Taśmy naprawcze - funkcje i zastosowanie

Taśmy Duct

 

Pierwsze taśmy klejące produkowane były w oszczędny sposób – powłoka kleju umieszczana była jedynie po brzegach. Popularność taśmy wzrastała wraz z ubożeniem  ludzi związanym z m.in. wojnami i kryzysem gospodarczym. Użytkownicy docenili taśmę i często wykorzystywali do naprawy uszkodzonych dokumentów, książek, ale nie tylko.

W miarę wzrostu wymagań klientów producenci coraz częściej poszerzają asortyment. Stosuje się je obecnie w każdej gałęzi przemysłowej, produkcyjnej. Szczególnie przydatna jest w biurach, archiwach, bankach, urzędach i w gospodarstwach domowych. Używamy taśm do podklejania, łączenia różnych towarów, zabezpieczamy przesyłki, paczki. To wszystko za pomocą taśm.

 

Taśmy naprawcze

 

Rodzaje taśm :

 

Pełna oferta taśm naprawczych znajduje się pod tym adresem

 

- taśmy przezroczyste (pokryty klejem pasek z tworzywa sztucznego),

 

- taśmy matowe (mleczno-białe, można po nich pisać, niewidoczne po dociśnięciu do klejonej powierzchni, nie zostawiają w związku z tym na np. kserokopiach),

 

- taśmy odklejane (jw. Z tym że dodatkowo odklejają się bez problemu i są wielokrotnego użytku),

 

- taśmy dwustronne,

 

- taśmy montażowe /piankowe (również dwustronne, wzmocnione pianką ułatwiającą klejenie na nierównych powierzchniach),

 

- taśmy pakowe (głównym ich celem jest zaklejanie paczek, kartonów czy pudełek, oznaczania towarów),

 

- taśmy wzmacniane.

 

 

Taśma srebrna Duct

 

Taśma naprawcza to wynalazek z czasów wojny. Powstało zapotrzebowanie na trwałą, elastyczną, wodoodporna taśmę, która naprawiłaby zbiorniki z paliwem i pomogła wszystko szybko naprawić.

Taśmy powstały na bazie bandażu, na które nałożono klej i powłokę polietylenową, która dała gwarancję szczelności, wytrzymałości na rozerwania, elastyczność.

Po wojnie wykorzystywano taśmę już wszędzie.

 

 

Taśmy zbrojone

 

Zastosowanie taśm duct zbrojonych

 

Taśmy naprawcze jak sama nazwa wskazuje służą przede wszystkim do naprawiania ale i do uszczelniania, zabezpieczania przed wilgocią, maskowania, znakowania i pakowania wszelkich produktów.

Taśmy dzięki wzmocnieniu tkaniną SA mocne. Użyty odpowiedni klej sprawia, że SA przyczepne i kleiste. Jest odporna na działanie czynników zewnętrznych, repliki zegarków rolex doskonale przylega nawet do nierównych powierzchni.

Kolejna zaleta to prostota jej używania i łatwość w odrywaniu poszczególnych fragmentów. Taśma nie skręca się podczas stosowania.

Obecnie dostępna jest w kilku kolorach.- srebrna, czarna, czerwona, pomarańczowa- tynkarskażółto-czarna.

 

 Taśma srebrna naprawcza

Neopak | Opakowania z klasą

NEOPAK

ul. Leonidasa 51

02-239 Warszawa

email:

kontakt@neopak.pl

sklep@neopak.pl

tel:

(22) 853-16-89

(22) 225-26-62

(22) 353-33-88

Certyfikat Zaufania Klientów