Drodzy Klienci, w najbliższą sobotę, 30 marca, nasz sklep stacjonarny będzie nieczynny.
Małgorzata BuchkovskaMałgorzata Buchkovskasobota, 9 października 20216 minut czytanialiczba wyświetleń: 15588
Artykuł oceniony na 5.00 / 5Ilość komentarzy: 0

Woreczki strunowe do czego używać?

Nieoczywiste zastosowanie woreczków strunowych

 
  • Udekorowanie babeczek – jeżeli w swojej kuchni nie masz rękawa cukierniczego, nie oznacza to, że wszystko stracone. Równie dobrze do udekorowania ciasta możesz użyć właśnie woreczka strunowego. Wystarczy, że napełnisz go masą, wytniesz w nim dziurę i włożyć końcówkę od szprycy lub nawet nie. Tylko wówczas musisz pamiętać o tym, aby wyciąć odpowiednio dużą dziurkę, aby kremu nie wylało się na ciasto zbyt dużo.

  • Letni napój – kto powiedział, że napój musi być pity tylko z butelki? Woreczki strunowe również idealnie się do tego nadają! Wystarczy, że napełnisz torebkę strunową danym napojem, włożysz do niego słomkę i zamkniesz woreczek tam gdzie trzeba i w drogę! Jest to bardzo wygodny sposób na wypicie napoju. 

  • Sklepy wysyłkowe – z woreczków strunowych bardzo często korzystają też sklepy wysyłkowe, dodając swoim klientom do przesyłek, zapakowane w nie próbki swoich produktów. Najmniejsze woreczki strunowe są idealnym rozwiązaniem do przesyłania gratisów.

  • Przygotowanie omletów – o tej metodzie wie z pewnością niewiele osób. Do woreczka strunowego wbij 3 jajka i dodaj resztę produktów do przygotowania omleta. Wymieszaj wszystko, zwiń torebkę z zawartością w rulon i włóż ją do gorącej wody na kilka minut. Jeżeli chcesz przygotowywać omleta bez tłuszczu, to jest to najlepsze wyjście. 

  • Oglądanie filmów w samolocie – pakując telefon w woreczek strunowy, możesz bezpiecznie i wygodnie umieścić go w miejscu, gdzie ruchomy stolik, blokowany jest o siedzenie. Chodzi o sytuację, w której stolik jest złożony. Wówczas woreczek strunowy można zahaczyć o miejsce, między siedziskiem a tacką, dzięki czemu ze spokojem obejrzysz film, czy inny materiał, nie musząc trzymać swojego telefonu w dłoniach. 

  • Jako lelek – nie każdy ma w domu lejek, jednak są sytuacje, w których z pewnością przydałyby się. Jeżeli nie masz w domu tego akcesorium, możesz z powodzeniem wykorzystać właśnie woreczek strunowy. Wystarczy odciąć jeden z dolnych rogów, wlać lub wsypać do woreczka zawartość i w ten sposób uzupełnić kolejne naczynie, np. butelkę. Im większy jest otwór np. butelki, tym większy róg woreczka możesz odciąć. 

  • Zrób w nich marynatę – każdy z nas lubi smak dobrej marynaty, ale nie każdy lubi efekt na rękach po jej zrobieniu. Aby zapobiec brudzeniu rąk, możesz wrzucić wszystkie składniki marynaty do woreczka, zamknij go i zacznij ugniatać rękami tak długo, aż wszystkie składniki się nie połączą. Pamiętaj, aby wcześniej usunąć z woreczka nadmiar powietrza. Po wszystkim marynatę możesz przechowywać w lodówce lub zamrażarce. 

  • Przygotuj bułkę tartą – zrobienie samodzielnie bułki tartej jeszcze nigdy nie było tak proste. Teraz wystarczy, że włożysz do woreczka strunowego kilka lub kilkanaście krakersów, pozbędziesz się powietrza z woreczka, zamkniesz go i weźmiesz do ręki wałek, którym rozkruszysz krakersy, mieląc je na drobniutką bułkę tartą. Zamiast krakersów możesz użyć również czerstwego chleba.

  • Zadbaj o miękką konsystencję lodów – nie każdy lubi ten efekt, kiedy pudełko lodów otwierane jest kilkukrotnie i na ich powierzchni tworzy się twarda skorupa, która inaczej nazywana jest szokiem cieplnym. Dzieje się tak, ponieważ otwarte raz opakowanie lodów nie będzie już tak szczelne, co prowadzi do odprowadzenia wilgoci z lodów, a to z kolei do tworzenia się na ich powierzchni, twardych kryształków lodu. Jednak tutaj z pomocą może przyjść woreczek strunowy, w którym możesz umieścić opakowanie lodów, co spowoduje, że przepływ powietrza w lodach, ale zapewni dalsze chłodzenie. Wówczas konsystencja ulubionego deseru będzie o wiele przyjemniejsza. 

