Folia stretch JUMBO

Folia nie do rozdarcia

 

 

Folia stretch jest jednym z podstawowych narzędzi do zabezpieczania towarów. Elastyczna, wytrzymała, tania. A jeśli jeszcze sięgniemy po jej odmianę – folię jumbo – okazuje się, że jest niemal niezniszczalna.

  

  Jumbo folia

 

Folia na ciężkie przypadki

 

 

Nowoczesne folie do masowego użytku w większości wykonywane są z polietylenu. Dzięki temu są bardzo trwałe i dobrze spełniają funkcje ochronne.

 

Folia jumbo zachowuje wszystkie cechy zwykłej folii stretch, ale dzięki metodzie produkcji oraz wielowarstwowej strukturze może wytrzymać znacznie większe obciążenia. Odporna na rozerwania i przebicia, jest przystosowana do ochrony ciężkich i wielkogabarytowych ładunków.

 

 

Folia jumbo produkowana jest metodą wylewu szczelinowego CAST, w której surowiec wylewany jest ze specjalnej płaskiej głowicy, po czym jest szybko rozciągany w jednym kierunku i schładzany za pomocą rolek pracujących w bardzo niskiej temperaturze.

W ten sposób folia uzyskuje większą elastyczność i rozciągliwość, której stopień jest różny w zależności od kierunku naciągu. 

  

Folia jumbo została opracowana głównie z myślą o transporcie długodystansowym i przemyśle. Nie jest dedykowana odbiorcy końcowemu.

 

Jej przeznaczeniem jest konfekcjonowanie, czyli przewijanie na mniejsze rolki do użytku ręcznego lub maszynowego. Po przewinięciu służy do zabezpieczania ładunków paletowych, ładunków cegieł lub kostek brukowych, dużych elementów metalowych itp. Można rzec, że jest to półprodukt do wytworzenia folii nadającej się do użytku końcowego.

  

 

Folia jumbo, czyli jaka?

 

 

Określenie branżowe folii odnosi się do jej wymiarów. Sprzedawana jest w rolkach o wadze 25 – 50 kg. Standardowe szerokości folii jumbo to 250 i 500 mm. Producenci oferują też różne grubości – od 12 do 30 mikronów. Długość folii w rolce zależy od jej szerokości i grubości. W niemal każdej ofercie można znaleźć zapewnienie, że istnieje możliwość dowolnej konfiguracji wszystkich tych parametrów, jeżeli taka jest potrzeba klienta.

 

 

Dostępne na rynku folie jumbo mają różne kolory: biały, czarny i niebieski. Produkowana jest też wersja przezroczysta, ułatwiająca szybką identyfikację ładunku. Niezależnie od barwy, wszystkie są jednakowo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

 

Folia jumbo nie poddaje się naciskowi i rozciąganiu - jej przeciętna rozciągliwość wynosi tylko 150%, czyli jest o połowę mniejsza, niż w przypadku zwykłej folii stretch - zatem towaru nią osłoniętego nie da się wydostać bez naruszania opakowania. Kolejne warstwy folii mocno sklejają się ze sobą i w efekcie uzyskujemy coś w rodzaju twardej, elastycznej powłoki, idealnie chroniącej zawartość. Jak każda folia typu stretch, także jumbo jest elastyczna w stopniu pozwalającym na zabezpieczenie towaru o mocno nieregularnych kształtach.

Neopak | Opakowania z klasą

NEOPAK

ul. Leonidasa 51

02-239 Warszawa

email:

kontakt@neopak.pl

sklep@neopak.pl

tel:

(22) 853-16-89

(22) 225-26-62

(22) 353-33-88

Certyfikat Zaufania Klientów