Podział i zastosowanie kopert

Koperty papierowe

 

Koperty papierowe towarzyszą nam od lat. Są wspaniałym wynalazkiem : lekkie, tanie i praktyczne. Są najwyżej oceniane i najszerzej wykorzystywane. Niezastąpione i wszechstronne. Cały czas udoskonalane dla satysfakcji klientów.

 

Zastosowanie

 

Podstawowym ich zastosowaniem jest wysyłka, archiwizacja i zabezpieczanie dokumentów zarówno firmowych, urzędowych czy prywatnych. Pomagają zachować dyskrecję, anonimowość, zabezpieczają przesyłki często przechowując cenną zawartość.

 

Podział kopert

 

Koperty można podzielić według wielu kryteriów. Do najważniejszych należą:

  

 - rozmiar.

 - wzór.

 - rodzaj.

 

Najczęściej wykorzystywane są koperty o standardowych, zunifikowanych rozmiarach:

 

 

 

 

 

 

Istnieją również koperty o wymiarach innych niż wymienione (np. do zdjęć RTG, wizytówek czy świątecznych kartek).

 


 

Z uwagi na sposób zaklejania koperty można wyróżnić te, bez naniesionego kleju (BK) gdzie dodatkowo należy użyć do jej zaklejenia kleju, NK i NKP, tj. koperty klejone na mokro (należy użyć nawilżacza lub wody do zwilżenia paska z klejem), SK czyli koperta samoklejąca (klej znajduje się na klapie koperty i kontrklapie, a ich połączeni powoduje sklejenie koperty) i najbardziej popularne – koperty HK czyli samoklejąca z paskiem, która nie klei się w paczce, jest idealna do nadruków adresów.

 

Do pożądanych elementów „wyposażenia” kopert tradycyjnych można tez zaliczyć tzw. poddruk. Oznacza on nic innego jak zadrukowanie wnętrza koperty, co gwarantuje bezpieczeństwo i poufność korespondencji tam przechowywanej.

 

Często kopert posiadają praktyczne, przezroczyste  tzw. okienko, dzięki któremu ukazuje się pole adresowe. Pozwala to na wysyłanie korespondencji w większych ilościach, faktur bez konieczności adresowania kopert. Skraca to i ułatwia pracę. Ważne jest nabranie wprawy w odpowiednich składaniu korespondencji, by adres znalazł się we właściwym miejscu.

W celach wysyłki czy przechowywania większej liczby dokumentów czy segregatora idealnie sprawdzą się koperty poszerzane ( trójwymiarowe RBD ). Są one wykonane z mocniejszego papieru (o większej gramaturze).

Neopak | Opakowania z klasą

NEOPAK

ul. Leonidasa 51

02-239 Warszawa

email:

kontakt@neopak.pl

sklep@neopak.pl

tel:

(22) 853-16-89

(22) 225-26-62

(22) 353-33-88

Certyfikat Zaufania Klientów