  • Schowaj swoje pędzle – lubisz malować na co dzień, ale denerwuje Cię to, że musisz myć pędzle? Jeżeli wiesz, że na drugi dzień znów usiądziesz do swojego malarskiego dzieła, możesz schować swoje pędzle do worka strunowego. Zawsze, gdy będziesz w ten sposób przechowywał do akcesorium, wyciśnij z woreczka powietrze i szczelnie go zamknij. 

  • Wyczyść główkę od prysznica – wiele osób próbuje wyczyścić główkę od prysznica, szorując ją w nieskończoność różnymi środkami, które nie zawsze są skuteczne. Wypróbuj więc domowy sposób związany z octem i woreczkiem strunowym. Napełnij woreczek octem i zanurz w nim głowicę od prysznica. Zaczep woreczek opaską zaciskową ponad głowicą i pozostaw go na noc. Rano przetnij opaskę zaciskową i zdejmij woreczek, a jego zawartość wylej do odpływu. Następnie przez około minutę spuść wodę przez głowicę prysznica, aby pozbyć się ewentualnych resztek octu. 

  • Zabezpiecz swoją wysyłkę – nie każdy o tym wie, ale woreczki strunowe idealnie nadają się do zabezpieczenia zawartości danej wysyłki. Wystarczy tylko zamknąć woreczek, zostawiając małą przestrzeń, przez którą będziesz wdmuchiwać powietrze. Po napełnieniu tego produktu powietrzem, szybko zamknij szczelnie woreczek i zrób tak z kolejnymi, w zależności od tego, ile będziesz ich potrzebował. Następnie zabezpiecz towar w kartonie i gotowe! Możesz bezpiecznie przesłać wysyłkę w konkretne miejsce.

  • Niestandardowa zabawa dla dzieci – masz w swoim domu małego artystę, który uwielbia niestandardowe zabawy brudząc przy tym niemiłosiernie? Zaproponuj mu więc zabawę z kartką umieszczoną w woreczku strunowym, którą będzie mógł zabarwiać farbkami, najlepiej akrylowymi na bazie wody, nie generując przy tym żadnych zabrudzeń. Wystarczy, że włożysz do woreczka strunowego kartkę papieru i skropisz ją farbkami i zamkniesz szczelnie woreczek. Następnie Twoja pociecha może bezpiecznie przesuwać palcami po woreczku, a na kartce utworzy się jej autorski projekt. Po każdej takiej zabawie, wystarczy umyć woreczek ciepłą wodą z mydłem i przygotować go do kolejnej takiej zabawy. 

  • Do przechowywania odzieży – na rynku można otrzymać worki strunowe, które pozwalają na bezpieczne i estetyczne przechowywanie odzieży. I nie chodzi tu tylko o “małą garderobę” np. bieliznę, ale również o koszulki, spodnie i inną odzież. Dzięki temu zawsze masz pewność, że Twoje ubrania nie będą zakurzone czy zjedzone przez mole, a także wilgoć nie odciśnie na nich swojego piętna. Worki strunowe do odzieży są niezwykle proste w użyciu. Wystarczy włożyć do nich ubrania, usunąć całe powietrze i dobrze je zamknąć. Takie rozwiązanie pozwala również na zaoszczędzenie miejsca w szafie i zabezpieczają ubrania przed wygniataniem się. 

  • Szybka sałatka – jeśli nie lubisz wciąż na nowo kroić składników na sałatkę, ale z chęcią jesz to danie dość często, możesz ułatwić sobie tę sprawę, właśnie dzięki woreczkom strunowym. Wystarczy, że pokroisz wszystkie składniki w większej ilości i przechowasz je w woreczku strunowym, schowanym w lodówce. Nie dość, że kolejną sałatkę zrobisz o wiele szybciej, to jeszcze wszystkie składniki pozostaną świeże przez długi czas. Posegreguj więc wszystkie składniki, zapakuj do odpowiednich woreczków strunowych i ciesz się zaoszczędzonym czasem, podczas przygotowywania posiłków.

