Koperty na zaproszenia ślubne

Koperty ślubne w naszej ofercie


Jako profesjonalny sklep z artykułami do pakowania oraz akcesoriami ułatwiającymi pakowanie posiadamy w sprzedaży szeroki wybór kopert ślubnych. Wybierać możesz nie tylko spomiędzy takich kolorów jak tradycyjna biel czy ecru. Dostępna jest także koperta w kolorze brązowym, która przypadnie z pewnością do gustu każdemu, kto ogromną wagę przykłada do ochrony środowiska naturalnego. Ten rodzaj koperty o rozmiarze K4 wykonany został z papieru o gramaturze 120 g. Dzięki temu jest wyjątkowo trwały i solidny. Klasyczny krój bardzo podkreśla wyjątkowość zawartości. Jakie jeszcze formaty kopert ślubnych znajdziesz w naszej ofercie? Z pewnością możesz wybierać pomiędzy B6, C6 oraz C5. Czy jest coś jeszcze, co wyróżnia nasze produkty? Oprócz doskonałej jakości możesz liczyć także na korzystną cenę. Dodatkowo w zależności od tego, jak duże zamówienie składasz, możesz otrzymać aż 15% rabatu. Szczegółowe informacje znajdują się na karcie produktu. W razie pytań zachęcamy Cię do skorzystania z jednej z form kontaktu. Nasi konsultanci z przyjemnością odpowiedzą na Twoje pytania i rozwieją Twoje wątpliwości. Czego jeszcze możesz spodziewać się, decydując się na zakup naszych produktów i nawiązując współpracę z nami? Przede wszystkim masz pewność, że do każdego Klienta podchodzimy profesjonalnie i indywidualnie. Zwracamy uwagę na Twoje potrzeby i oczekiwania. Staramy się im sprostać.

Koperty na zaproszenia ślubne

Koperty na zaproszenia ślubne jak podpisywać?


Szykując się na ślub, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że nawet najmniejsze szczegóły mają znaczenie. Dlatego właśnie zwracasz uwagę niemalże na wszystko. W takiej sytuacji pytanie, w jaki sposób należy podpisywać koperty na zaproszenia ślubne, jest całkowicie uzasadnione. Jak więc powinno to wyglądać? Na początek warto zauważyć, że są dwa sposoby wręczania zaproszeń ślubnych - osobiście oraz za pośrednictwem poczty. Oczywiście przyjęło się, że w dobrym guście jest zrobić to twarzą w twarz, jednak nie zawsze jest taka możliwość. Zwłaszcza teraz, kiedy mamy taką swobodę podróżowania. W tym drugim przypadku warto mieć na uwadze to, że ozdobną kopertę ślubną warto umieścić w tradycyjnej białej kopercie papierowej, która będzie stanowiła barierę ochronną przed zabrudzeniem.
 

Historia kopert ozdobnych


Czy zastanawiałeś się, dlaczego koperty tak bardzo kojarzą nam się z wręczaniem prezentów? Biorąc pod uwagę to, że tradycja ta została zapoczątkowana w roku 960 w Chinach, nie ma w tym nic dziwnego. Jak to się stało? Wszystko zaczęło się od tego, ze w południowej dynastii Song, dary pieniężne dla urzędników państwowych były rozdawane w niewielkich kopertach zwanych „chih poh". Były to produkty wykonane z konopi, włókien bambusowych oraz słomek ryżowych. Taki właśnie początek miała historia dotycząca powielanej po dziś formy wręczania upominków pieniężnych.

Odpowiedzmy więc na pytanie, jak należy podpisać kopertę na zaproszenia ślubne. Oczywiście należy umieścić imię i nazwisko osoby lub osób (w przypadku małżeństwa), które otrzymują zaproszenie. Nie możesz zapomnieć w tej sytuacji o zwrocie grzecznościowym (Szanowna Pani, Szanowny Panie lub Szanowni Państwo). Nie martwiąc się o nic, możesz korzystać ze skrótów. Wybierając koperty na zaproszenia ślubne uwzględnij oczywiście to, w jakim stylu i kształcie będą zaproszenia. Wszystko przecież powinno być spójne i sprawiać wrażenie "wow".
 

Jaki rozmiar koperty na zaproszenie ślubne wybrać?


Wspominaliśmy o tym, jak należy podpisywać koperty ślubne. Teraz warto jeszcze wspomnieć o najpopularniejszych rozmiarach. Oczywiście nie ma jednego standardowego wymiaru. Dlaczego? Ponieważ zaproszenia też mają różne wielkości. To jest naturalne. Jednak można zobaczyć w statystykach, że największą popularnością cieszą się koperty o formatach C6, B6 oraz DL. To jednak nie wszystko. Wśród często wybieranych znajdują się także koperty kwadratowe. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas wybierania kopert ślubnych? Znaczenie powinien mieć także rodzaj papieru. Decydując się na zakup w naszym sklepie, masz pewność, że otrzymujesz produkt najwyższej jakości.
 

Dlaczego zaklejać koperty na wesele?


Trzeba pamiętać, że koperty ślubne doskonale nadają się też, do wykorzystania nie tylko do wręczania zaproszę, ale również do wręczania prezentów ślubnych. Dlatego właśnie warto zastanowić się nad tym, czy należy je zaklejać. Według przyjętych zasad savoir-vivre koperta ślubna z pieniędzmi powinna zostać otwarta. Dlaczego? Ponieważ jej zamknięcie może spowodować, że państwo młodzi oraz inni uczestnicy wesela uznają, że wstydzisz się jej zawartości. Według przyjętych norm pamiętaj też, że nie należy raczej podpisywać koperty z pieniędzmi. Choć tak naprawdę nie określają tego żadne zasady i reguły. Tak zostało po prostu przyjęte. Podpisana powinna być natomiast kartka z życzeniami, która znaleźć się powinna w kopercie. Za tym, aby nie zamykać kopert z prezentami przemawia jeszcze jeden aspekt. Mianowicie, dzięki temu, że nie będzie konieczności uszkodzenia koperty przy jej otwieraniu może ona zostać ponownie użyta.
  Zapisz się do naszego Newslettera

  Aby otrzymywać informacje o promocjach i nowościach w naszym sklepie

  Filtrowanie produktów

  Rozmiar
  Długość
  Szerokość
  Kolor
  Zastosowanie
  Rodzaj koperty
  Zamknięcie
  Rodzaj papieru
  Gramatura
  Dostępność
  Wyróżnienie
  szukaj