Pudełka do archiwizacji

Archiwizacja dokumentów - kartony

 

 

Każda nadwyżka dokumentów powinna być zarchiwizowana. Ważne jest, aby dokumenty zgromadzone były w sposób czytelny i precyzyjny. Powinien tam panować ład i porządek, w zachowaniu których niewątpliwie pomogą kartony archiwizacyjne na dokumenty czy segregatory.

Kartony archiwizacyjne wykonywane są z trwałej tektury falistej lub litej. Są specjalnie przygotowane do pakowania, transportu i segregacji różnych dokumentów i całych segregatorów. Są idealnym rozwiązaniem na długoterminowe przechowywanie dokumentów i stanowią mikro archiwa.

 

 

Kartony archiwalne

 

 


 

Podstawowe zastosowanie:

 

  • porządkowanie dokumentów,
  • przechowywanie dokumentów,
  • przechowywanie luźnych wydruków, broszur, pism itp.,
  • transport wydruków, broszur, dokumentów,
  • transport i przechowywanie zapełnionych segregatorów.

 

 

 Archiwizacyjne

 

  


  

Budowa i rodzaje pudeł archiwizacyjnych

 

 

Większość pudeł do archiwizacji wykonuje się z kilku warstw tektury, posiadają wzmocnione dno. Stosuje się w nich uchwyty ułatwiające przenoszenie czy wyjmowanie. Dla wygody mogą być otwierane z boku lub od góry. Na każdym jest miejsce na opis zawartości. Rodzajów takich pudeł jest dość dużo. 

 

Godne uwagi są pudła na zawartość segregatora (umożliwia przepięcie zawartości segregatora do pudła), pudło na segregator z zawartością (zajmują nieco więcej miejsca, ale oszczędzają czas związany z przekładaniem dokumentów), pudła na teczki zawieszkowe, pudła archiwizacyjne zbiorcze na pojemniki i segregatory (mieszczą segregatory i pojemniki z dokumentami (są duże),  pojemniki składane na czasopisma, pudła na wydruki wielkoformatowe lub mapy, rysunki, pudełka do nośników danych i innych drobiazgów.

  

 Pudła na segregatory

 

Pudła są składane ale proste w montażu. Mogą występować w wersji kolorowej(raczej te mniejsze) lub ze specjalnym opisem czy nadrukiem.

Pudła nadają się do ponownego przetworzenia. Dzięki budowie kartonów, łatwo można ustawiać je jeden na drugim, oszczędzając powierzchnię archiwalną.

 

Produkty - kartony do archiwizacji

 

Karton archiwalny z klapą nakładaną z góry

Karton archiwizacyjny z pokrywą na "zawiasie"

Karton na segregatory biały , z wiekiem nakładanym z góry

 

Podsumowanie

 

Archiwizacja dokumentów jest procesem bardzo ważnym. Wymogi prawa zobowiązują do przechowywania niektórych dokumentów nawet kilkanaście lat. Warto dobrze zorganizować archiwum i zadbać o bezpieczeństwo dokumentów tam zgromadzonych i łatwy do nich dostęp. W zależności od specyfiki, rodzaju działania należy dobrać kartony, które ułatwią pracę w archiwum, czy tez transport, przenoszenie zgromadzonej dokumentacji.

 

Neopak | Opakowania z klasą

NEOPAK

ul. Leonidasa 51

02-239 Warszawa

email:

kontakt@neopak.pl

sklep@neopak.pl

tel:

(22) 853-16-89

(22) 225-26-62

(22) 353-33-88

Certyfikat Zaufania Klientów