wówczas warto pokusić się o zakup worka 100 litrowego. Natomiast jeśli mieszkasz sam, mija się to z celem, ponieważ śmieci nie będą długo wynoszone i w Twoim domu zacznie po prostu nieprzyjemnie pachnieć. Nie warto kupować zbyt małych worków, ponieważ nie będzie on wciąż zsuwał się z obręczy kosza, co będzie po prostu męczące. Natomiast jeśli zainwestujesz w zbyt duży worek, wówczas będziesz albo marnotrawił worek, albo będziesz musiał wyjąć go z kosza i postawić obok. Zawsze więc warto dopasować worek na śmieci do swojego kosza, ale i ilości mieszkańców. Najczęściej spotkasz się z workami na śmieci o pojemności:
 • worek na śmieci 10l,
 • worek na śmieci 35l,
 • worek na śmieci 60l,
 • worek na śmieci 80l,
 • worek na śmieci 120l,
 • worek na śmieci 160l,
 • worek na śmieci 180l,
 • worek na śmieci 240l.
 

Jakie są rodzaje worków na śmieci?
 
W tym akapicie zahaczamy o konstrukcję worka, czyli o to, w jaki sposób jest zamykany. W ten sposób możemy wyróżnić kilka rodzajów.
 

Klasyczny worek na śmieci


Nie jest wyposażony w żadne udogodnienia, których zadaniem byłoby np. jego szybkie i sprawne zawiązywanie. Taki worek najczęściej wykonany jest ze zwykłej folii, której końce należy zawinąć w supeł, aby śmieci nie wysypały się do kontenera. Sprawia to, że są to worki najtańsze, ale i najczęściej wybierane. 
 

Worek na śmieci z uszami

 
Jeden z wygodniejszych worków na śmieci, dzięki swoim „uszom”. Ułatwiają one zawiązywanie worka, dzięki czemu nie wypadają z niego żadne śmieci. Ich półka cenowa należy do średniej. 
 

Worek na śmieci z taśmą 

 
To tzw. worek ze ściągaczem, który również jest bardzo wygodny w obsłudze. Po zapełnieniu worka wystarczy zaciągnąć taśmy, aby zmniejszyć otwór. Ułatwia to wiązanie i minimalizuje ryzyko wypadnięcia czegokolwiek z worka. Z racji tego, że worki te dbają o higienę podczas wyrzucania śmieci i są jednymi z najbardziej wygodnych worków na śmieci, posiadają najwyższą cenę. 

 

Jakie kolory worków wybrać do określonych zastosowań?

 
 
Segregacja śmieci to czynność, która została uregulowana prawnie. Każdy odcień worka dedykowany jest do innych odpadów. Dlatego też dostępne są różne kolory worków, takie jak:
 • Żółty – dedykowany do tworzyw sztucznych, a także opakowań wielomateriałowych. Możesz wrzucać do niego plastikowe butelki po napojach, chemii czy jedzeniu.
 • Czerwony – do odpadków metalowych i złomu żelaznego.
 • Zielony – do szkła kolorowego i odpadów ogrodniczych. Mogą się w nim znaleźć szklane butelki po napojach, gałęzie oraz liście.
 • Niebieskie – do papieru i tektury. Wrzucisz tu kartony i książki, a także gazety.
 • Fioletowy – do odpadów biodegradowalnych, czyli fusów z kawy, skoszonej trawy czy resztek żywności.
 • Czarny – do odpadków mieszanych, np. waciki, pieluchy, odpadki po środkach czyszczących czy zanieczyszczenia kuchenne.  
 

Jakie jeszcze worki na śmieci można spotkać na rynku?


 

 

W sklepie Neopak znajdziesz również worki na odpady budowlane, które są wyprodukowane z bardzo wytrzymałej folii. Dodatkowo oferujemy tzw. worki Big Bag, które sprawdzają się wtedy, kiedy nie ma miejsca na postawienie kontenera np. podczas przeprowadzania remontu. Oprócz tego worki te mogą służyć do przechowywania drewna, zboża i innych surowców, ponieważ świetnie zabezpieczają przed czynnikami zewnętrznymi.

 

Gdzie kupić worki na śmieci? 


Worki na śmieci najlepiej kupować w sprawdzonych miejscach, takich jak Neopak. Tu zawsze możesz liczyć na wysoką jakość oraz na przystępną cenę. Oferujemy worki na śmieci z tworzywa, różniące się od siebie grubością, a także worki biodegradowalne, które stworzone są z materiałów przyjaznych dla środowiska naturalnego. Znajdziesz u nas również ekologiczne worki na śmieci, które są produkowane tylko z materiałów z recyklingu. 
W naszym sklepie znajdziesz setki worków na śmieci, dzięki czemu będziesz w stanie dopasować któryś z rodzajów do swoich oczekiwań. 

  Dodaj swój komentarz

  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie