Czy wiesz wszystko o kartonach?

O kartonach...

  

 

Kluczową rolę w bezpieczeństwie i dystrybucji towarów spełnia należyte zabezpieczenie przesyłki. Idealnym rozwiązaniem są kartony. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów opakowań dostosowanych do różnych wielkości przesyłek.

 

Zastosowanie

 

Kartony stosuje się w niemal każdej branży, w każdym miejscu : w przemyśle spożywczym, chemicznym, meblowym, odzieżowym, rolnictwie. Niezastąpione w branży obuwniczej, budowlanej, RTV/AGD, są niezwykle pomocne przy prowadzeniu sklepu internetowego. Znajdziemy choćby jeden również w każdym domu.

 

Służą przede wszystkim przechowywaniu, segregowaniu produktów, dokumentów, ich transportowaniu czy przenoszeniu. Znajdują szerokie zastosowanie w gospodarstwach domowych, np.  przy przeprowadzkach czy pracach porządkowych.

 

Podział

 

Kartony produkowane są przeważnie z trzy lub pięciowarstwowej tektury falistej o różnych rodzajach fal, różnej gramaturze i pokryciu zewnętrznym lub tektury litej.

 

Można je podzielić:

 

- ze względu na budowę:

  • kartony klapowe (standardowe),
  • kartony wieczkowe
  • kartony fasonowe (o nietypowych kształtach)
  • owijki do książek.

- ze względu na przeznaczenie:

  • wysyłkowe,
  • ozdobne,
  • przeprowadzkowe,
  • paletowe.

Uzupełnieniem są tzw. wyposażenia pudeł w postaci kratownic, przekładek itp.

 


 

Do konkretnych przedmiotów, ich gabarytów, wagi i kształtów ważne jest odpowiednie dobranie kartonów.

Producenci wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów oferują kartony klejone, wzmocnione, szyte, z otworami i uchwytami, w różnych wersjach kolorystycznych i rozmiarach.

 

Najpopularniejsze są kartony klapowe. Uniwersalne klapki tworzą zamknięcie pudła chroniąc zawartość przed wypadaniem. Produkowane są w  wielu rozmiarach i kolorach, stąd ich popularność.

Kartony wykrojnikowe wykonane są tak, aby ściśle dopasować się do kształtu czy rozmiaru produktu (np. na pizzę, na butelki czy inne, o nietypowych kształtach).

 

Pudełka wysyłkowe służą do przesyłania towarów. Są wytrzymałe, wygodne, spełniają wymagania poczty i firm kurierskich.

Coraz większa popularnością, podobnie jak torby papierowe ozdobne, cieszą się pudełka ozdobne. Nie są już tylko sezonowe. Znajdują zastosowanie w wielu branżach, jako elementy reklamowe czy opakowania na firmowe gadżety. Oczywiści najbardziej popularnym ich zastosowaniem jest nadal wkładanie w nie prezentów i upominków. SA elegancie, wytrzymałe i estetycznie wykonane.

 


 

Kartony przeprowadzkowe wykonywane są z tektury o większej wytrzymałości, dno często wzmacniane jest dodatkową tekturą. Posiadają uchwyty lub otwory dla ułatwienia ich przenoszenia.. Są niezawodne podczas przeprowadzek czy segregowania, np. odzieży sezonowej, sprzętu itd.

Z uwagi na możliwości nadruku na kartonach dużą popularnością cieszą się tzw. kartony białe. Napisy na nich są czytelne i estetyczne, spełniają funkcje marketingowe. Służą do pakowania kosmetyków, przedmiotów luksusowych.

 

Życie bez kartonów byłoby trudne. SA niezwykle pomocne przy czynnościach wykonywanych w różnych sektorach, przez wiele osób. Ułatwiają pracę, zabezpieczają produkty a przy tym wszystkim w całości wykonane są z materiałów ekologicznych, przyjaznych środowisku.

Neopak | Opakowania z klasą

NEOPAK

ul. Leonidasa 51

02-239 Warszawa

email:

kontakt@neopak.pl

sklep@neopak.pl

tel:

(22) 853-16-89

(22) 225-26-62

(22) 353-33-88

Certyfikat Zaufania Klientów