  • Szybko usuniesz gumę do żucia – ten pomysł nie jest znany wielu osobom, a zwłaszcza mając małe dzieci w domu, które lubią gumę do żucia, może być niezwykle przydatny. Zamiast załamywać ręce widząc przyklejoną starą gumę do żucia, wypełnij woreczek strunowy kostkami lodu i potrzyj nimi starą gumę. Pod wpływem zimna jej faktura stwardnieje a Ty usuniesz ją szybko za pomocą tępo zakończonego przedmiotu, krusząc ją i usuwając pozostałości odkurzaczem.

  • Podlej kwiaty – kiedy wyjeżdżasz na wakacje i nie masz kogo poprosić o podlewaniu kwiatów, możesz wykorzystać trik z torebką strunową, ponieważ dzięki niemu jesteś w stanie zrobić świetny dozownik do wody. Oprócz woreczka strunowego, wystarczy jeszcze patyczek do szaszłyków, nitka i igła. Dzięki tym akcesoriom szybko wykonasz system nawadniający, dzięki któremu nie będziesz musieć się bać o to, że kwiaty podczas Twojej nieobecności uschną.

  • Zimny opatrunek – na oparzenia i wszelkie inne skaleczenia najlepszy jest zimny opatrunek, wykonany właśnie z torebki strunowej. Patent ten jest w stanie przynieść Ci wspaniałą ulgę. Wystarczy, że wsypiesz kilka kostek lodu do woreczka strunowego i zostawisz go w zamrażarce. Dzięki temu, zawsze gdy będzie taka potrzeba, wykorzystasz ten trik, nie muszą rozmrażać pożywienia w postaci mięsa czy jarzyn. Zresztą należy pamiętać, że raz rozmrożone jedzenie nie powinno być drugi raz mrożone. 

Jak widać zastosowań torebek strunowych jest naprawdę wiele, a z pewnością te przedstawione powyżej to nie wszystko na co je stać. Prawda jest taka, że ile woreczków strunowych, tyle możliwości ich zastosowań. Z pewnością warto mieć je pod ręką nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również i w przemyśle, biurze czy szkołach. W wielu sytuacjach potrafią zastąpić inne przedmioty, natomiast one same w sobie są nie do zastąpienia przez żadne inne akcesorium.
 

Rodzaje worków strumieniowych

 

 



Worki strumieniowe szturmem wkroczyły na nasz rynek i znajdują coraz to więcej zastosowań. Stąd też producenci coraz intensywniej myślą nad ciągłym ich udoskonalaniem i starają się zwiększać swój asortyment oraz ulepszać poszczególne ich właściwości, czy cechy. Również firma Neopak ma w swojej ofercie szeroką gamę tych produktów. Z pewnością warto zapoznać się i z ich ofertą worków strunowych. W obecnej chwili można wyróżnić co najmniej kilka rodzajów woreczków strunowych, a wśród nich przodują następujące:

 

Tradycyjne worki zamykane strumieniowo

 
Najczęściej spotykane odmiany są transparentne, choć warto wiedzieć, iż ich gama kolorystyczna jest naprawdę szeroka. Zamykają się na tak zwaną strunę, nad którą niejednokrotnie znajduje się pasek innego koloru, np. czerwonego ułatwiający identyfikację umiejscowienia paska zamykającego. Wykorzystywane są bardzo powszechnie i na szeroką skalę, zwłaszcza w przemyśle spożywczym, budowlanym, technicznym, farmaceutycznym i wielu innych branżach. Często można je też spotkać w gospodarstwach domowych, gdzie czuwają nad właściwym porządkiem i organizacją pracy w kuchni, warsztacie czy porządkiem w pokoju dziecięcym. Ułatwiają one szybką i sprawną organizację przechowywania przypraw i produktów spożywczych, segregację gwoździ oraz innych większych czy mniejszych elementów metalowych, plastikowych czy z innego tworzywa. Właściwie nie ma ograniczeń w ich użytkowaniu. Warto też wspomnieć, iż woreczki te niejednokrotnie posiadają dodatkowe elementy wpływające na komfort i praktyczność ich stosowania, a są nimi przede wszystkim:
  • Dodatkowa kieszonka – woreczki tego typu nazywa się potocznie kangurkami strunowymi. Charakteryzuje je dodatkowa kieszonka, która znajduje się na powierzchni torebki. W części głównej woreczka możemy przechowywać produkty sypkie, stałe i półpłynne. Kieszonka zaś przysłuży się nam wtedy, gdy na przykład chcemy dokładnie oznakować zawartość opakowania albo załączyć dodatkową dokumentację do zawartości woreczka, instrukcję czy etykietę. Ten rodzaj woreczków jest często wykorzystywany w stomatologii, protetyce oraz laboratoriach, gdzie w komorze bocznej umieścić można ważne informacje dotyczące przedmiotu czy pacjenta.

