Ochrona na czas remontu - folia malarska

Inwestycja w folię malarską

 

Folia Do remontu

   

Dawno minęły czasy, gdy w trakcie remontu głowę fachowca chronił „kapelusz” wykonany z gazety, a podłogę – również gazetowe wykładziny. Obecnie nie sposób sobie wyobrazić prac malarskich bez uprzedniego osłonięcia wszystkich powierzchni folią malarską. To rozwiązanie proste i bardzo skuteczne.

 

 

Folia nie tylko na czas remontu

 

 

Farby, gładzie, zaprawy murarskie, tynki, kleje – to wszystko może zabrudzić, a nawet trwale uszkodzić przedmioty i powierzchnie znajdujące się w remontowanych pomieszczeniach.

Folia malarska jest najlepszym sposobem na osłonięcie podłóg, mebli, drzwi, okien itp.

Przy jej użyciu nic nie ulegnie zniszczeniu, a i sprzątanie będzie znacznie łatwiejsze. Folia jest też przydatna do ochrony powierzchni już odnowionych w czasie remontu – nie grozi wtedy wizja świeżo naniesionych fug między podłogowymi płytkami, już zakurzonych lub pobrudzonych innymi substancjami.

   

 

Folie malarskie ldpe

 

 

Wbrew nazwie folia malarska nie służy tylko do osłony przed skutkami działalności malarza. Można jej z powodzeniem używać w trakcie sprzątania hal sklepowych i magazynowych.

Dobrze spisuje się także jako zwykła osłona przed zanieczyszczeniami (głównie kurzem) sprzętów i urządzeń stojących w długo nie używanych pomieszczeniach.

 

Malarskie

 

Folia Malarska gruba LDPE 4x5m czerwona

  

Folia Malarska gruba LDPE 4x5m Niebieska

 

Folia Malarska LDPE 4x5m zielona

 

Folia ochronna 600mm/15m niebieska do okien

 

Folia ochronna 600mm/15m transparent do dywanów

 

Folia Osłonowa 4m/25m Czarna TYP200

 

Folia Osłonowa 5m/20m Czarna TYP200

  

Folia Speedy Mask  550/33 STAPE

  

Folia Speedy Mask 1100/33 STAPE

  

 

Folie malarskie – jedna drugiej nierówna

 

Folia do remontowania

 

 

Myli się ten, kto uważa, że folia malarska to po prostu cieniutka, wiotka warstwa polietylenu. Dobrej jakości folia ma różne właściwości, odpowiednie do powierzchni, które ma osłaniać. Podstawowy podział jest następujący:

 

·         folia malarska – folia ochronna sprzedawana w płachtach o średniej powierzchni 20m lub w rolkach. W zależności od producenta ma różną grubość i wytrzymałość na rozdarcia i przebicia. Na ogół folie malarskie są bezbarwne i szczególnie przydatne wewnątrz budynków.

 

·         plandeka malarska – gruba folia w formie płachty, nieprzejrzysta, wyjątkowo odporna na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Jest polecana głównie do użytku w warunkach zewnętrznych – na budowie lub w ogrodzie. Dobrze zabezpieczy np. zewnętrzne strony okien, stolarkę lub materiały budowlane.

 

Folie malarskie

 

 

Ponieważ każda chroniona powierzchnia ma swoje charakterystyczne właściowości, można już znaleźć na rynku folie „wyspecjalizowane” - do zabezpieczania wykładzin, stolarki i szyb. Folie te mają dużą przyczepność i odporność antystatyczną, dzięki czemu łatwo je dopasować do formy osłanianego obiektu. Użyty w nich klej akrylowy nie pozostawia śladów po usunięciu folii. Ponadto można je stosować także na zewnętrz – są wodoszczelne i odporne na działanie czynników atmosferycznych.

 

Folia ochronna

 

 

Żeby folia malarska dobrze spełniła swoje zadanie, musi być starannie umieszczona na zabezpieczanych miejscach i przedmiotach. Coraz częściej można zatem spotkać folie „Speedy Mask” - aplikowane wraz z taśmą malarską z jednej rolki. Takie rozwiązanie bardzo ułatwia zabezpieczenie narożników i obiektów o nieregularnych kształtach.

 

 

Przy takim wyborze szykując się do prac remontowych nie warto zatem kupować folii najtańszej. Folie ochronne jako takie nie są drogie, można zatem bez wahania wybrać rodzaj odpowiedni do wykonywanych prac i przedmiotów, które chcemy ochronić. Dobra folia malarska to niewielka, ale pożyteczna inwestycja.

Neopak | Opakowania z klasą

NEOPAK

ul. Leonidasa 51

02-239 Warszawa

email:

kontakt@neopak.pl

sklep@neopak.pl

tel:

(22) 853-16-89

(22) 225-26-62

(22) 353-33-88

Certyfikat Zaufania Klientów