Do bandowania

Bandowanie to charakterystyczny sposób pakowania i zabezpieczania ładunków. Służą do tego specjalne, wykonane ze sztucznych włókien taśmy (polietylenowe i polipropylenowe). Są odporne na wilgoć i przypadkowe uszkodzenia, co daje pewność trwałego zabezpieczenia paczki. Nie ma możliwości ich rozerwania ręką i trzeba do tego celu zastosować nożyk. Paczki owinięte taśmami z tworzywa sztucznego można łatwo przenosić, chwytając za samą opaskę.


Bandowanie wykonuje się przy pomocy odpowiednich urządzeń - napinaczy do taśm pakowych. Nie ma bowiem możliwości ręcznego naciągnięcia taśmy tak, by zapewnić jej odpowiednie naprężenie i uniemożliwić tym samym zsunięcie z opakowania.


Zalety napinaczy do bandowania:

  • przemyślana i ergonomiczna konstrukcja pozwalająca na szybkie i łatwe naciągnięcie taśmy

  • możliwość sprawnego owinięcia paczki dowolną ilością taśm, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa opakowania

  • możliwość spinania taśm klamerkami drucianymi i klamerkami plastikowymi

  • niewielka waga


Dysponujemy dużym wyborem poręcznych i ergonomicznych bandownic, dostosowanych do taśm polipropylenowych o różnej grubości i szerokości 9 - 19 mm. Uzupełnieniem tych produktów są praktyczne paskowacze – ręczne urządzenia do błyskawicznego i trwałego zaciskania metalowych zapinek łączących końce taśmy.


Oprócz urządzeń napinających i zaciskowych oferujemy też solidnie wykonane podajniki (dyspensery do taśm), umożliwiające ich szybkie pobieranie bez ryzyka splątania. Odwijacze wyposażone są w gumowe kółka i poręczne uchwyty, dzięki czemu można je łatwo przemieszczać. Są przystosowane do szpul o różnych długościach nawoju.


Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszej oferty zestawów do bandowania, zawierających kompletne wyposażenie potrzebne do efektywnego zabezpieczania opakowań za pomocą taśm PP i PE. W zestawach znajdują się także same taśmy o szerokości 12 – 19 mm i długości 800 – 2800 m.

 

Zapisz się do naszego Newslettera

Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

Filtrowanie produktów

Cena
oddo
Dostępność
Wyróżnienie
szukaj