  • Białe paski na woreczkutorebki strunowe z polem do opisu są wykonane z grubszej folii LPDE, dzięki czemu można w nich przechowywać również nieco cięższe przedmioty o nieregularnych kształtach (np. śrubki, akcesoria biżuteryjne czy wędkarskie). Zadaniem białych pasków jest ułatwienie identyfikacji zawartości opakowania, bądź opisanie na nich innych cennych dla nas informacji. Wyglądają one dzięki nim estetycznie i pełnią ważną funkcję praktyczną. Zyskują na znaczeniu szczególnie wtedy, gdy mamy większą ilość elementów zapakowanych w ten sam sposób. Odpowiednie oznakowanie każdego z nich nie naraża nas na pomyłkę produktu.

  • Okienko – przezroczyste okienko na opakowaniu to kolejny element, który ułatwia nam szybkie  rozpoznanie zawartości woreczka, jak i również element dekoracyjny niektórych opakowań. Nie ma ograniczeń co do stosowania tych woreczków. Szczególnie popularny w branży spożywczej, chemicznej, ogrodniczej, budowlanej i wielu innych.

  • Otwór do zawieszenia – jest to bardzo przydatny element, zwłaszcza gdy zajmujemy się sprzedażą drobnych elementów, np. ozdób do włosów, małych części metalowych lub plastikowych, przypraw i wielu innych. System zawieszenia ułatwia sprzedającemu rozplanowanie swoich produktów, natomiast klientowi umożliwia szybki przegląd oferty sklepowej i wybór produktu dopasowanego do aktualnych potrzeb.
     

Worki zamykane na plastikowy suwak

 


Są równie popularne, co tradycyjnie zamykane woreczki strunowe, przy czym do ich obsługi stosuje się plastikowy suwak. Są też nieco odporniejsze od swoich klasycznych odpowiedników. Otwierasz woreczek, wkładasz elementy do środka i zasuwasz za pomocą plomby. Szybko, sprawnie i bezpiecznie. Stosowanie tych woreczków jest wręcz dziecinnie proste i równie bezpieczne. Plastikowy suwak umożliwia ekspresowe otwarcie woreczka i tak samo szybkie jego zamknięcie. Stąd też nawet w pokoju dziecięcym stanowią bezpieczny element wyposażenia, który pomoże w segregacji małych elementów, takich jak: pionki i kostki do gry, spinacze, klocki itp. Dlatego też nawet dzieci będą w stanie obsługiwać tego rodzaju opakowanie bez obawy ze strony rodziców, że coś im się stanie. Worki strunowe z suwakiem są często grubsze od standardowych woreczków zamykanych strunowo, a przez to i bardziej wytrzymałe. Tu należy zwrócić uwagę na fakt, iż większość jest dopuszczona do kontaktu z żywnością. Przez to właśnie szerokie zastosowanie mają także w gastronomii i domowej kuchni. Umożliwiają przechowywanie jedzenia zarówno w lodówce, jak i mrożonek w zamrażarce. Ponadto korzysta z nich branża biurowa, medyczna, usługowa, przemysłowa i sieci handlowe. Folia, z której są wykonane, jest całkowicie nieprzepuszczalna, dzięki czemu wszelkie zapachy i aromaty spakowanych przedmiotów np. przypraw pozostaną w środku opakowania. Z drugiej strony czynniki zewnętrzne, takie jak kurz czy wilgoć nie mają dostępu do ich środka z zewnątrz. Tego rodzaju woreczki, także jak i ich tradycyjni poprzednicy, produkowane są w różnych rozmiarach i kolorach. Mogą posiadać zewnętrzne nadruki, np. miejsce na opis, dzięki czemu  w łatwy sposób rozpoznamy ich zawartość lub jej cechy.

 

Woreczki ESD


Jeśli chcesz, aby elementy elektroniczne były w bezpieczny sposób przechowywane lub transportowane, wybierz woreczki o właściwościach antystatycznych. Takie właśnie są woreczki strunowe ESD (Electrostatic Discharge). Świetnie chronią elektronikę podatną na uszkodzenia będące skutkiem występowania pól i wyładowań elektrostatycznych. Na czym polega ich szczególna rola? Otóż w trakcie transportu czy podczas przemieszczania lub ocierania się przedmiotów o odmiennym potencjale elektrycznym może dochodzić do tarć, a skoki napięcia z kolei mogą doprowadzić do pojawienia się iskry i spowodować w dalszej kolejności różnego rodzaju problemy, między innymi zaś uszkodzenie elektroniki. Dlatego w takich sytuacjach koniecznym staje się rozładowanie elektrostatyczne. Tę właśnie cechę posiadają woreczki ESD, które rozpraszają ładunki elektryczne i odprowadzają je na zewnątrz, z dala od wrażliwych na ładunki elektryczne części. Dodatkowo stanowią świetną ochronę przed wilgocią, kurzem i innymi niekorzystnymi osadami z zewnątrz. Tego rodzaju opakowania używamy przede wszystkim w halach fabrycznych, biurach, serwerowniach, ale również w strefach zagrożonych wybuchem. Mogą mieć różne kolory oraz dodatkowo posiadać inne elementy dodatkowe, takie jak np. pole do opisu, ułatwiające rozpoznanie zawartości opakowania.
 

Woreczki przestrzenne typu doypack


Opakowania doypack to bardzo praktyczne woreczki, które wykonane są z wielowarstwowych zgrzewanych laminatów, papieru lub folii. Mogą to być laminaty metalizowane, aluminiowe lub bezbarwne. Są powszechnie wykorzystywane do pakowania herbaty, kawy, ziół, bakalii, nasion, przypraw, cukierków oraz innych produktów sypkich lub pół sypkich. To nowoczesne rozwiązanie zapewnia produktom, świeżość, aromat i przede wszystkim szczelność. Ochrania przed działaniem czynników zewnętrznych oraz uszkodzeniem. Konstrukcję tworzy woreczek z odpowiednio zgrzanym dnem, które gwarantuje stabilność produktu, również w pozycji stojącej. Nie raz mamy okazję podziwiać w ten sposób pakowane produkty sypkie, a nawet półpłynne, które są piękną ozdobą sklepowych półek, a ponadto w szybki sposób ułatwiają klientowi i sprzedającemu identyfikację opakowania. Opakowania doypack są dostępne w  następujących opcjach:
  • ze standardowym zamknięciem strunowym zip – umożliwia ono wielokrotne otwieranie i zamykanie opakowania, a nawet wygodną degustację w przypadku niektórych produktów.

  • z dodatkowym nacięciem laserowym bocznym – ten rodzaj zamykania jest z reguły umieszczony u góry opakowania. Dzięki niemu wiemy, w którym miejscu otworzyć opakowanie, a struna znajdująca się poniżej pozwala na wielokrotne korzystanie z systemu otwierania i zamykania, dbając o świeżość produktu znajdującego się w środku;

  • z eurodziurką – tego rodzaju udogodnienie sprawia, iż dany produkt można wygodnie powiesić na wieszakach czy haczykach. Wygoda ściągania i zawieszania opakowania polepsza funkcjonalność torebki i sprzyja eksponowaniu towaru. Pozwala też na szybką identyfikację posegregowanych elementów, które np. wiszą na perforowanej tablicy warsztatowej w pomieszczeniach gospodarczych czy nabiurkowej w pokoju dziecka.

 

Niektóre z nich mogą być wykonane z wysoko barierowego laminatu, dzięki czemu są w stanie przechowywać nawet substancje tłuste o bardzo silnym aromacie lub wymagające  ochrony przed światłem.

Szeroka gama kolorystyczna w odcieniach klasycznych i metalicznych tego rodzaju opakowań doskonale się sprawdza, jeśli stawiamy na dobrą reklamę i marketing w firmie. Różnego rodzaju nadruki zaś dodatkowo przyciągają wzrok klienta. Tutaj również możemy liczyć na opakowania z okienkiem, dzięki któremu już na pierwszy rzut oka widać zawartość opakowania.

Warto wspomnieć zwłaszcza o papierowych torebkach doypack, które wykonane są z papieru i powlekane od środka folią. Jeśli jesteś zwolennikiem ekologicznych rozwiązań, tego typu opakowanie będzie idealnym pomysłem dla Ciebie do przechowywania różnych produktów sypkich. Zdarza się bowiem niejednokrotnie, że papier wykorzystywany do produkcji tych worków stojących pochodzi z recyklingu.
Woreczki strunowe do czego używać?
Wyślij emailem

    Dodaj swój komentarz

    Zapisz się do naszego Newslettera

    Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie